Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry 3 tygodniowy pobyt to wymóg ,większość zabiegów jest wykonywana co drugi dzień (na przemian )po to aby odniosły prawidłowe działanie. Co dziennie może być stosowana gimnastyka i basen. ZUS i NFZ oferują terminy minimum nic ponadto.
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

beatricze pisze: 01 wrz 2018 07:54 Witam
,,ludzie'' z KRUS dostają raz w życiu i nie znają takich uciech jak inni dlatego doceniają to co dostają traktują taki wyjazd jak prezent.Zdarza się, ze jedyny raz byli nad morzem lub w górach.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ludzie z Krus to nie tylko rolnicy , to płatnicy Krusu ;) poza tym wieele z nich jeździ co roku , a mogą jechac bodajze 10 czy 12 razy :mrgreen: na dodatek miedzy czasie jezdza z nfz ;)

nie kazdego stać na luksusowe , krajowe i zagraniczne wczasy kilka razy w roku . gro osób czy to krus , zus , czy nfz jeździ tylko własnie do sanatorium .
moze jak piszesz , tylko dzieki (o ironio) swoim chorobom i wyjazdom na rehabilitację mogą zobaczyc morze , góry , pobyc w innym niż swoje srodowisku :mrgreen: :|
skoro moga jeszcze tego ostatniego dnia pobyc poza domem , niech będą , maja do tego prawo , a nikt nie ma prawa ironizowac z nich z tego powodu .
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: beatricze »

Witam
Nie wiem czy to do mnie ale jeżeli tak to czytaj poprzednie posty i wiec, ze to odp. to tyle w temacie wiem co pisze
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Felice »

większość zabiegów jest wykonywana co drugi dzień (na przemian )po to aby odniosły prawidłowe działanie. Co dziennie może być stosowana gimnastyka i basen
Większość zabiegów może być wykonywana codziennie .(Fala uderzeniowa nie,ale za nią nie płacą). By odniosły efekt terapeutyczny ważne jest by były w ilości minimum 8-10 powtórzeń
NFZ daje co drugi dzień bo ilość 52 sztuki trzeba rozłożyć na 3 tygodnie :)
W systemie ambulatoryjnym wszystkie zabiegi są w ilości 10 przeprowadzane codziennie.Czyli jak widać przeciwwskazań nie ma.
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

Felicjo dlaczego to mnie nie dziwi ,że storpedowałaś moją wypowiedź ? No ale cóż widocznie masz większą wiedzę w tym temacie aniżeli utytułowany profesor ortopedii. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Felice »

Nie storpedowałam twojej wypowiedzi tylko napisałam wypowiedź zgodnie z moją wiedzą potwierdzoną przez lekarza ze specjalnością z zakresu balneologii i rehabilitacji.
Nie neguję wiedzy utytułowanego profesora ortopedii i nawet nie usiłuję się z nią utożsamiać szary żuczek.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: beatricze »

Witam
Jestem od niedawna co widać na forum, ale wpisy mnie rozczarowały :1 - nie można mieć własnego zdania
2- nie można wpisać własnych odczuć
3- nie można mieć własnych doświadczeń i spostrzeżeń
Tak jedna jak i druga Pani po części macie racje, ale nie podpierajcie się wiedza fachowa bo nie tak ona brzmi : ortopeda nie ma wiedzy balneologicznej a balneolog - ortopedycznej.Kazdy z nich wierzy w co innego a nie zawsze jest to zgodne z wiedza medyczna. Więcej nie mogę pisać
Ale wracając do początku nie tego szukałam a tu jeden drugiego ocenia albo randkuje to pomyłka.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Felice »

ortopeda nie ma wiedzy balneologicznej a balneolog - ortopedycznej
Zdecydowanie tak.
Jednakże i tu nie w kwestii polemiki tylko po prostu....
lekarz ze specjalizacją II stopnia z balneologii i rehabilitacji w kwestii ordynowania zabiegów w sanatorium ma tę wiedzę zdecydowanie większą niż inni specjaliści. ;) :)
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

beatricze pisze: 01 wrz 2018 15:18
Jestem od niedawna co widać na forum, ale wpisy mnie rozczarowały :1 - nie można mieć własnego zdania

piszesz .. a raczej oceniasz ..
,,ludzie'' z KRUS dostają raz w życiu i nie znają takich uciech jak inni dlatego doceniają to co dostają traktują taki wyjazd jak prezent.Zdarza się, ze jedyny raz byli nad morzem lub w górach."


bo Twoje zdanie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :mrgreen: nie wiem o jakie uciechy ;) Ci chodziło , wolę sie nie domyslać :P
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Atina »

Beatricze
"Ale wracając do początku nie tego szukałam a tu jeden drugiego ocenia albo randkuje to pomyłka.
pozdrawiam..."
A kto tu randkuje :roll: :? :roll: nie zauważyłam...być może z nudów ktoś coś napisze :roll: być może leży w łóżku ponieważ jest chory i to jego jedyna atrakcja :roll:
Masz prawo do wyrażania własnej opinii ,a to że ktoś coś napisze wbrew Twojej myśli ...to co z tego :)
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ