Sanatorium po endo

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Sanatorium po endo

Post autor: Samosia »

Witam....Pytanie do osób,które były w takiej sytułacji....operacja wymiany stawu biodrowego a co potem....rehabilitacja na miejscu a może wyjazd do sanatorium???Jeśli wyjazd to do jakiego nasz kochany Śląski NFZ wysyła....czy przy składaniu wniosku można np.coś zasugerować lekarzowi kierującemu ??? Pozdrowionka dla wszystkich :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium po endo

Post autor: Felice »

Samosia najpierw skierowanie do szpitala na ORO,ja polecam Busko.
Równocześnie złożyć do NFZ na Szpital Uzdrowiskowy ,a po powrocie na rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym.Skierowania najlepiej wziąć z oddziału gdzie będziesz operowana.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium po endo

Post autor: Samosia »

Felice pisze: 19 cze 2018 19:16 Samosia najpierw skierowanie do szpitala na ORO,ja polecam Busko.
Równocześnie złożyć do NFZ na Szpital Uzdrowiskowy ,a po powrocie na rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym.Skierowania najlepiej wziąć z oddziału gdzie będziesz operowana.
Wielki dzięki Felice....przepraszam ale zapomniałam dopisać,że sprawa dotyczy mojej sąsiadki z działki obok...kobieta coś 50+ i we wrześniu czeka ją wymiana stawu biodrowego i dziś właśnie zadała mi takie pytanie o rehabilitację po zabiegu a ja obiecałam,że zapytam u żródła :)
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium po endo

Post autor: agunia3 »

Nie orientuję się w sanatoriach z NFZ ale ja po operacji endo biodra jeszcze w szpitalu dostałam skierowanie na oddział rehabilitacyjny w tymże szpitalu - pobyt 21 dni. Czasem lekarze sami się pytają czy ktoś chce z tej formy skorzystać a czasem trzeba samemu spytać. To jest dobra rzecz, jeśli szpital mamy na miejscu i nie chcemy nigdzie dalej wyjeżdżać. Można się też spytać czy dany szpital ma też rehabilitację w innym miejscu, np. Piekarska Urazówka miała też rehabilitację w Kochcicach.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium po endo

Post autor: gosiaczek63 »

Jeżeli 50+to jak pracuje bądź jest na rencie czasowej może również po operacji skladać do Zus. Oczywiście mam na myśli sanatorium z Zusu.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium po endo

Post autor: Samosia »

Bardzo Wam dziękuję za informacje....jutro znów podzielę się wiadomościami z moją ogródkową sąsiadka :) :) :) Dziś mi powiedziała,że fajnie byłoby jakby ją wysłali gdzieś gdzie można dojechać pociągiem lub busem z Katowic bo ani ona sama ani nikt z jej najbliższej rodziny nie jest posiadaczem samochodu :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium po endo

Post autor: agunia3 »

To może Ustroń by jej pasował?
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium po endo

Post autor: Samosia »

agunia3 pisze: 20 cze 2018 23:32 To może Ustroń by jej pasował?
Również jej to zaproponowałam......powiedziała mi,że zapyta lekarza czy może dało by się wyjechać tak jak my do Krynicy Zdroju tylko nie wie czy tam po endo przyjmują....wiem,że w Lwimgrodzie ( gdzie my byłyśmy w marcu z córką ) przyjmują na poszpitalne ale czy po endo tego nie wiem :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium po endo

Post autor: Felice »

W Lwigrodzie nie ma dobrych zabiegów a jej jest potrzebna świetna kadra rehabilitacyjna. Busko Włókniarz,Krystyna,Wojskowy,Ustroń Równica,Lądek Stanisław,Jubilat,Ciechocinek Wojskowy.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium po endo

Post autor: smuga »

Jak po operacji to dobra kadra najważniejsza 8-) . O Krynicy niech zapomni :roll: to niech sobie zostawi na póżniej jak już będzie się poruszać samodzielnie .Do pół roku ma pewną rehabilitację w szpitalach uzdrowiskowych a śląskie lubi wysyłać do Kochcic, Goczałkowic , Piekar ....no i rehabilitacja na miejscu w szpitalu w którym będzie operowana jeśli ma oddział rehabilitacyjny . Wojaże to raczej jak będzie w miarę sprawna ;) :D
ODPOWIEDZ