Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
adrianna1964
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 16 mar 2018 11:59
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: adrianna1964 »

Witam. Może moje pytanie wyda się dziwne, ale przeczytałam, że powinnam ze sobą zabrać dokumentację oraz książeczkę ubezpieczeniową. Mam wobec tego pytanie, co jest dokumentem potwierdzającym ubezpieczenie ZUS?zdrowotne), ponieważ książeczki dawno wyszły z obiegu. Czy należy postarać się o jakieś zaświadczenie?I gdzie to dostanę. Teraz wszystko jest skomputeryzowane... Oprócz dokumentacji, która została u lekarza kierującego - nie mam nic. No i się głowię...
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

Adrianna, ze sobą bierzesz dowód osobisty , od dobrych kilku lat jest system eWUŚ i tam świadczący usługi medyczne sprawdza ubezpieczenie.
W Twoim przypadku nie ma znaczenia to żadnego gdyż ZUS pokrywa koszty rehabilitacji.

Odnośnie dokumentacji medycznej to musisz ją mieć , na jakiej podstawie lekarz zleci zabiegi ? Oryginały dokumentów powinnaś mieć u siebie , a ksero lub skan idzie do karty pacjenta .
Należy iść do lekarza kierującego i odzyskać dokumenty
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: basiat »

Jeśli chodzi o dokumentację, powinno być tak, jak pisze bibi. W praktyce często bywa inaczej.
Ja zawsze jeżdżę z dokumentacją, ale jeszcze ani razu nie proszono mnie o nią :shock:
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

Basiu z NFZ-tu to nikt nie prosił (chyba) ale z ZUS-u tak , czy dokładnie studiowali to nie wiem ale przeglądali

Czy będzie ona potrzebna Adriannie , to dowie się na wizycie .
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: basiat »

Bibi, pisałam o Zusie :? :roll:
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

Zgroza :!: ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: jan19557 »

Dziewczyny uwierzcie mi, że to zależy od lekarza a nie jaka instytucja was wysyła. Jeden się spyta co dolega a drugi musi przejrzeć dokumentacje.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: andrzej1955 »

Witam,na wszelki wypadek-zapas leków które zażywa -na cały pobyt-ponoć przepisy się zmieniły-ale jak tu piszecie-wszystko zależy od indywidualnego podejścia do pacjenta-Miłego Pobytu i Owocnej Rehabilitacji Życzę i Pozdrawiam :kwiat:
adrianna1964
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 16 mar 2018 11:59
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: adrianna1964 »

Dziękuję Wam wszystkim... Dzwoniłam do lekarza, a on na to, że nie wydaje żadnych dokumentów, może ewentualnie dopisać na moim skierowaniu w uwagach...:( no i lipa. Jadę na pusto...najwyżej mnie odeślą do domu:) . A wyjazd mam z NFOZ:( ale to chyba nic nie zmienia. A że się tym denerwuję, to ...i mam mieszane uczucia zamiast się cieszyć.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: Felice »

Ja przed wyjazdem związku z innymi schorzeniami biorę zaświadczenie o stanie zdrowia gdzie lekarz prowadzący wypisuje na co się leczė i jakie leki z tego tytułu biorę. Na tej podstawie lekarz w sanatorium może npwystawić receptę jak czegoś zabraknie,jest tam informacja o uczuleniach. Podstawowa choroba jest na skierowaniu i to wystarcza. Nie denerwuj się bo nie ma powodu.
ODPOWIEDZ