Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

Leszku, ja ten problem znam doskonale z własnego doświadczenia ale mentalności ludzkiej nie zmienisz. Zawsze posiadanie większych uprawnień niż inni budzi emocje - zwłaszcza jak chcesz te uprawnienia wykorzystać. I nie tylko emocje osób z kolejki ale też pracowników służby zdrowia,którym trzeba tłumaczyć że takie uprawnienia są i trzeba je respektować.. Bo niektórzy o nich nie wiedzą, niedawno pani pielęgniarka w przychodni mi powiedziała "no wie Pani , teraz już nie ma uprawnień , nawet my (czyli pracownicy służby zdrowia ) ich nie mamy". :shock: Rozporządzenie doprecyzowujące uprawniania dawców weszło chyba w 2014 roku i nie wszyscy zdążyli się zapoznać. Do tego trzeba się przyzwyczaić, chociaż świadomość o uprawnieniach jest już większa.

Ale Ty w swoim poście poruszyłeś inny problem -problem przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego. Taki problem występuje niezależnie od uprawnień i dotyczy każdego, kto przeciwwskazania ma. Uprawnienia dawcy pomogą Ci otrzymać sanatorium we wcześniejszym niż inni terminie ale nie pomogą Ci ominąć wytycznych rozporządzenia o wskazaniach i przeciwwskazanych do leczenia sanatoryjnego.
Dlatego, że te uprawnienia tutaj nie mają znaczenia.
Po prostu wyjaśnij w NFZ-cie swoją sytuację. Chodzi o to aby sobie nie zaszkodzić bo myślę że nikt nie chciał Ci w funduszu zrobić na złość.

A z uprawnień ZHDK korzystaj przy każdej okazji. Ciężko na te uprawnienia zapracowałeś.
Pozdrawiam.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Z tego co się dowiedziałem nie ma przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego,tylko lek.wpisał nie ten kod.W wykazie ministra nie ma takiej jednostki chorobowej(ani na tak ani na nie).Lekarz który pisał wniosek ,przy mnie sprawdzał w wykazie czy kfalifikuje się ta jednostka chorobowa i według niego powinien być przyznany szpital sanatoryjny.
forumowicz

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

no to składaj jeszcze raz, dołącz kopię legitymacji i pojedziesz od razu. Ja pierwszy raz jak jechałam to czekałam trzy miesiące i tylko dlatego ,że wcześniej nie chciałam jechać.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: Fionka »

Leszku , jeszcze raz napiszę . Mnie też nie zakwalifikowano, Lekarz balneolog zle odczytał wniosek . Z powodu braku możliwości odwołania , zażądałam ponownego rozpatrzenia . Tak też uczynił lekarz wystawiający wniosek i nic nie zmieniając odesłał dokumenty. Jeżeli lekarz kierujący może to niech napisze inny kod choroby , skoro ten który wpisał jest niepewny. Weż wykaz kodów chorób , sprawdz które kwalifikują na szpital uzdrowiskowy i sam podpowiedz lekarzowi. Są jednostki chorobowe gdzie musi byc dopisek. Np. M- 47 musi posiadać dodatkowy kod lub dopisek , G-62 musi być dopisek bez porażenne .
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: renatka11 »

leszek1958 pisze: 18 mar 2018 17:27 Z tego co się dowiedziałem nie ma przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego,tylko lek.wpisał nie ten kod.W wykazie ministra nie ma takiej jednostki chorobowej(ani na tak ani na nie).Lekarz który pisał wniosek ,przy mnie sprawdzał w wykazie czy kfalifikuje się ta jednostka chorobowa i według niego powinien być przyznany szpital sanatoryjny.
Leszku, więc sprawdziły się moje przypuszczenia, że lekarz mógł wpisać kod, którego nie ma w załączniku Ministra Zdrowia. Temat pomyłek lekarzy znam z własnego doświadczenia. W 2016 roku zanim wysłałam wniosek do nfz dwa razy lekarz rodzinny zmieniał wniosek, bo ja w domu dopatrzyłam się błędów i chociaż lekarz zasugerował, że to prawie żadna pomyłka, ja grzecznie, ale stanowczo poprosiłam o wypisanie nowego wniosku. W drugim wniosku były błędy tak zwane - literówki i też wniosek zwróciłam do poprawienia. Uważam, że nie wymagam nic poza oczywistymi uprawnieniami. Leszku, gratuluję, że jesteś Honorowym Dawcą Krwi, dlatego wymagaj i korzystaj z uprawnień. Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Witajcie forumowicze,posłuchałem waszych rad i jest tego efekt---nr.613 jest super!
forumowicz

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

I bardzo dobrze - gratuluję :)

Rozumiem, że "dostałeś" szpital
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Tak szpital ,układ trawienia-gastroenterologia ,jestem bardzo ciekawy gdzie(na to schorzenie)kieruje wielkopolski NFZ.
Awatar użytkownika
RoboPol
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 26 cze 2017 21:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: RoboPol »

leszek1958 pisze: 18 mar 2018 15:03 Witam wszystkich,prawdę mówiąc odechciało mi się leczenia sanatoryjnego,chodzić po lekarzach,tłumaczyć o co chodzi,najlepiej byłoby podać kod choroby samemu ale lekarz może się obrazić,myślę że takie problemy powinni załatwiać nfz i lekarz wystawiający wniosek,w moim przypadku lekarz rodzinny, ma wszystkie wypisy ze szpitali(styczeń kardiologia--marzec chirurgia) i dla niego nie byłoby problemu uzupełnić dokumentacje oraz wpisać odpowiedni kod choroby.No ale chyba chciałbym za dużo,mimo że jestem ZHDK(76 litrów oddanego bezcennego leku)nigdy nie korzystałem z przywilejów jakie daje ten tytuł i nie zamierzam prosić o coś co może mi się należy.W miesiącach od czerwca do września,kiedy są największe braki krwi,organizuję szereg akcji poboru tego leku,myślę że mój stan zdrowia nie utrudni tej społecznej pasji( i oby nikt z nfz nie potrzebował krwi).Pozdrawiam.
Leszek twoja postawa, chodzi mi o ZHDK jest dla mnie wzorem, chciałbym dotrwać w zdrowiu i móc oddawać krew dla potrzebujących, mi zbliża się 20 literków i duma mnie rozpiera, że pomagam bezinteresownie :)
co do przywilejów to wydaje mi się, że korzystanie z nich to jak odbieranie podziękowania od Państwa w imieniu biorców, korzystających z naszego daru krwi.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Brak wskazań do leczenia sanatoryjnego

Post autor: leszek1958 »

Witam,honorowi dawcy krwi bardzo rzadko korzystają z przynależnych przywilejów,a jeżeli już muszą skorzystać z pomocy medycznej powinniśmy zrozumieć że im szybciej krwiodawca wyzdrowieje tym szybciej będzie mógł dzielić się tym bezcennym lekiem.Zbliżają się wakacje,urlopy znowu będziemy słyszeć apele o krew,okażmy choć odrobinę szacunku i zrozumienia dla Honorowych Dawców Krwi i abyśmy nie musieli korzystać z ich bezinteresownej pomocy.Pozdrawiam(oddane 76 litrów,organizuję szereg akcji poboru krwi)
ODPOWIEDZ