Brak miejsc - ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: annaw142 »

Fionka, bardzo dziękuję za radę :)
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: annaw142 »

No i jestem po rozmowie telefonicznej z departamentem. Macie rację - rzeczywiście bardzo miła obsługa i kompetentna osoba. Bez pospiechu mogłam wypytać o wszystko, co mnie interesowało. Mało tego - pani sprawdziła również jaki jest stan mojego wniosku na chwilę obecną. Niestety z narządem głosu jest ciężka sprawa, jednak jest szansa, że coś z tego będzie. Mam dzwonić i pytać w lipcu, wtedy mają być dodatkowe miejsca w wyniku ogłoszonego przetargu. Wyjazd może być na wrzesień lub później, co mnie bardzo cieszy. Wiem również, że orzeczenie nie przepada. Jeśli w przypadku wyjątkowo pechowego zbiegu okoliczności nie dostanę się w tym roku, to mój wniosek cały czas jest w kolejce w rezerwacji. Jestem jednak dobrej myśli i nastrajam się optymistycznie, wierzę że uda się coś dostać w lipcu. Nauczka na przyszłość: starać się o przydział sanatorium z każdego innego schorzenia jako wiodącego, byle nie narządu głosu :/ Podobno w zależności od ośrodka jeśli lekarz uzna, że celowe są inne zabiegi, może je dostosować do potrzeb pacjenta, np. można przy narządzie ruchu dostać inhalacje. Tak mówiła pani dziś, ale nie wiem jak to się ma do stanu rzeczywistego. Mam jeszcze pytanie odnośnie innej kwestii: przy zabiegach na narząd głosu być może w planach jest coś, co mogłoby szkodzić mojej tarczycy. Czy wtedy będę mieć ilość zabiegów pomniejszoną o to, z czego trzeba będzie zrezygnować?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: Dzia_dek »

No to po tej rozmowie masz już Anno sporo dobrych wiadomości. Teraz pozostaje cierpliwie poczekać do lipca.
Jeśli będziesz miała zabiegi, które mogą szkodzić Twojej tarczycy to po konsultacji z lekarzem prowadzącym
zostaną one zamienione na inne. Nie będziesz miała zmniejszonej ilości zabiegów. Ich ilość dla osób na turnusie
musi się ogólnie zgadzać z tym co jest zapisane w kontrakcie ZUS - sanatorium.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: annaw142 »

Dziadek, w takim razie jestem bardzo zadowolona :D
forumowicz

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: forumowicz »

Aniu, teraz masz wiedzę większą niż nasze gdybanie , a poza tym najważniejsze , że masz szansę na szybki wyjazd .
Odnośnie tarczycy musisz wiedzieć jakich zabiegów nie wolno Ci mieć , lepiej trzymać rękę na pulsie :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Annaw 142 jak chcesz wiedzieć jakie będziesz miała zabiegi na narząd głosu z ZUS wejdź na temat " Drogi oddechowe " Tam Maarek 36 wypisał jakie miał zabiegi na przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych w sanatorium z ZUS. Jak je porównałem z moimi zabiegami na astmę oskrzelową, to stwierdziłem, że jest to masakra. Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjazdu.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: Fionka »

Radzę zapytać endokrynologa jakie zabiegi w Twoim przypadku nie są wskazane . Choroba tarczycy to bardzo ogólne pojęcie . W zależności od schorzenia specjalista powie czego powinnaś unikać , jak i również może się okazać że wszystko dozwolone. Ważną sprawą jest też region kraju do którego się byś udawała . Przy dużej nadczynności możesz np. bardzo kiepsko się czuć nad morzem .
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: annaw142 »

Mam hashimoto i niedoczynność trudną do ustabilizowania. Przed wyjazdem na pewno jeszcze trafię do endo więc dopytam. O zabiegach na narząd głosu trochę już czytałam. Niektóre na zdrowy rozsądek zdają się wykluczac. Morza nie dostanę mimo że wskazane bo na narząd głosu nie ma wyjazdów nad morze. Zbigniew, dlaczego masakra? 🙂 Nie wiem też czy górne drogi są leczone tak samo jak narząd głosu.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: annaw142 »

Zbigniew, już doczytałam 😊 Wiem dlaczego masakra 😁Zobaczymy, trochę zniechęca ilość, czy człowiek nie czuje się zmęczony nadmiarem? Ultradźwięki, jonoforeza, galwanizacja są kontrowersyjne do mojej tarczycy już na pierwszy rzut oka, no ale okaże się co zdecyduje lekarz.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Brak miejsc - ZUS

Post autor: zbigniew165 »

No właśnie chodziło mi o ilość tych zabiegów. Ale wszystko da się przeżyć, tylko jest mało czasu wolnego. :)
ODPOWIEDZ