L4,zus i sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Elinka5+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 282
Na forum od: 16 lut 2015 19:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: Elinka5+ »

Jadę do sanatorium z ZUS od 20.02 do 15.03 czy ktoś orientuje się czy lekarz da mi L4
na jeszcze jeden dzień po leczeniu czyli na 16go. Do domu mam ok 220 km :?: :?:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: jan19557 »

Bez problemu. Należy cię się na dojazd tylko musisz zgłosić pierwszego dnia. Należy ci się jak psu kość, jak mówi przysłowie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: zbigniew165 »

Z Ustronia - Równicy wyjeżdżamy 25 styczna, a L-4 mamy dostać do 26 stycznia. Taką mamy już informację, a jutro odbieramy w recepcji kasę za przyjazd i odjazd. Równowartość biletów, a jak ktoś ich nie ma , to parę złotych w/g przelicznika ZUS za kilometr.
Sechu
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 19 sty 2018 08:40
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: Sechu »

Należy ci się postaraj się odwiedzić lekarza przed wyjazdem
forumowicz

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: forumowicz »

Zwolnienia lekarskie wydawane są najczęściej przy wypisie
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: zbigniew165 »

W ZUS przed wyjazdem lekarz jest obligatoryjny. Nie trzeba się starać o wizytę. U nas pani doktor będzie sama składała wizytę rano w każdym pokoju w dzień przed wyjazdem.
marcinpalenta
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 21 paź 2017 00:13
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: marcinpalenta »

Witam. Dolacze do tematu moze ktos mi wyjasni. Wyjazd do ssanatorium z ZUS mam 22 lutego. Z tego co tutaj wyczytalem to l4 dostaje sie na koniec turnusu? A co z zakladem pracy skoro normalne l4 trzeba dostarczyc w ciagu 7 dni? Znaczy ze przez 24 dni bede mial nieusprawiedliwone nieobecnosci w pracy? Jak to dziala bo zaklad pracy musi miec przecierz jakas informacje ze jestem na l4 w sanatorium. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: sztani »

Przed wyjazdem ,zrób kopie skierowania na turnus i dostarcz do działu kadr .( Myślę ,że powiadomiłeś zakład o wyjeździe na turnus) . . po przyjeździe na turnus do ośrodka otrzymasz (jeśli poprosisz) zaświadczenie o odbywanej rehabilitacji . Wysyłasz to faxem lub mailem (robiąc skan) do firmy . Zwolnienie dostarczasz po powrocie z turnusu. jedyne co może być na minus to to że wynagrodzenie za okres pobytu na rehabilitacji zakład pracy wypłaci (może)CI w terminie późniejszym jeśli nie zmieścisz się w czasie kiedy robią wypłaty.
wszystko jest legalne i nie obowiązuje tu 7 dni na dostarczenie L-4 . Wszak to ZUS wysyła Ciebie na turnus.


Można dostać zwolnienie nawet na dwa dni po turnusie .wszystko zależy od odległości w dojeździe do domu i lekarza w ośrodku.
Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: delfin »

Podłączę do pytania...
czy wyjazd w ramach prewencji rentowej czyli ZUSu może odbyć się w ramach mojego urlopu? bez L4?
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: L4,zus i sanatorium

Post autor: ewlinka7 »

Hej delfin- wyjazd w ramach prewencji rentowej może odbywać się zarówno na L4, urlopie jak i możesz połączyć urlop z chorobowym jeżeli np. nie masz go aż tyle- tylko zgłoś to pielegniarce zaraz przy przyjeciu jak będzie wypisywać Twoja kartę. Byłam na prewencji kilka razy i korzystałam z wszystkich trzech form - w zależności od tego iloma dniami urlopu dysponowałam. Także spokojnie możesz pojechać w ramach urlopu. Pozdrawiam serdecznie i udanej rehabilitacji. :D
ODPOWIEDZ