Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

beatricze pisze: 01 wrz 2018 17:59 Nikt nie ma wpływu na to co kto myśli i jak rozumie. Twierdzenie to coś zupełnie innego niż ocena. Nie mam na to wpływu. Masz z tym problem hahaha
ze zrozumieniem twoich wpisów , faktycznie mam problem ;)

bez odbioru :P
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Hipokryt »

Interesujący temat i ciekawa dyskusja o wcześniejszych wyjazdach z turnusów :lol:
Ktoś stwierdził że ostatnie dni to tylko nuda i czekanie na wyjazd. Po co zatem są aż tak długie pobyty sanatoryjne, skoro 21 lub 24 dni to i tak za dużo dla niektórych? Może byłoby lepiej wszystkim kuracjuszom zrównać pobyty do 14 dni tak jak trwają turnusy rehabilitacyjne z PFRON-u? Tam zwykle ilość zabiegów jest zbyt mała a pobyt za krótki, Nikt wtedy by nie marudził ze jest za długo a kto chciałby wydłużyć pobyt po prostu zostałby w ośrodku na kolejnych kilka dni lub tydzień.
Ciekawe co na to lekarze balneolodzy i osoby decyzyjne w MZ?
Jako Hipokryt dodam, że zdarzyło już nam się kiedyś przedłużyć pobyt w ośrodku ze względu na doskonałe warunki zabiegowe i pobytowe za umiarkowaną cenę. Jednak było warto dla poprawy stanu zdrowia.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji i pozostał dłużej w sanatorium a jeśii tak - to dlaczego?
Oczywiście mój wpis nie jest na temat i zapewne wkrótce stąd zniknie;)
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: beatricze »

Witam
Myślę, ze wpis jest na temat zgadzam się ze dla jednych 2 tyg. to max a inni wola 3 i 4 tyg.,ale no własnie wiem z doświadczenia, obserwacji i konsultacji balneologicznej, ze pobyty więcej niż 3 tyg. nie złożą zdrowiu psychicznemu. Tęsknota a zwłaszcza ludzi po 70-tce, za tym co zostało, za własnym, może ciasnym.
pozdrawiam
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

Marek , Twój wpis jest jak najbardziej na temat i nie widze powodu aby miał zostać usunięty :mrgreen:

pomysłodawców skrócenia turnusów do 14 dni - dopytam ;) te z Zusu też :?: bywając na takowych miewam po 96 zabiegów ...
pierwszy dzień przyjazdowy , ludzie dojeżdżają jeszcze wieczorem , więc drugiego dnia lekarz i planowanie . ostatni dzień wyjazdowy , pozostaje 11 dni .... przeciętnie 9 zabiegów dziennie :shock: , bez przerw na dni świąteczne ....
nawet zdrowi by tego nie przeżyli , a co dopiero chorzy .... :idea: może i dobra , ale pomysł :x .. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Felice »

Waldek turnusy z ZUS są zupełnie czym innym. Nacisk jest głównie na poprawę zdrowia i możliwość powrotu do pracy. Tutaj ciągłość i ilość zabiegów ma ogromne znaczenie.
Inaczej jest z turnusami z NFZ. Te tzw sanatoryjne zawsze były traktowane bardziej jako profilaktyka stąd tylko 54 zabiegi. Efekt tego taki,że stały się wczasami rodzinnymi za nieduże pieniądze.Dlatego ja uważam,że te 54 zabiegi świetnie rozłożyłby się w 12 dniach zabiegowych i 14 pobytu.
Co innego pobyty rehabilitacyjne. Tam jest nastawienie na usprawnienie,zabiegów jest dużo więcej i pobyt 21 dniowy jest bardziej zasadny. Jednakże 28 dni to już totalne nieporozumienie. W ostatnim tygodniu pobytu ludzie są tak zmęczeni że odpuszczają sobie nawet część zabiegów.
Swego czasu był nawet postulat ze strony lekarzy balneologów o skrócenie tych pobytów. Jak znajdę artykuł temu poświęcony to wrzucę link.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Felice »

Jeszcze dodam jedną rzecz. Zauważcie że w pobytach na ORO i ZUS nie jest określony czas pobytu. Zakłada się że jest to 21 lub 24 dni ale zawsze istnieje możliwość wydłużenia na wniosek lekarza czasu pobytu. Ja z takowej skorzystałam raz,w tym roku dostałam takæ propozycję i niestety z powodu wcześniej zaplanowanego innego wyjazdu nie skorzystałam. Były ze mną na turnusie osoby które miały pobyty wydłużone. W większości dotyczyło to ludzi po udarach czy urazach wielonarządowych.
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 02 wrz 2018 10:17
Inaczej jest z turnusami z NFZ. Te tzw sanatoryjne zawsze były traktowane bardziej jako profilaktyka stąd tylko 54 zabiegi. Efekt tego taki,że stały się wczasami rodzinnymi za nieduże pieniądze.Dlatego ja uważam,że te 54 zabiegi świetnie rozłożyłby się w 12 dniach zabiegowych i 14 pobytu.

Swego czasu był nawet postulat ze strony lekarzy balneologów o skrócenie tych pobytów. Jak znajdę artykuł temu poświęcony to wrzucę link.
I z tych 54 ludzie nie zawsze korzystają - idą po podpis i w miasto :?

z tym linkiem , to nawet się nie trudź , administrator linki usuwa :( nie wiem czemu , skoro nie są jakąś reklamą , a mają związek z tematem forum :?
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

jesli chodzi o wczesniejsze wyjazdy , to coś mi się przypomniało :P


na jednym z moich turnusów , panu na kilka dni przed końcem pobytu zmarła siostra . pojechał więc , tyle że nie do domu ;) , a gdzies na spotkanie z kims :P do domu wróci o czasie .
jak mówił , zawsze tak robi , i jeszcze nigdy nie wymagali aktu zgonu , a gdyby nawet , powołał by się na polityke prywatności .

Polak potrafi :twisted:
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: beatricze »

Witam
To już przesada nie ma to jak dziadek dobra rada
szok , szok
miłej nocy
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

to prawda :shock: nie dosyć , że kolega oszukuje żonę , naciąga ośrodek , bądź NFZ na straty , uśmierca siostrę ( może Jej nie miał ) to jeszcze się tym chwali ;)
ODPOWIEDZ