TURNUS LETNI

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
dodonka45
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 mar 2018 23:20
Oddział NFZ: Świętokrzyski

TURNUS LETNI

Post autor: dodonka45 »

Witam wszystkich kuracjszy !! Czy wiecie dlaczego nie ma miejsc w lato ? My tworzymy pewna grupe ,ktora poswieca swoj czas zeby skontrolowac jak sa przyznawane turnusy . Lato to dla znajomych lub za ,,COŚ,,/jak podejrzewamy/ przynajmniej oddzial swietokrzyski bo to sprawdzamy to prywatne bioro wczasowe. Uprzwilejowani na turnus letni czkaja rok a nawet 6 miesiecy i juz jada do atrakcyjnych miejscowosci. np. wnioski z marzec ,kwiecien2016 wyjazd koniec czerwca ,lipiec , sierpien 2017 na to mamy dowody nawet wyslalismy powiadomienie do oddzialu .Na każda 100 wnioskow 3-4 sa wyjazdy letnie a nawet 2po sobie jeden turnus Dalej bedziemy kontrolowac i zachecamy wszystkich do takiej akcji bedzie wreszcie porzadek i nie bedzie odrzutow i tak dlugich oczekiwan. Zbierzemy wszystkie dowody i powiadomimy prokurature lub CBA. Jezeli ktos by chcial dolaczyc do nas to podamy jak mozna sprawdzac caly system i oddział do ktorego nalezycie. Najprosciej to tak jezeli masz swoj nr. zwieksz go o 1 a od cyfry po mylsniku odejmij 4 a blizej zera 3 i następne tak samo kombinuj az zrozumiesz ich system Czekamy na odzew . Przeczytajcie artykol z Wyborczej 2016 jest w internecie jak nas kuracjuszy pomawiaja o to ze my chcemy turnusy letnie a z zimowych rezygnujemy że to my chcemy miec wczasy . Nam tlumacza ze malo jest turnusow letnich bo jada komercyjni nieprawda NFZ przez caly rok na kazdy miesiac ma tyle samo miejsc do danych osrodkow z ktorymi podpisali umowy.
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Pietka 50+ »

Dzień dobry, ja jestem takim przypadkiem, któremu planowany 33 miesiąc oczekiwania na przydział z NFZ ( bo tyle się u nas czeka ! )przypada na lipiec tego roku. Odezwę się w okolicach maja i dam znać, czy będę miała dużą "obsuwę". Pozdrawiam.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: TURNUS LETNI

Post autor: jettp »

w ubiegłym roku na podstawie okresu oczekiwania wypadał mi lipiec i w lipcu pojechałem... ;) tak że te Twoje teorie spiskowe się nie sprawdzają przynajmniej w moim przypadku.
forumowicz

Re: TURNUS LETNI

Post autor: forumowicz »

spiskowe teorie , organizacje ..... to jakaś paranoja :roll:
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: TURNUS LETNI

Post autor: To_ja_Jowita »

U nas na Mazowszu czeka się 26 miesięcy, i tak też było u mnie. Wyjechałam w 27 miesiącu w sierpniu nad morze. Macie rację, że w lipcu i w sierpniu w tych atrakcyjnych kurortach przyjmują mniej z NFZ bo nastawiają się na komercyjnych kuracjuszy. Sanatoria chcą zarobić. Tak było zawsze ..
forumowicz

Re: TURNUS LETNI

Post autor: forumowicz »

Ja natomiast przyznam się ,że zawsze składałam wniosek tak aby jego realizacja przypadała w miesiącach letnich - tak było dotychczas. Niestety w tym roku w moim województwie wydłużył się okres oczekiwania do 23 miesięcy i zostałam przesunięta na grudzień tego roku, nie rozpaczam , nie kombinuję pojadę kiedy otrzymam skierowanie, Pozdrawiam, spokojnej nocy :kwiat:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: TURNUS LETNI

Post autor: jettp »

Brawo Peonia masz nastawienie podobne do mojego , bo po co się nakręcać, do sanatorium jedziemy aby się podleczyć, wyluzować, poznać nowych znajomych i każda pora roku jest do tego dobra. :P
Dusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 14 wrz 2013 15:46
Staż sanatoryjny: 8

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Dusia »

Z przerażeniem przeczytałam tego posta.Ludzie ,czyżby informatorzy czaili się w każdym kącie , w każdej materii? To jest chore. Podglądać czyjęś dane to bardzo brzydko!!!
Ja zanim złożę wniosek dowiaduję się telefonicznie- ile się w danej chwili czeka na przydział. I składam wtedy, by otrzymać w okresie który mi najbardziej pasuje /+- 2 miesiące/.Myślę ,że w ten sposób myślą Ci co mają pierwszeństwo w wyjazdach tj. honorowi krwiodawcy , kombatanci, a także w jakimś stopniu "poszpitalni". Być może w jakimś niewielkim procencie NFZ idzie na rękę nauczycielom lub osobom samotnie wychowującym dzieci ja to rozumię. I dlatego oprócz mniejszej ilości miejsc w okresie letnim / komercja/ i wysypem wniosków osób uprzywilejowanych zgodnie z prawem ,kolejka trochę się wydłuża.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Tojka »

ja akurat nie poluje na miesiące letnie
ale koleżanka, tak
i nie zdarzyło się, żeby nie dostała, skoro na lipiec lub sierpień przypada jej kolejka

a czy zauważyliśce, że dodonka45, wpadła na forum i to był jej pierwszy post - od razu taki oskarżycielski ;)
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: TURNUS LETNI

Post autor: Pancernz »

sądzę ,że mogą być pojedyncze przypadki "załatwiania"spraw ,kiedyś mogli ingerować w to może nie wszyscy z NFZ ale ci co mieli dostęp ,teraz przesunięcia w kolejce mogą jedynie nie wiem jak to tam się fachowo zwie kierownik czy dyrektor no i pewnie programista :). Moje pierwsze sanatorium mimo,że nie jestem zwolennikiem letniego wypoczynku było właśnie w wakacje ,więc też afery nie widzę
ODPOWIEDZ