Tzw.Poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Fionka »

Potrzebuję instrukcji krok,pokroku.Czekam w kolejce na Uzdr.Leczenie Sanatoryjne.Słyszałam że mogę przy M-47 i G-62 starać się o szpitalna reh.,bez wczesniejszego pobytu w szpitalu.Jak się do tego zabrać.Czy nowy wniosek od lekarza,czy dokumenty z rozpoznaniem?......Nigdy nie miałam z tą formą do czynienia.Poproszę o wskazówki.
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: krzysztof100 »

M-47 zarówno uzdrowiskowe leczenie szpitalne jak tez sanatoryjne,G-62 tylko sanatoryjne,decyzje podejmuje lekarz balneolog w NFZ.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Fionka »

To wiem.M-47 z G-62 i M-50,M-51.Tylko czy trzeba wczesniej leżeć w szpitalu? I czy nowy wniosek
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Samosia »

Fionka pisze: 19 kwie 2018 16:10 To wiem.M-47 z G-62 i M-50,M-51.Tylko czy trzeba wczesniej leżeć w szpitalu? I czy nowy wniosek
Witaj Fionka...jeśli pozwolisz to podepnę się do Twojego pytania bo również interesuje mnie ta kwestia
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Fionka »

Podpinaj :lol:
forumowicz

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Hej Fionka, nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale czy musi być szpital wcześniej? Jeśli chodzi o jednostki chorobowe, to lekarz podstawowy, rehabilitant, lub specjalista powinni wiedzieć. Nie wiem kiedy Byłaś w sanatorium ostatnio, to też chyba ma znaczenie. Ja teraz miałem porobione wszelkie badania, lekarz był w trakcie wypełniania wniosku do sanatorium, a spytał kiedy byłem w sanatorium, powiedziałem, że 3 miesiące temu, wniosek mój wylądował w koszu. A że muszę mieć rehabilitację dał skier. do rehabilitanta, a ten do szpitala na oddział rehabilitacyjny.
Wszystko jest pogmatwane, wszędzie kolejki, i też się z tym kopię.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Fionka »

Mój lekarz POZ wypisze bez problemu wniosek , tylko z tego co wiem taki wniosek to na uzdrowiskowe a tu potrzebne od specjalisty. Czekam w kolejce i w ostateczności we wrześniu będę dzwoniła o zwroty. Pytam czy jest potrzebny wcześniejszy pobyt w szpitalu. Ja odmówiłam operacji i jednocześnie pobytu w szpitalu. Zapis o odmowie jest w karcie z adnotacją że operacja wysokiego ryzyka i wskazana intensywna rehabilitacja. Chce się dowiedzieć, bo wizytę mam na czerwiec w ramach NFZ , gdzie lekarze nie mają czasu na wypełnianie skierowań . Jeżeli jest taka możliwość to zainwestuje :lol: i wpadnę do pana psora komercyjnie .
forumowicz

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Jeśli chodzi o rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną wystarczył lekarz rehabilitant, chociaż mówią, że lepiej specjalista.
Mówisz o odmowie operacji i szpitala, no tu może być problem. Wszystko zależy od oceny lekarzy opiniujących wniosek.
Naprawdę, to najlepiej tak jak Mówisz, udać się komercyjnie. Nawet nie wiem czy jakieś konkrety by Ci powiedzieli w siedzibie NFZ.
I jeszcze jedno, lekarz POZ powiedział, że gdybym miał napisane w wypisie sanatoryjnym, że konieczna jest intensywna rehabilitacja, to wniosek by napisał, bo wówczas on za niego nie odpowiada. Rozumiesz, przede wszystkim przepisy ,paragrafy itd. na końcu my.
Skierował do lekarza rehabilitanta.
Życzę Ci zdrówka, i szybkiej rehabilitacji :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Fionka »

Dzięki . Tak mam napisane i np. na tej podstawie P. Orzecznik po 3 miesiącach od powrotu skierowała mnie na ponowna rehabilitacje - mowa o ZUS-ie. tylko nadal nie wiem czy muszę sie położyć w tym szpitalu który działa na mnie tak że po hospitalizacji zdała by sie nastepna w psychiatryku.
forumowicz

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Wierzę Ci Fionka, mi też szpital z oddziałem rehabilitacji nie leży, ale za szpital uzdrowiskowy trzeba zapłacić jak za sanatorium.
ODPOWIEDZ