Tzw.Poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: MaryKate »

Czekam już rok na sanatorium , czy jak złożę nowy wniosek do szpitala uzdrowiskowego i balneolog jednak uzna że szpital mi się nie należy , to ta kolejka do sanatorium dalej bedzie biegła czy przepadnie :) i trzeba będzie w ogóle nowy wniosek składać :?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: andrzej1955 »

Bardzo niejasno piszesz-jedno jest pewne że ZUS i NFZ mają odrębne i niezależne od siebie kolejki,piszesz w temacie Tzw.Poszpitalne-już sama nazwa wskazuje że jest to pobyt po pobycie w szpitalu i związana z nim jednostka chorobowa,zabieg czy operacja,podobnie jest z pobytem-sanatoryjny w sanatorium,szpitalny w obiekcie o statucie szpitala,rehabilitacyjny-na oddziale rehabilitacji przy szpitalu-jeżeli coś pokręciłem to zaraz ktoś mnie poprawi,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Felice »

MaryKate nie składa się nowego wniosku tylko dosyła wypis ze szpitala z prośbą o przekwalifikowanie. Jeżeli zatwierdzą dostaniesz przydział zgodnie z kwalifikacją,jeżeli nie to wniosek nadal będzie czekał do realizacji i zgodnie z dotychczasową kolejką.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: MaryKate »

Dziękuje Felice :) właśnie o taką konkretna odpowiedż mi chodzilo , także nic nie tracę a jedynie mogę zyskać że szybciej wyjadę rehabilitować się :kwiat:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: jan19557 »

Zdarek chyba masz lekarza nieco ograniczonego. Ja w kilka dni po powrocie z sanatorium idę do lekarza POZ i wypisuje nowy wniosek doskonale wiedząc, że dopiero wróciłem bo często opowiadam jak było nic nie ukrywając. On za nic nie odpowiada i nic mu do tego kiedy wróciłeś i ile razy byłeś w sanatorium. Jego za.....ym obowiązkiem jest napisać wniosek a decyzję o zakwalifikowaniu podejmują w NFZ czy ZUS. On nie robi żadnej łaski chyba, że chce w łapę.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: grazynamackowiak »

Dzień dobry .
NFZ Wielkopolski sanatoryjne leczenie dla dorosłych .
Profil leczenia reumatologia .
Okres oczekiwania około roku .
Po tym okresie sprawy operacyjne ,ortopedia .
Ksero szpitalne prośba do wydziału uzdrowiskowego na numer sanatoryjny ,przeglądarka skierowań .Dołączenie prośby o przekwalifikowanie na szpital uzdrowiskowy .
Na rozpatrzenie sprawy ,oczekiwałam około tygodnia .
Załatwili pozytywnie ,przydział szpital uzdrowiskowy Inowrocław Energetyk .Kuracja 28.09.2018-19.10.2018.
Okres oczekiwania przyznanie lipiec wyjazd wrzesień .
Tak to wypada z dokumentacji .Pozdrawiam . :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Samosia »

Witam....Córka miała zabieg...będzie składać wniosek do śląskiego NFZ na tzw. poszpitalne....czy do wniosku dołączyć ksero karty wypisu ze szpitala :?: :?: :?:
forumowicz

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

jan19557 pisze: 14 sie 2018 23:17 Zdarek chyba masz lekarza nieco ograniczonego. Ja w kilka dni po powrocie z sanatorium idę do lekarza POZ i wypisuje nowy wniosek doskonale wiedząc, że dopiero wróciłem bo często opowiadam jak było nic nie ukrywając. On za nic nie odpowiada i nic mu do tego kiedy wróciłeś i ile razy byłeś w sanatorium. Jego za.....ym obowiązkiem jest napisać wniosek a decyzję o zakwalifikowaniu podejmują w NFZ czy ZUS. On nie robi żadnej łaski chyba, że chce w łapę.
Cześć jan19557, Pan Doktor pokazał mi jakiś załącznik z NFZ i przepisy, wytyczne dla lekarza, gdzie było napisane, że lekarz pierwszego kontaktu może wypisać nowy wniosek po roku od poprzedniego sanatorium.
Nie polemizowałem. A że nie zmieniam lekarza ponieważ jest świetnym lekarzem, który szybko pomógł mi nie raz, gdy inni błądzili faszerując mnie lekami przez kilka lat. A że jest byłym oficerem wojskowego szpitala, to służbistość mu została.
Może inny wypisze, zobaczymy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Ewucha »

Witam Zdar-ek jestem tez z zachodniopomorskiego byłam u lekarza po pół rocznej przerwie od ostatniego pobytu czyli w lipcu 2017 ,wypisal mi bez problemu jeszcze pytał czemu tak długo czekałam, zaskoczyleś mnie tą wypowiedzią :o :shock: więc zapytam przy wizycie jak to jest ,może jakieś zmiany nastąpiły pozdrawiam
forumowicz

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Wielkie dzięki, przyda się taka weryfikacja.
Osobiście uważam że to jest jakiś załącznik sugerujący lekarzom takie działanie.
I tu jest tylko i wyłącznie dobra wola lekarza. Każdy medal ma dwie strony.
Ewucha, z góry dziękuję.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ