Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Witam serdecznie..
Mam pytanie może ktoś mi pomoże :serce:
Zostałam zakwalifikowana do rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym z ZUS. Ośrodek znajduję się ponad 440 km od mojego miejsca zamieszkania a dojazd byłby przynajmniej 3 środkami transportu publicznego.
Nigdy nie korzystałam z sanatorium z ZUS dlatego chciałabym poprosić o pomoc w jaki sposób i czy jest możliwość zmiany miejsca rehabilitacji na bliżej mojego miejsca zamieszkania chodzi o woj.pomorskie Jeżeli istnieje taka możliwość to bardzo bym prosiła o przykładowe pismo. Dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 lip 2018 22:28 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Joasia1967

Post autor: tomaszxyz »

Jasne, że jest taka możliwość zmiany miejsca, tylko pytanie po co?
440 km i trzy przesiadki to nie jest aż tak dużo km i dużo przesiadek.
Może zamiast zastanawiania się nad tym jak zredagować pismo warto pomyśleć nad pokonaniem barier...nie tych z przesiadkami, a tych w głowie.
:kwiat:
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Joasia1967

Post autor: Joasia1967 »

Tylko zapytałam..po co te złośliwości.. Skoro zapytałam to mam konkretny powód o którym nie muszę pisać dlatego.... Myślałam że zostanie tu sensowna odpowiedź po co wysyłać mnie taki kawał drogi i ponosić podwójne koszta skoro w pomorskim jest pełno takich ośrodków..
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Joasia1967

Post autor: tomaszxyz »

A gdzie te złośliwości widzisz?
Zapytałaś, więc odpowiedziałem tak jak to czułem.
Jeżeli coś Cię uraziło, to przepraszam.
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Joasia1967

Post autor: Joasia1967 »

Dziekuje
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Joasia1967

Post autor: Dzia_dek »

Piszesz, że w Twoim województwie jest pełno ośrodków, ale powstaje pytanie czy jest w nich prowadzona
rehabilitacja w kierunku Twojego schorzenia bo nie zawsze tak jest. Czasem trzeba przejechać nawet dwa
razy tyle km co u Ciebie. Kolejna ważna sprawa to data Twojej rehabilitacji i dostępność miejsc w ośrodkach
położonych w woj. pomorskim. No i jeszcze raz data Twojego wyjazdu czyli ile zostało czasu do realizacji tego
skierowania. Pismo, w formie prośby, powinnaś zaadresować do działu prewencji i rehabilitacji w swoim ZUS-ie
i podać w nim powody dla których zależy Ci na zamianie miejsca leczenia. Tak jak piszesz powody tej zamiany
to Twoja prywatna sprawa więc trudno podać Ci jakiś schemat napisania tego pisma. Zakład może, aczkolwiek
nie musi, przychylnie ustosunkować się do Twojej prośby. To zależy również od tego czy sama składałaś wniosek
o rehabilitację czy też masz skierowanie od nich. Może się to jednak wiązać nie tylko ze zmianą miejsca, ale
również ze zmianą terminu Twojej rehabilitacji.
P.s. Niepotrzebnie naskoczyłaś na Tomasza odnośnie tego co Ci napisał o zmianie swojego nastawienia do tego wyjazdu.
Czasem ze względu na ośrodek, a raczej rehabilitację w nim prowadzoną, warto przejechać dalej aby skorzystać więcej
na leczeniu. To tak między innymi aspektami takiego wyjazdu.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Joasia1967

Post autor: Bogutka5 »

tomaszxyz pisze: 04 lip 2018 17:32 440 km i trzy przesiadki to nie jest aż tak dużo km i dużo przesiadek.
:kwiat:
440 km i 3 przesiadki to jednak duża niewygodna i czas podróży przez to wydłużony. Wiem z doświadczenia ze u nas na północy komunikacja publiczna zwłaszcza poza sezonem zostawia wiele do życzenia. Trudno się wydostać do rejonów centralnej i południowej Polski.
Ale czasami ten trud trzeba podjąć. Ale mnie też złości ten brąk rozsądnego transportu.
Myślę że Dziadek i fajnie wszystko poradził.
Pozdrawiam
Bogutka
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Joasia1967

Post autor: Joasia1967 »

Taka konkretną odpowiedź chciałam uzyskać ..czy można wogole o cos takiego porosic.bo przeczytałam że kierują najbliżej miejsca zamieszkania..a Ja jadę pierwszy raz.. Dziekuje
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Joasia1967

Post autor: Dzia_dek »

Joasiu oczywiście, że można poprosić o zmianę. Wiele jednak zależy od argumentów jakich użyjesz
w swojej prośbie, a także do kogo ona trafi. Niestety nadal znajdują się tam bardziej lub mniej
życzliwi ludzie. Przy załatwianiu sprawy to trzeba mieć nadzieję, że trafi się na tych pierwszych.
Oficjalnie ZUS podaje, że rehabilitacja odbywa się blisko miejsca zamieszkania, gdzieś był też
zapis, że w promieniu do 200 km. Ale jak napisałem Ci wcześniej ze względu na specyfikę danego
schorzenia i miejsce rehabilitacji może to być nawet 800 km. W tamtym roku spotkałem w
Cieplicach osobę z Białegostoku, która była tam na rehabilitacji w ramach prewencji ZUS.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Joasia1967

Post autor: Fionka »

Hej .Możesz zdradzić gdzież to ZUS Cię zsyła :?:Może się okazać , ze to super miejsce .Myślę że kilometry to najmniejszy problem ;) Dam przykład .... Ja zawsze pokonuję ok. 600 km i kilka przesiadek :D :D :D :D
ODPOWIEDZ