Jakie sanatorium po operacji zatok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Do Kotek1972 Ufff. I oto mi chodziło, serdeczne dzięki tak właśnie to rozumowałem. Pozdrawiam i obiecuję po wszystkim się pochwalić. :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

Nie będę się już więcej w tym temacie wypowiadać dodam tylko że i owszem skierowanie po operacji zatok dostaniesz,nikt tego nie kwestionuje. ale na leczenie uzdrowiskowe,a nie szpitalne.
Jak pisałam wcześniej życzę by było jak najlepiej,wypowiadałam się tylko w kwestii przepisów i zarządzenia,a to jest takie jak powyżej przytoczyłam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

No chyba że czytamy różne załączniki do rozporządzenia. :o
janek_
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 15 cze 2016 18:52
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: janek_ »

Felice zacytowała właściwą treść rozporządzenia.
W mojej ocenie to Kotek destrukcję wprowadza tutaj i w błąd forumowiczów.
Dzięki Felice :kwiat:
forumowicz

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: forumowicz »

I dodam jeszcze ,że leczenie w zakresie laryngologii (zatoki) odn.mikroklimatu to miejscowości nadmorskie takie jak; Świnoujście "Barbarka" , Ustronie Morskie" Cechsztyn " , Dąbki " Argentyn" oraz woj. kujawsko -pomorskie Ciechocinek MSWIA "Orion" , w "Orionie" to full zabiegów. Nie byłem ,tyle tylko co odczytałem na stronach leczenia o profilu laryngologia(zatoki). Ale to lekarz oceni kiedy i gdzie ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

Kotek już raz cytowałeś to zarządzenie udzielając odpowiedzi Goorce odnośnie skierowania na leczenie w szpitalu sanatoryjnym po operacji woreczka żółciowego i negując moją wypowiedź .
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Zgodnie z obietnicą informuję jak wygląda sprawa ze skierowaniem tak zwanym poszpitalnym.Mianowicie dzisiaj lekarz prowadzący wystawił mi w szpitalu skierowanie cyt. uzdrowiskowa rehabilitacja w sanatorium uzdrowiskowym.Złożyłem to w NFZ-cie i pani poinformowała mnie że w ciągu miesiąca dostanę informację co dalej.Czas oczekiwania na wyjazd w lubelskim 6-7 miesięcy. O dalszych krokach oczywiście poinformuję. :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Dodam jeszcze że symbol jednostki chorobowej to J 32.
forumowicz

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: forumowicz »

I o to chodzi, :) kto pyta nie błądzi.Jest to specyficzne leczenie , dlatego mam nadzieję , ;) że pojedziesz na turnus dużo wcześniej.Jest to jeden z rodzajów leczenia dla dorosłych , tzw ; po szpitalne, skierowanie wypisuje nota bene lekarz prowadzący lub ordynator oddziału na którym pacjent/tka byli hospitowani. O tych rodzajach leczenia pisałem w poprzednich swoich postach w tym temacie założonym przez Ciebie. Cierpliwości życzę i pozdrawiam!
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Dzisiaj nastąpiła zmiana statusu skierowania które składałem w grudniu (reumatologia) z oczekującego na wyznaczenie miejsca na oczekujące na ocenę lekarza balneologa. Dziwne że dalej jako reumatologia , wczoraj złożone jako górne drogi oddechowe.Mam nadzieję że to przeoczenie.
ODPOWIEDZ