Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Ewucha nie zgadzam się z Twoim stwierdzenie , że Poczta jak zwykle nie pracuje. Dlaczego pewnie spytasz - odpowiadam . Otóż Poczta jest najdłużej pracującym urzędem w miastach dawnych wojewódzkich oraz powiatowych urzędy pracują zwykle do 20 wieczorem od 8 rano . Nie ma innego urzędu , baku , urzędu miasta który był by bardziej dostępny. Wchodzi w to jeszcze sobota gdzie jeden z urzędów jest czynny od 8 do 14.
Czasem narzekając na pocztę warto spojrzeć na datę nadania , nie narzekać z góry na pocztę :P .
Po za tym ZUS wysyła powiadomienia zwykłym listem którego doręczalnośc to coś około 4 do 5 dni .
Przy wrzucanym awizie bywa , ze sami odbieramy w ostatnim dniu jego odbioru. To wszystko ja cieszę się , ze listów nie odbieram już w warzywniaki , sklepie masarskim itp...jak nam zaoferowała poprzednia władza gdzie opóźnienia przez doręczające firmy inne niż poczta sięgały kilku miesięcy. tyle w temacie:)
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Ewucha »

Witaj Sergio 1234 masz rację poczta jest urzędem najbardziej dostępnym godziny pracy od 8-20 niezaprzeczalnie, w soboty również, masz prawo się z moją opinią niezgadzać ale przytoczę ci mój problem data nadania przez zus i dostarczenie przez poczte różnica 14 dni mieszkam 100 m od poczty ok 500 od zusu stwierdzam fakty tylko ,pozdrawiam serdecznie i z całym szacunkiem dla ludzi tam pracujących
I czekam spokojnie i się do doczekam :P
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Data nadania czy data wystawienia pisma? Bo na kopercie chyba nie ma daty nadania, przynajmniej ja nie mialam np.przy wezwaniu. No a data wystawienia pisma to.... No cóż. Kiedy pani sprawę opracowała to system datę wygenerowal.A Wysłane zostało kiedy przyszedł.odpowiedni czas.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Na kopercie , jest data nadania . Przykład działania poczty.Na komisji byłyśmy razem z Aniag . Tak zrządził los, mimo że składałyśmy wnioski w odstępie 10 dni . Więc komisja 11 styczeń , data wystawienia skierowania, 26 styczeń , data nadania na stemplu 26 styczeń (piątek ) dostarczono 29 styczeń . Natomiast Aniag czekała na list jeszcze kilka dni. Ewucha trzeba było iść w 15 dniu po upłynięciu terminu odwoławczego i samemu odebrać :lol:
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Prawda jest taka że niepotrzebnie tak to zostało skomplikowane :(
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Ewucha »

Ela w 14 dniu otrzymałam pismo poszłam do zusu z tym pismem pani bardzo miła wyznaczyła kolejny termin komisji ale prosiła abym na poczcie u kierownika złoźyłam skargę dałam spokój no bo po sie denerwować i w końcu załatwiłam sprawe sama i teraz poprostu sama do zusu zaglądam i pytam o termin tak też zrobiłam tym razem wiedziałam już kiedy komisja a na drugi dzień przyszło pismo i tak sprawy niema a ja jestem spokojniejsza :lol: pozdrawiam wszystkich
xzibi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 08 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: xzibi »

Dzisiaj komisja, bardzo miła atmosfera kilka pytań, przedstawienie dokumentacji, badanie. Pani orzecznik orzekła " Stwierdzono potrzebę rehabilitacji leczniczej w zakresie narządu ruchu w systemie stacjonarnym. Padły jeszcze dwa pytanie czy mi pasuje maj lub czerwiec oraz góry czy morze. Cały pobyt w oddziale ZUSu trwał około godzinki. Teraz oczekiwanie na skierowanie.
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Ewucha »

Witam po długim oczekiwaniu na połączenie telefoniczne dowiedziałam się co następuje dostałam rechabilitacje stacjonarną w Pustkowo od 27.03 miejsce ok blisko plaża ale termin muszę przełożyć z powodu na badania czekam na pismo z zus jeszcze niema a wysłane tydzień temu :lol: pozdrawiam
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: ewlinka7 »

Halo wszystkim forumowiczom- szczególnie tym czekającym na komisję lub list z ZUS z przydziałem. 05.02. miałam komisję a wczoraj dostałam list z ZUS - wyjazd 29.06 do Cieplic. Panie które we wcześniejszych latach zajmowały się przydziałem uwzględniły moja prośbę odnośnie zarówno daty jak i miejsca rehabilitacji za co serdecznie im dziękuję :kwiat: :D warto zatem poprosić. .. w niektórych oddzalach ZUS oficjalnie jako podanie a w innych zaś jako prośbę. ... mnie się udało trafić na b. mila Panią - wprawdzie nie obiecała że się na 100% uda, ale się będą miały moją prośbę na uwadze :kwiat: :lol: pozdrowka - teraz trzymam kciuki za Was. :kwiat:
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Ewucha »

Gratulacje Ewlinka7 fajna pora
ODPOWIEDZ