Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: gosiaczek63 »

GIENIA pisze: 18 cze 2018 13:58
bibi pisze: 17 cze 2018 00:04 Teraz nie jest tak łatwo wyjechać wcześniej , oficjalnie można - tylko większość ośrodków pobiera tzw osobodzień , a to 70-80 zł . Część osób w jakiś sposób dogaduje się z personelem są i tacy , którzy najnormalniej wyjeżdżają i nic nie mówią .

kilka lat temu ja także wyjeżdżałam wcześniej , ostatnie 3 moje pobyty już nie można było .
Bibi ... jak to wyjeżdzaja i nic nie mówią :?: :roll: no a wypis :?:
No tak to nie ładnie żeby bez powiadomienia samemu opuścić sanatorium i tak bez pożegnania. Dowiedziałam się u źródła i wiem co robić. Dziękuję za wszystkie rady :kwiat:
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

GIENIA pisze: 18 cze 2018 13:58 [.....]
Bibi ... jak to wyjeżdzaja i nic nie mówią :?: :roll: no a wypis :?:
Gieniu , tak właśnie niektórzy robią , a wypis? - szczerze ? - do czego on jest potrzebny?

Nie oceniam takiego postępowania jedynie stwierdzam , że tak czasami jest .

Na moim ostatnim pobycie była kobietka , która miała połączenie do domu wieczorem ostatniego dnia - zapytała czy mogłaby wyjechać w przeddzień również wieczorem , oczywiście można ale upomniano się o kasiorkę - kobietka spakowała się po cichutku i pożegnała nie mówiąc kadrze medycznej , wypis odebrała koleżanka z pokoju .
gosiaczek63 pisze: 18 cze 2018 20:15 [,,,] Dowiedziałam się u źródła i wiem co robić. Dziękuję za wszystkie rady :kwiat:
Gosiu najwiarygodniejsze są zawsze informacje u źródła , powodzenia :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: GIENIA »

bibi pisze: 18 cze 2018 20:37
Gieniu , tak właśnie niektórzy robią , a wypis? - szczerze ? - do czego on jest potrzebny?

W sumie .... masz racje :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Wienia »

Jestem w Posejdonie w Kolobrzegu oficjalnie wyjazd w sobotę.Ja wyjezdżam w piątek wieczorem bo tak mam połączenie, żadnego problemu z tym nie miałam Zgłosiłam lekarzowi i w recepcji.Wypisy są po godzinie 14 w piątek .Za sobotnie śniadanie dostajemy prowiant.
W sumie przecież w ostatni dzień i tak nie ma zabiegów.
Ale jak widać różnie sanatotria do tego podchodzą.
Pozdrawim z Kołobrzegu :kwiat: .
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

To jest zdroworozsądkowe podejście Wieniu :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: GIENIA »

Potwierdzam , to co pisze Wienia :D osoby , które wyjeżdżały w sobotę przed śniadaniem ( jak ja :D ..) , też otrzymywały prowiant . Wypisy także wydawane były w piątek od 14,0 , ale były osoby , które odebrały już po śniadaniu , bo przed południem miały połączenia komunikacyjne :) oczywiście zabiegi musiały być wybrane wcześniej , a nie było z tym problemu :D
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

to , ze w Posejdonie tak jest , nie oznacza , ze tak ma być wszędzie - chociaż powinno - ;)
wszystko zależy jak jest sporządzona umowa między funduszem , a ośrodkiem . jeśli osrodek rozlicza się z każdej doby , zatem , wyjazdzając dzien wczesniej , zostajecie wtedy wymeldowani . fundusz , zatem nie zapłaci osrodkowi za jedną dobę , zatem ośrodek , aby nie stracić , wymaga aby taka osoba zapłaciła za wczesniejszy wyjazd . dotyczy , to takze przyjazdu dzień póxniej . i to , że osoba tej jednej nocy nie śpi w ośrodku , to dla ośrodka strata a nie zysk

jesli umowa stanowi , że Fundusz pokrywa cały turnus , nie kontrolując poszczególnych dat przyjazdu i wyjazdu , oczywistym jest , że ośrodek chętnie wypisuje dzień wcześniej ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: GIENIA »

Ma to sens ;)
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: bozenkagr »

Byłam w sierpniu br. na rehabilitacji ogólnoustrojowej w szpitalu sanatoryjnym RÓWNICA - w Ustroniu. Pobyt w szpitalu to pobyt w Instytucie Zdrowia Człowieka. Mój pobyt był do wtorku. Ostatnie zabiegi w poniedziałek. W sobotę basen i gimnastyka, więc chciałam wyjechać wcześniej. Okazało się, że bez żadnych opłat nie było problemu z wcześniejszym wyjazdem. Trzeba było tylko napisać podanie. Byłam mile zaskoczona. Wyjechałam już w sobotę.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: bozenkagr »

Byłam w sierpniu 2018 r. na rehabilitacji ogólnoustrojowej w szpitalu sanatoryjnym RÓWNICA w Ustroniu. Pobyt miałam do wtorku. Ostatnie zabiegi w poniedziałek, w sobotę basen i gimnastyka, więc chciałam wyjechać wcześniej. Okazało się, że wystarczy napisać podanie i bez żadnych opłat można wyjechać wcześniej. Ja pojechałam w sobotę.
ODPOWIEDZ