NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
bietka77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 12 wrz 2017 13:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: bietka77 »

Witam

Jak w temacie, napiszcie do jakich konkretnych sanatoriów kieruje / z jakimi ma umowy / NFZ w tym roku ?

chodzi o profil leczenia reumatologię
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: Felice »

Umowęto ma tylko z Konstancinem.
A gdzie wysyła? Zadzwoń i spytaj. Zależy to również od chorób współistniejących. Gdzie indziej wyślą z astmą,nadciśnieniem,a jeszcze gdzie indziej z chorą tarczycą.
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: To_ja_Jowita »

Bietka77 - Halo, już po raz 3 taki sam wątek. Po co to powielać?
Pozdrawiam
forumowicz

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: forumowicz »

To -ja- Jowita ! Musisz zrozumieć ,że nie wszyscy mogą być tacy " hej "w komputerze , jak Jowita. :roll: Moderator nie zwraca uwagi na takie przeoczenie a TY jesteś dyżurną tego forum? :lol: Kotek1972 :ugeek:
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: To_ja_Jowita »

Kotek1972 nie miałam niczego złego na myśli.
Ponieważ zobaczyłam 3 takie same watki- to napisałam, aby nie powstał 4. Tylko tyle.
Pozdrawiam
bietka77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 12 wrz 2017 13:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: bietka77 »

Czy na tym forum są też tacy którzy są w stanie zrozumieć, że czasem zupełnie niechcący wyśle się zamiast jednego trzy takie same posty...

Przepraszam wszystkich za tę mimo wszystko uważam drobną pomyłkę

I oczekiwałabym zamiast dyskusji w tym temacie nic nie wnoszącej , ustosunkowania się do tematu w tytule

pozdrawiam
forumowicz

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: forumowicz »

Kotek1972 jest w stanie zrozumieć :o .Jeśli chodzi o ustosunkowanie się do tematu w tytule to proponuję zadzwonić do swojego O W N F Z do Działu Lecznictwa Sanatoryjnego i po prostu zapytać(telefon podany na stronie internetowej ). Co do dyskusji , nie ma tutaj żadnej dyskusji niemerytorycznej , tylko wymiana dwóch postów na linii Kotek1972 :arrow: do To-ja-Jowita. Umowy NFZ na takie świadczenia są jeszcze ważne z roku 2017 r.Dziękuję za uwagę.Pozdrowienia od Kotka1972 :ugeek: .
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: To_ja_Jowita »

Bietka77 sorry już Ci odpisuję
Wygląda na to, że reumatologia może być kierowana do wszystkich sanatoriów
Sprawdż sobie: [link]
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018 21:44 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
forumowicz

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: forumowicz »

NFZ nie kieruje do wszystkich sanatoriów , nie ma takiej opcji ,zawsze jest brana jednostka chorobowa i choroby współistniejące podczas oceny przez lekarza specjalistę NFZ.Profil leczenia : reumatologia w zakresie : fibromialgia, łuszczycowe zapalenie stawów ,zesztywniające zapalenie stawów i kręgosłupa, gorączka reumatyczna, reumatoidalne zapalenie stawów. Leczenie finansowane przez NFZ dot.sanatoriów , w zakresie reumatologii to : Uzdrowisko Sopot" Leśnik" , Uzdrowisko Kamień Pomorski Szpital Uzdrowiskowy "Mieszko", Uzdrowisko Kołobrzeg SA. Zespół Obiektów 'MEWA", Sanatorium " Perła Bałtyku" 10 piętrowy plus na 11 piętrze kawiarenka i pkt widokowy, Zespół Obiektów 'Muszelka", Zespół Obiektów "Słoneczko", Centrum Zdrowia i Rehabilitacji "Verano". Nie mylić z turnusami reh. dot.narządów ruchu z zakresu ortopedii,po wypadkach, jak tutaj ktoś sugeruje.Najlepsze efekty leczenia reumatologii,nerwobóli,bóli mięśniowych to tylko gorący piasek na plaży i morska woda, tak jak z drogami oddechowymi dla dzieci to tylko mikroklimat nadmorski .Z jakimi sanatoriami konkretnie ma podpisane umowy NFZ mazowiecki , to jak pisałem ,najlepiej zadzwonić.Dzwoniłem do Departamentu ZUS w sprawie turnusów ,tak z ciekawości , jeszcze w roku ubiegłym i otrzymałem pełną info.w rozmowie telefonicznej z bardzo miłą panią , dot. turnusów .Powodzenia.Kotek1972 :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ mazowiecki - reumatologia jakie ma sanatoria w 2018 r?

Post autor: Felice »

Z jakimi sanatoriami konkretnie ma podpisane umowy NFZ mazowiecki
To już napisałam....mazowiecki ma podpisaną umowę tylko z Konstancinem.A gdzie kieruje to osobny temat.
to tylko gorący piasek na plaży i morska woda
głównie w styczniu w Kołobrzegu. :roll:
ODPOWIEDZ