Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: gosiaczek63 »

Witam, czy jest możliwość wyjechać z sanatorium dzień wcześniej? Czy ktoś już praktykował taką sytuację.Chcę jednocześnie zaznaczyć, że prawidłowo turnus kończy mi się w niedzielę. Dziękuję za każdą podpowiedź.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Felice »

Wszystko zależy od sanatorium. W większości żądają zapłaty i nie ma problemu. Mnie zdarzało się wyjechać wcześniej,ale kartę wypisową dosyłano mi pocztą.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: jan19557 »

Jeśli turnus kończy się w niedzielę to często puszczają w sobotę po południu ale wszystko zależy od sanatorium. Najlepiej zadzwoń do nich to czegoś się dowiesz tylko trzeba rozmawiać z pielęgniarkami .Powodzenia
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: GIENIA »

gosiaczek63 pisze: 16 cze 2018 17:35 Witam, czy jest możliwość wyjechać z sanatorium dzień wcześniej? Czy ktoś już praktykował taką sytuację.Chcę jednocześnie zaznaczyć, że prawidłowo turnus kończy mi się w niedzielę. Dziękuję za każdą podpowiedź.
Czekasz tak długo na turnus , a potem chcesz go sobie skrócić :?: :roll: wszystko zależy od ośrodka .... nie sądze , abyś miała problem z wyjazdem w sobotę , a byc może nawet i w piatek .... karta zabiegowa musi byc jednak podbita w całości :) popytasz na miejscu ..
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: Bogutka5 »

Polańczyk Plon ... turnus kończył się w poniedzialek wyjechaliśmy z soboty na niedziele. Wcześniej dogadalismy się z pielęgniarka i dokumenty przysłano do domu. To bylo nasze pierwsze sanatorium i zupełnie nie mieliśmy swiadomości ze wyjazd wczesniej może nieść jakieś kłopoty.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: gosiaczek63 »

GIENIA pisze: 16 cze 2018 19:11
gosiaczek63 pisze: 16 cze 2018 17:35 Witam, czy jest możliwość wyjechać z sanatorium dzień wcześniej? Czy ktoś już praktykował taką sytuację.Chcę jednocześnie zaznaczyć, że prawidłowo turnus kończy mi się w niedzielę. Dziękuję za każdą podpowiedź.
Czekasz tak długo na turnus , a potem chcesz go sobie skrócić :?: :roll: wszystko zależy od ośrodka .... nie sądze , abyś miała problem z wyjazdem w sobotę , a byc może nawet i w piatek .... karta zabiegowa musi byc jednak podbita w całości :) popytasz na miejscu ..
GENIU masz rację bo czeka się długo, ale ja już w poniedziałek muszę być w pracy a więc chcę chociaż jeden dzień na spokojnie rozpakować walizkę no i wrócić bezboleśnie do rzeczywistości :lol: Dziękuję za odpowiedzi :kwiat:
forumowicz

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: forumowicz »

Teraz nie jest tak łatwo wyjechać wcześniej , oficjalnie można - tylko większość ośrodków pobiera tzw osobodzień , a to 70-80 zł . Część osób w jakiś sposób dogaduje się z personelem są i tacy , którzy najnormalniej wyjeżdżają i nic nie mówią .

kilka lat temu ja także wyjeżdżałam wcześniej , ostatnie 3 moje pobyty już nie można było .
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: alka50+ »

Dwa ostatnie pobyty...w jednym do ostatniego dnia lub zapłata...w drugim po wykorzystaniu zabiegów można było wyjechać dzień wcześniej... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: GIENIA »

bibi pisze: 17 cze 2018 00:04 Teraz nie jest tak łatwo wyjechać wcześniej , oficjalnie można - tylko większość ośrodków pobiera tzw osobodzień , a to 70-80 zł . Część osób w jakiś sposób dogaduje się z personelem są i tacy , którzy najnormalniej wyjeżdżają i nic nie mówią .

kilka lat temu ja także wyjeżdżałam wcześniej , ostatnie 3 moje pobyty już nie można było .
Bibi ... jak to wyjeżdzaja i nic nie mówią :?: :roll: no a wypis :?:
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd z sanatorium dzień wcześniej

Post autor: gosiaczek63 »

Wszystko już wiem, oficjalnie dzień wcześniej nie można, chyba że za odpłatnością no, ale nie oficjalnie już po południu można po wcześniejszym zgłoszeniu oczywiście po cichutku śmigać na swój pociąg. Pytałam gdyż zależy mi na 30 dni kupić bilet powrotny bo jest dużo taniej. Dla zainteresowanych Pendolino relacji Warszawa-Kołobrzeg kosztuje 125 zl.
ODPOWIEDZ