ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Ela1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 22 maja 2011 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: Ela1 »

Witam, mam pytanie dotyczące rehabilitacji leczniczej w systemie ambulatoryjnym.
Na czym polega, jaka jest ilość zabiegów, jak długo trwa turnus takiej rehabilitacji...itp?
Czy otrzymam skierowanie z podaniem daty w konkretnej jednostce posiadającej umowę czy też sam sobie mogę uzgodnić termin?
Właśnie dziś byłam na komisji, i niestety nie otrzymałam rehabilitacji stacjonarnej tylko ambulatoryjną.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na powyższy temat.
forumowicz

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: forumowicz »

Elu, ja nie byłam na takiej rehabilitacji także z autopsji nie odpowiem ale ogólnie kilka informacji:

Turnus trwa 24 dni, termin i konkretne miejsce Przychodni rehabilitacyjnej dostaniesz w decyzji z ZUS-u . Odnośnie terminu to jeśli zależałoby Ci na jakimś konkretnie to zwróć się z prośbą do ZUS-u tj tam gdzie odbierałaś pismo o przyznaniu rehabilitacji , jak trzeba to napisz i zostaw w pokoju.
Na zabiegi będziesz przychodziła do tego samego ośrodka, pierwsza wizyta u lekarza i on zaordynuje zabiegi . Jest ich w sumie od 96 do 120 (słyszałam o rekordzistach 144) są to różne zabiegi, nie ma tylko tzw wodnych (solanek, borowiny, siarki , perełek , masaży itp), Zabiegi będą rozłożone na cały dzień, w tym także pogadanki o diecie, bhp, relaksacja, wizyt lekarskich jest 4 . Zapewniają herbatę i napoje .

Tyle mojej wiedzy , mam nadzieję , że odezwie się ktoś , kto korzystał z takiej formy rehabilitacji i opisze dokładniej .

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: Ewucha »

Tak jak pisze bibi ja trzy razy miałam taką rehabilitacje z tym wyjątkiem ze miałam wanne i wirówke na miejscu mój ośrodek miał wodne zabiegi ,na basen mnie dowoźono w zeszłym roku mogłam wybrać sobie jeden z dwóch ośrodków wybrałam szpital rehabilitacyjny i to był dobry wybór pozdrawiam
Ela1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 22 maja 2011 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: Ela1 »

Serdecznie dziękuję Wam za informacje:-), teraz czekam na termin tej rehabilitacji.
A czy Komuś się może zdarzyło, że dostał ambulatoryjną... a pocztą przyszło info o stacjonarnej??
Pozdrawiam, Ela
klucha
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 kwie 2019 11:28

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: klucha »

Jeśli naprawdę chcesz, żeby taki wyjazd przyniósł efekty, to lepiej poszukaj sobie jakiegos dobrego Ośrodka. Ja sama byłam w Ośrodku Obok Lasu w Grębiszewie i muszę przyznać, że w życiu nie czułam sie tak dobrze. Zabiegów od groma, wspaniała opieka, okolica i sdzieci mnie odwiedzały, bo od warszawy tylko 40 km....
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: andrzej1955 »

Klucha,ta opinia to z twojego pobytu-prywatnego,NFZ, czy twojej mamy :?: :?: :?:
forumowicz

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: forumowicz »

No po ilości zachwalania tego ośrodka to myślę że prababka Kluchy już też zaliczyła pobyt. Niedługo rodziny zabraknie.
forumowicz

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: forumowicz »

Teraz na turnusie będzie rogalik ;)
Słuchajcie Klucha do nas się nie odezwie :roll:
Tak poważny właściciel , a nie stać na odpowiednią promocję :|
klucha
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 kwie 2019 11:28

Re: ZUS - rehabilitacja lecznicza w systemie ambulatoryjnym

Post autor: klucha »

Człowiek w każdym wieku musi o siebie dbać. Moja mama tam jeździ (71 lat, a wciąż pełno w niej siły), a ja też przez swoją pracę miałam problemy ze zdrowiem i bardzo mi pomogli, szczególnie z kręgosłupem. Wyjazdy były prywatne :)
ODPOWIEDZ