Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Bogutka5 »

Joasiu zwyczajnie spróbuj a ja trzymam kciuki.
Bogutka
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Dziekuje
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Slodziak_2 »

Spokojnie - pisz pismo - powód znajdziesz i będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: madzia »

Joasiu wiem co znaczą trzy przesiadki,jest ciężko tłuc się z walizką. Miałam ten sam problem i miejscowość też nieciekawa więc zadzwoniłam do zusu o zmianę miejscowości,Pani powiadomiła mnie,że mam odesłać skierowanie ,dołączyć prośbę z motywacją. Tak też zrobiłam,napisałam że nie mam dojazdu,zaproponowałam miejscowości gdzie mam lepszy dojazd i po 10 dniach dostałam ponowne skierowanie ,ale do innej miejscowości. Życzę ci powodzenia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: sztani »

Slodziak_2 pisze: 05 lip 2018 23:33 Spokojnie - pisz pismo - powód znajdziesz i będzie dobrze ;)
powód ale udokumentowany. A nikt nie zabrania pisać . jestem za i trzymam kciuki. :)
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Dziekuje :) Pozdrawiam
danae2006
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 01 cze 2018 16:21
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: danae2006 »

Joasia1967
proszę napisz jak wygląda formalnie przyznanie sanatorium w ramach prewencji rentowej z ZUS?
Byłam w sanatorium z ZUS w ub. roku, natomiast aktualnie podobno formalności wyglądają inaczej. Chodzi o to, że kiedyś skierowanie otrzymywało się po wizycie w pokoju, gdzie przyznają sanatoria i wiadomo było od razu, gdzie się jedzie. Natomiast teraz skierowanie przychodzi podobno do domu listem ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1779
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Andrzej1958 »

1. Składamy wniosek do ZUS o prewencję rentową.
2. czekamy na list z ZUS wyznaczający termin komisji lekarskiej.
3. udajemy się na komisję, zabierając dokumentację chorobową. Na komisji dostajemy wstępną decyzję o przyznaniu lub nie sanatorium.
4. Czekamy 2 tygodnie na uprawomocnienie się decyzji.
5. Po 2 tygodniach możemy zadzwonić lub udać się do ZUS wydział prewencji rentowej i próbować ustalić miejce i termin wyjazdu. Nie wszystkie oddziały ZUS dają taką możliwość.
6. Jeśli decyzja jest pozytywna, czekamy na list ze skierowaniem. Od daty komisji ok 3-4 tygodnie.
7. A potem to już z górki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kulcia
Posty: 1
Na forum od: 09 lip 2018 17:25

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Kulcia »

Niestety u mnie aż tak z górki nie jest....ciekawe czy ktoś miał podobną sytuację....
Wniosek, komisja, orzeczenie o potrzebie rehabilitacji, uprawomocnienie ok 24.06. Jestem na zwolnieniu L4 i 182 dni mija mi 5.09, więc teoretycznie ZUS powinien mnie wysłać do sanatorium w takim terminie, abym mogła teoretycznie zakończyć leczenie do 5.09.
28.06 dostałam telefonicznie informacje ze jest miejsace i jadę 24.07. Super, cieszyłam się jeden dzień......29.06 dostałam kwalifikacje do szpitala rehabilitacyjnego na leczenie minimum 3 tygodnie. Mówią, że od przybytku głowa nie boli....a jednak. Terminy się nakładają.....Po rozmowie z panią z ZUS, spokojnie, proszę złożyć pismo z prośbą o zmianę terminu. Złożyłam.....
Jakie było moje zdziwienie :shock: :shock: , jak pani poinformowała mnie, że ona nie znajdzie mi już żadnego miejsca i zamyka sprawę, bo lekarz orzecznik, do którego trafiło pismo z prośbą o zmianę terminu napisał, że po szpitalu rehabilitacyjnym mogę nie potrzebować już sanatorium!!!!
Nie zgodziłam się, poprosiłam o znalezienie miejsca, ale powoli godzę się z myślą, że już do sanatorium nie pojadę.....
Czy ktoś coś wie, czy można jeszcze coś zrobić w tej sprawie???
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Witaj Danae2006
wniosek pobrałam z ZUS-u i poszłam do rodzinnej. Wypisany wniosek zostawiłam w ZUS-ie gdzie pani dodatkowo uzupełniła dane. Czekałam potem na list w który informują o dacie komisji.Pojechałam z dokumrntacja med.i lek.orzecznik przeprowadził ze mna wywiad,badał i przyznał sanatorium.Tak wyglądało to u mnie :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ