Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Witam forumowiczów,po 2 miesiącach oczekiwania,lekarz nfz uznał że nie ma wskazań do leczenia sanatoryjnego,w szpitalu rozpoznano dusznicę bolesną stabilną ,lekarz prowadzący przed wypisaniem wniosku sprawdził czy na tę jednostkę chorobową można ubiegać się o szpital sanatoryjny,ale nfz zdecydował inaczej,dodam że w marcu byłem znowu w szpitalu,tym razem oddz.chirurgi ,stwierdzono oprócz licznych uchyłków w jelitach,polipy które wycięto,przewlekłe zapalenie jelita grubego,nie wiem czy na to schorzenie można podreperować zdrowie w sanatorium,do tego mogę dodać kręgosłup w rozsypce(schorzenie potwierdzone rezonansem).Mając tytuł Zasłużony Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu(76 litrów oddanej krwi pełnej)niezbyt mogę liczyć na instytucję państwa abym mógł podreperować swoje zdrowie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: jan19557 »

Weź papiery od wszystkich specjalistów, idź do rodzinnego i niech ci wypisze skierowanie na kręgosłup albo złóż odwołanie i przedstaw wszystkie papiery.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: Fionka »

Od decyzji nie przysługuje odwołanie zgodnie z paragrafem 5 ustawy 3 rozporządzenia M.Z z dnia 7 lipca 2011. Przerabiałam to w styczniu b.r.Napisałam pismo bez tytułu z żądaniem ponownego rozpatrzenia i wnikliwego zapoznania się z dokumentacja medyczną . Tej samej treści pismo lekarz wystawiający skierowanie , odesłał wraz z dokumentacją . Po 21dniach dostałam odpowiedz . Zostałam zakwalifikowana z datą pierwszego wniosku i nr 53122. Zerknęłam w przeglądarkę w tym samym dniu i spadły numerki tak jak u mojej przyjaciółki z która składałam wniosek w jednej kopercie z prośbą o wspólne leczenie . Numerki mam obok siebie. Nie poddawaj się i pisz. Oni wyrywkowo to czytają . Zerkną na jakiś tam symbol i finito .
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: renatka11 »

Witam. Uważam, że jest niemożliwe, aby lekarz nfz nie zakwalifikował pacjenta na leczenie sanatoryjne, jeśli we wniosku była zapisana choroba i kod, którą kwalifikuje się na takie leczenie. Więc albo lekarz wypisujący pomylił się w zapisie albo lekarz nfz nie sprawdził dokładnie danej choroby i kodu. Sprawdzić można samemu. Ja jak otrzymam wniosek wypisany przez lekarza rodzinnego, zanim wyślę do nfz wszystko dokładnie sprawdzam, a szczególnie nazwę choroby i kod, który musi być zgodny z załącznikiem ministra zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 roku. Zainteresowałam się wpisem i zaraz sprawdziłam. W załączniku nie ma nazwy choroby dusznica bolesna. Sama choruję na dusznicę bolesna i w 2012 roku lekarz we wniosku o sanatorium wstawił mi chorobę niedokrwienną serca. Myślę, że powinienieś jak najszybciej albo wyjaśnić, albo lekarz wypisze nowe skierowanie z odpowiednim zapisem choroby i kodu Pozdrawiam.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Witam wszystkich,prawdę mówiąc odechciało mi się leczenia sanatoryjnego,chodzić po lekarzach,tłumaczyć o co chodzi,najlepiej byłoby podać kod choroby samemu ale lekarz może się obrazić,myślę że takie problemy powinni załatwiać nfz i lekarz wystawiający wniosek,w moim przypadku lekarz rodzinny, ma wszystkie wypisy ze szpitali(styczeń kardiologia--marzec chirurgia) i dla niego nie byłoby problemu uzupełnić dokumentacje oraz wpisać odpowiedni kod choroby.No ale chyba chciałbym za dużo,mimo że jestem ZHDK(76 litrów oddanego bezcennego leku)nigdy nie korzystałem z przywilejów jakie daje ten tytuł i nie zamierzam prosić o coś co może mi się należy.W miesiącach od czerwca do września,kiedy są największe braki krwi,organizuję szereg akcji poboru tego leku,myślę że mój stan zdrowia nie utrudni tej społecznej pasji( i oby nikt z nfz nie potrzebował krwi).Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

=leszek1958 post_id=729431 time=1521381800 user_id=187]
prawdę mówiąc odechciało mi się leczenia sanatoryjnego,chodzić po lekarzach,tłumaczyć o co chodzi,
to nie chodź po lekarzach tylko idź do tego, u którego leczysz się na kręgosłup i poproś go o wypisanie wniosku. Na pewno wpisze właściwy kod.Oczywiście jeżeli rzeczywiście nie ma przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego , nie chodzi o to aby sobie zaszkodzić, prawda?
No ale chyba chciałbym za dużo,mimo że jestem ZHDK(76 litrów oddanego bezcennego leku)nigdy nie korzystałem z przywilejów jakie daje ten tytuł i nie zamierzam prosić o coś co może mi się należy.
Mając tytuł Zasłużony Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu(76 litrów oddanej krwi pełnej)niezbyt mogę liczyć na instytucję państwa abym mógł podreperować swoje zdrowie.Pozdrawiam.
Bycie dawcą... oddajemy krew honorowo , tak? ;)

i żeby nie było - też mam ZHD ale bez odznaki z tytułu zasług dla narodu. Ale ja nie obrażam się gdy mam problem z egzekwowaniem swoich praw. Po prostu usiłuję wyjaśnić sprawę na spokojnie i zazwyczaj to mi się udaje. W różnych miejscach miałam problem z uzyskaniem przysługujących mi przywilejów ale nigdy w NFZ-cie. Proponuję udać się do NFZ-tu i wyjaśnić temat. Na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie.
forumowicz

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

Leszek , głowa do góry.
a może czas żebyś właśnie wykorzystał to swoje uprawnienie .
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: basiat »

I ja również zachęcam Leszku do ubiegania się o swoje. Niestety bywa tak, że jak sami nie zadbamy o siebie, to inny tego nie zrobi.......
Pozdrawiam :kwiat:
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Kochani,ja do nikogo nie mam żalu,tylko ch----a mnie bierze że w prostych sprawach można komplikować życie,nfz kontaktuje się z lek.wystawiającym wniosek wyjaśniają sprawę i po kłopocie,a tak trzeba iść do specjalisty,zabrać komuś miejsce w kolejce.Tak krew oddajemy honorowo,i jak już pisałem nie korzystałem i nie chcę korzystać z przywilejów jakie daje ZHDK ale są osoby i po to jest ustawa ażeby kto chce z niej korzystał i nikt nie ma prawa tego negować.Powinniśmy wszyscy pomóc takim osobom np.nie wyzywać w kolejce że chce,,wcisnąć''do lekarza itp.Wszystkim chyba powinno zależeć żeby krwiodawca był zdrowy,by mógł jak najszybciej podzielić się tym bezcennym lekiem.Czy nikt z forumowiczów lub bliskich nam osób nie potrzebował krwi?
forumowicz

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

Leszek ja rozumiem złość na bezduszność, na normalne wydawać mogłoby się procedury .....

chłopie teraz zadbaj o siebie i nie zastanawiaj się co ktoś powie :)
ODPOWIEDZ