TURNUS LETNI

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Pietka 50+ »

Wniosek po naszych postach ? Może być tylko jeden : nie nakręcajmy się niepotrzebnie, bo i tak nic dobrego z tego nie wynika, a nerwów szkoda. Pozdrawiam i życzę wszystkim, aby wiosna szybko do nas przyszła :) :kwiat:
dodonka45
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 mar 2018 23:20
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: TURNUS LETNI

Post autor: dodonka45 »

Nikogo nie podejrzysz bo widzimy tylko to co ty w przeglądarce. Więc nic niedozwolonego nie robisz. Ale jesteśmy pewne, że NIE jest sprawiedliwie , ze poza lkolejnoscią dostają turnusy letnie .NIE MACIE RACJI ŻE JEST MNIEJ MIEJC W LATO ,BO FUNDUSZ MA PODPISANA UMOWE NA CAŁY ROK . Wyszukaj artykuł z lipca 2016 roku wpisz-- turnusy letnie w gazecie wyborczej i sie przekonasz co mówi rzecznik NFZ. MY WIEMY ,że najczęsciej na 100 wniosków; do sanatorium wyjeżdza około 60 osob /reszta szpital ,rehabilitacja,dzieci, brak wskazan,brak weryfikacji ,rezygnacja/ . Jeżeli przypada w zima to z tych 60 około 3 dostaje w lato .TO policz ile osob dostaje poza kolejnoscią jezeli jest u nas 22000 . Lato owszem dostaniesz w kolejnosci ,ale nie do atrakcyjnych miejscowosci,czy my gorsi? To nie spisek ,ale upominanie się o swoje, o SPRAWIEDLIWOŚĆ , Wyliczysz kiedy przypadnie ci turnus planujesz urlop, lub inne sprawy rodzinne, a tu klops urlop wykorzystany i nie ma możliwości jechać --rezygnacja i następne 2 lata oczekiwania./3 z nas tak miało/ I NIE PISZCIE ŻE MACIE TAK FAJNIE <CHYBA ŻE JESTEŚCIE W GRUPIE KTÓRA KORZYSTA Z NIEUCZCIWOŚCI.
dodonka45
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 mar 2018 23:20
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: TURNUS LETNI

Post autor: dodonka45 »

Czytaj artykuł : Sanatoria .Dlaczego na turnusy letnie trudniej wyjechać . Wpisz w wyszukiwarkę Turnusy letnie z NFZ .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Felice »

Owszem sanatoria mają podpisane umowy na cały rok,ale liczba tych umów w poszczegœlnych miesiącach nie jest taka sama.
Ponadto to co piszesz jest tylko nieudokumentowaną teorią spiskową.
Oskarżając o niesprawiedliwość trzeba mieć udokumentowane i jasne dowody.
forumowicz

Re: TURNUS LETNI

Post autor: forumowicz »

Droga Dadonko , miałam 2 letnie turnusy w bardzo atrakcyjnych miejscach bez znajomości i układów :D

jak masz chęć to trop swoje( przepraszam ) chore wymysły , powołaj może komisje śledcze , teorie o spisku są bardzo atrakcyjne .... :roll:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Dzia_dek »

dodonka45 pisze: (...) Ale jesteśmy pewne, (...) MY WIEMY ,że ...
Dodonka posługujesz się liczbą mnogą MY. A kto WY jesteście?
Czy to przypadkiem nie grupka sfrustrowanych znajomych, którym
nie udało wyjechać się z zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i teraz
dorabiacie do tegoi rozwijacie teorie spiskowe. Skoro jesteście
w posiadaniu twardych dowodów to zróbcie z tego użytek, są od
tego odpowiednie instytucje, a nie siejcie zamieszania na forum.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Tojka »

bibi, Dzia_dek, macie ode mnie lajka ;)
forumowicz

Re: TURNUS LETNI

Post autor: forumowicz »

o losie dodonka45 przypadkowo natknęłam sie na założony przez Ciebie temat i przyznaję - trochę włosy na głowie mi się uniosły. Prokuratura i CBA bo nie mogłaś się dostać do sanatorium latem? Śledzić osoby, które dostają terminy poza kolejnością? no już na to bym nie wpadła.Zresztą pewnie nie tylko ja bo dużo napisano na tym forum ale takich teorii jeszcze nie znalazłam. Czy nie podchodzisz do tematu trochę obsesyjnie?
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Bogutka5 »

Potrzebowałam wyjazdu letniego ze względu na możliwości urlopowe, ładniutko NFZ poprosiłam i udało się. Myślę, że z kolejki wypadłby wyjazd miesiąc później. Mam sierpień.
Do tej pory NFZ moje prośby różne spełniał.
Pozdrawiam
Bogutka
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Pietka 50+ »

Obiecałam, więc zgłaszam się. Dodonko, BEZ PROTEKCJI I ZNAJOMOSCI- wyjeżdżam tak, jak wychodzi mi z czasu oczekiwania (33 miesiące) i zgodnie z tym, co wpisał mi lekarz balneolog. Moja lekarka wysyłała mnie w tereny nadmorskie (drogi oddechowe) W NFZ wpisano mi Szczawnicę i właśnie otrzymałam przydział: 28 czerwca - 19 lipca. Jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium. Myślę, że jest to uzależnione najczęściej od tego, kiedy składa się wniosek. Jeśli wiesz mniej więcej, ile czeka się w Twoim oddziale NFZ, możesz sobie wyliczyć, kiedy wyjedziesz. Ja na to wpadłam niedawno :lol: tak mniej więcej po dwóch latach oczekiwania.
ODPOWIEDZ