Tzw.Poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: michał »

Jestem też z Zachodniopomorskiego Funduszu Zdrowia i nie ma nigdzie w przepisach napisane ze lekarz może wystawić nowy wniosek po roku czasu od powrotu z sanatorium. Decydują o tym względy medyczne czyli po powrocie z leczenia uzdrowiskowego lekarz ocenia efekty przeprowadzonego leczenia balneologicznego jeżeli jest poprawa to wypisuje nowy wniosek, jeżeli nie ma poprawy to nie ma sensu wypisywać nowego wniosku i kierować na rehabilitację. To nie NFZ decyduje o częstotliwości leczenia uzdrowiskowego tylko lekarz kierujący. Ja byłem na poszpitalnym w kwietniu złożyłem nowy wniosek po 1,5 miesiąca i jadę znowu na poszpitalne w listopadzie. NFZ ogranicza się jedynie do możliwości finansowych ile zaproszeń zakupi w danym roku i skutkuje to wydłużeniem kolejek na poszczególne formy leczenia.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Joni123 »

Samosia pisze: 20 sie 2018 20:40 Witam....Córka miała zabieg...będzie składać wniosek do śląskiego NFZ na tzw. poszpitalne....czy do wniosku dołączyć ksero karty wypisu ze szpitala :?: :?: :?:
Witam, poszpitalne to jest kiedy leży się w szpitalu, i dostaje się ze szpitala informację, iż potrzebna jest rehabilitacja. Załatwiałam to moim rodzicom.
W tym przypadku bierze się to skierowanie i wysyła lub jak ja jeżdżę po szpitalach uzdrowiskowych i załatwiam sama. Jest tylko warunek trzeba to załatwić do miesiąca do daty wypisu ze szpitala!!!
Wysyłając to skierowanie pocztą często jeżeli nie ma miejsca to już później nie ma czasu żeby coś załatwić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Felice »

Nie zawsze trzeba leżeć w szpitalu by dostać skierowanie do szpitala uzdrowiskowego lub na szpitalną rehabilitację. Zasadniczo decyduje tym jednostka chorobowa.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Joni123 »

Felice pisze: 03 wrz 2018 07:30 Nie zawsze trzeba leżeć w szpitalu by dostać skierowanie do szpitala uzdrowiskowego lub na szpitalną rehabilitację. Zasadniczo decyduje tym jednostka chorobowa.
Oczywiście masz rację, tylko wtedy czekasz już troszkę dłużej na rehabilitację uzdrowiskową :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Felice »

Oczywiście masz rację, tylko wtedy czekasz już troszkę dłużej na rehabilitację uzdrowiskową :kwiat:
Może również balneolog przydzielić szpitalną dokładnie tak jak napisałam wcześniej.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: beatricze »

Witam....Córka miała zabieg...będzie składać wniosek do śląskiego NFZ na tzw. poszpitalne....czy do wniosku dołączyć ksero karty wypisu ze szpitala :?: :?: :?:
Tak to podstawa do kierowania prze NFZ
forumowicz

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Witam.
Już sam dowiedziałem że to ściema z tym wnioskiem o kolejne sanatorium. A skąd to wiem, od Pani doktor z tej samej przychodni, która poleciła mi przyjść na wizytę by ruszyć z miejsca. Ale żeby nie było zbyt pięknie, to wcześniej dostałem skierowanie na oddział rehabilitacyjny szpitalny, no i trzeba będzie poczekać aż to zrealizuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Samosia »

Samosia pisze: 20 sie 2018 20:40 Witam....Córka miała zabieg...będzie składać wniosek do śląskiego NFZ na tzw. poszpitalne....czy do wniosku dołączyć ksero karty wypisu ze szpitala :?: :?: :?:
Witajcie...Wniosek został wypisany i wysłanym do śląskiego NFZ zaraz po powrocie ze szpitala do domu tzn.dwa tygodnie temu teraz czekamy na odpowiedź :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Joni123 »

Samosia :kwiat: a dlaczego nie do ZUS? Byłoby chyba szybciej niż z NFZ , chyba ze nie zależy Wam bardzo na czasie
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Tzw.Poszpitalne.

Post autor: Samosia »

Joni123 pisze: 03 wrz 2018 19:56 Samosia :kwiat: a dlaczego nie do ZUS? Byłoby chyba szybciej niż z NFZ , chyba ze nie zależy Wam bardzo na czasie

Joni123 zależy nam na czasie bo rehabilitacja jest teraz ważna...jednak córka na dzień dzisiejszy sama jeszcze się nie porusza,potrzebuje mojej lub męża pomocy ...postanowiła,że najpierw wyślemy skierowanie do NFZ i poczekamy na odpowiedź a,że zapowiada się dłuższe jej L4 to złoży wniosek do ZUS choć już kiedyś składała papiery do ZUS i niestety uprzejma Pani na komisji stwierdziła,że jej problemy z biodrem i kręgosłupem jej nie kwalifikują do wyjazdu :o :o :o
ODPOWIEDZ