Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

Możesz jeszcze skserować wyniki badań , które mają związek ze skierowaniem do sanatorium. Nie wiem co za praktyki stosuję twój lekarz ale mój po wpisie do kartoteki oddaje pacjentowi dokumentację Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: jan19557 »

Adrianna nie przeżywaj tego wyjazdu. Nikt cię nie wygoni . Na dobrą sprawę wystarczy skierowanie a na miejscu powiesz lekarzowi co ci dolega i coś ci zaordynuje. Nie ma się czym martwić. Jedyny problem to aby nie zapomnieć karty bankomatowej i trafić na wesołe towarzystwo.
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

Moim zdaniem bardzo ważna jest dokumentacja medyczna, zalecenie : jakiś tam : zabiegów zakrawa o bylejakość .

ZUS wymaga;
1) Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację
2) dokument tożsamości
3) dokumentację medyczną ( w tym klisze RTG )
4) bilety za przejazd, jeśli korzystamy z publicznego transportu zbiorowego
5) nr NIP pracodawcy ( potrzebny w razie wystawienia L 4

Fajne towarzystwo to podstawa , ale wierzę w to że priorytetem dla większości jest podreperowanie swego zdrowia a nie tylko rozrywka :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: Felice »

Wyjazd Adrianny jest z NFZ.
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

adrianna1964 pisze: 13 kwie 2018 08:05 Dziękuję Wam wszystkim... Dzwoniłam do lekarza, a on na to, że nie wydaje żadnych dokumentów, może ewentualnie dopisać na moim skierowaniu w uwagach...:( no i lipa. Jadę na pusto...najwyżej mnie odeślą do domu:) . A wyjazd mam z NFOZ:( ale to chyba nic nie zmienia. A że się tym denerwuję, to ...i mam mieszane uczucia zamiast się cieszyć.
Adrianna , nie denerwuj się , na przyszłość trzymaj oryginały badań u siebie, w tej sytuacji chyba lepiej jak dopisze te wyniki w uwagach (dziwne zwyczaje :roll: ) , nie odeślą Cię , będzie dobrze :)

pozdrawiam

(a dlaczego pomyślałam , że jedziesz z ZUS-u , ot tak chyba chciałam ;) , faktycznie niczego to nie zmienia )
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

Witaj Feli :kwiat: a co to zmienia,jedynie 4 i 5 punkt jest nie aktualny . Byłam czterokrotnie w sanatorium z ZUS-u i NFZ ,za każdym razem lekarz zapoznał się z moją dokumentacją medyczną. Ale cóż może miałam szczęście na tak dokładnych lekarzy dbających o dobro kuracjusza.
Dużo zdrówka życzę nie czas na chorobę , WIOSNA zawitała. :serce:
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: Tojka »

Nigdy żaden lekarz czy to z ZUS, NFZ czy PFRON nie prosił o dokumentacje medyczną. Wystarczała dokumentacja z "instytucji kierującej" + spojrzenie na mnie (dolegliwości widoczne gołym okiem ;) + wywiad ze mną. Często lekarz pyta: to jakie zabiegi najbardziej pani pomagają? no i wtedy mam pole do popisu :D
forumowicz

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: forumowicz »

U mnie jeszcze choroby gołym okiem nie widać, :D może dlatego szukają zasadności skierowania w dokumentacji medycznej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: Felice »

Ale tą zasadność już potwierdził balneolog :)
Gdyby lekarz w sanatorium chciał zapoznać się z moją dokumentacją medyczną to nie przyjąłby już później żadnego pacjenta :? ,a ja jechałabym z jedną walizką więcej :lol:
Zazwyczaj krótki wywiad,propozycja zabiegów i ich dogadanie.
Nie znam procedur ZUS bo nie jeżdżę,w NFZ wystarcza tylko to co w skierowaniu,w końcu z tego powodu tam jesteśmy.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

Post autor: Tojka »

Felice pisze: 14 kwie 2018 18:23 Nie znam procedur ZUS bo nie jeżdżę,w NFZ wystarcza tylko to co w skierowaniu,w końcu z tego powodu tam jesteśmy.
z ZUSu tak samo :)
ODPOWIEDZ