Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
MarzenaS
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 05 lis 2016 16:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: MarzenaS »

Witam Wszystkich:))
Mam pytanko z mazowieckiego ZUS z ostatnich komisji na prewencji rentowej gdzie wysyła do sanatorium>?
Właśnie w marcu byłam na komisji i orzecznik przyznał mi rehabilitacje stacjonarną więc ciekawi mnie gdzie wysyłają obecni:)
Bardzo proszę o jakieś informację. :kwiat:
Awatar użytkownika
Inowacja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 03 sie 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: Inowacja »

Ja dostałam Rymanów. Ale dołączyłam prośbę o wyjazd w góry.
Na poprzednich zasadach panie przydzielające konkretne ośrodki upierały się , że nie można w góry, bo za daleko :D
MarzenaS
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 05 lis 2016 16:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: MarzenaS »

Dziękuję ślicznie za wiadomość :))
Sama mam chęć pojechać w góry ale teraz przydzielają i już:(
Może ktoś jeszcze coś podpowie:)? :kwiat:
Awatar użytkownika
Lisa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 22 wrz 2016 22:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: Lisa »

Cześć, moja koleżanka jedzie na narząd ruchu do Nałęczowa.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: marjolus »

ja jako amazonka tym razem Rymanów-zdrój - góry
i nie prosiłam
wcześniej Inowrocław i augustów
a z psychosomatyki jechałam do Gołdapi
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: Petrosj »

Rehabilitacja stacjonarna to rozumiem w trybie ambulatoryjnym. Na sprawy ortopedyczne dwa razy przydzielono mnie na turnusy rehabilitacyjne w Warszawie na ul. dr Strusia
Na rehabilitacje wyjazdową skierowali mnie do Wysowej Zdroju, takiego uzdrowiska "na końcu świata", wyjezdzam 28 listopada br
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: Ewucha »

Petrosj pisze: 05 paź 2018 22:42 Rehabilitacja stacjonarna to rozumiem w trybie ambulatoryjnym. Na sprawy ortopedyczne dwa razy przydzielono mnie na turnusy rehabilitacyjne w Warszawie na ul. dr Strusia
Na rehabilitacje wyjazdową skierowali mnie do Wysowej Zdroju, takiego uzdrowiska "na końcu świata", wyjezdzam 28 listopada br
Rehabilitacja ambulatoryjna to inaczej dojeżdżasz na zabiegi a mieszkasz w domu ,stacjonarna to wyjazdowa gdzie zabiegi i nocleg oraz posiłki funduje Ci Zus pozdrawiam
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: zebra »

Witam. Jakie kryteria trzeba spełnić żeby dostać sanatorium z ZUS jeżeli osoba ma chory kręgosłup i zwolnienia lekarskie kilka razy w roku od lek rodzinnego. ? . Lekarz rodzinna powiedziała że tylko osoby oczekujące na rentę mogą się starać. Czy to prawda ? Dotyczy osoby prowadzącej działalność. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: sztani »

Witaj Zebra .Trzeba dokumenty np.jakiś rezonans czy tomograf chorego kręgosłupa . czy jesteś na zwolnieniu czy nie to żadnego znaczenia nie ma . ja nie biorę zwolnienia pracuję jeżdżę na taki turnus . Lekarz rodzinny nie ma pojęcia choć nie chce mi się wierzyć ,że takie głupoty opowiada . Zmień lekarza . Prewencja rentowa już samo słowo mówi o zapobieganiu rencie i po to jest turnus. Powodzenie na komisji zależy jakie dokumenty przedstawisz a jak napisałem przynajmniej RTG z opisem powinnaś mieć i wszelką dokumentację zabierz ze sobą Sama z e strony ZUS lub wpisz Druk RP4 w kompa i wydrukuj sama możesz wypełnić pozostawiając miejsca które wypisze lekarz( może być rodzinny.) Składasz w swoim najbliższym Inspektoracie Dobrze abyś miała jakąś dokumentację od ortopedy lub neurologa bo sam ból kręgosłupa to troszkę za mało . Co druga osoba skarży się na ból kręgosłupa . Możesz dołączyć dokumentację z chorób towarzyszących ,nadciśnienie ...itp. Nie ma znaczenia czy działalność prowadzisz czy normalnie na umowę jesteś zatrudniona . Ważne czy odprowadzane są składki zdrowotne do ZUS bo przy składaniu wniosku urzędnik sprawdza . i to tyle . Dokumenty są dla orzecznika najważniejsze te które wymieniłem powyżej . sam ból kręgoslupa nie poparty zmianami w nim a uwidocznione na MRI czy TK cz RTG nic nie znaczy. Powodzenia
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Prewencja Rentowa ZUS mazowieckie

Post autor: zebra »

Sztani : dzięki serdeczne, przynajmniej wiem od czego zacząć. Sprawa dotyczy mojego męża a jemu trudniej coś zasugerować bo prawie wszystko wie lepiej ode mnie. ;) . Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ