Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Fionka pisze:Hej .Możesz zdradzić gdzież to ZUS Cię zsyła :?:Może się okazać , ze to super miejsce
Fionka znalazłem post Joasi w innym temacie. Tam pisze, że ma skierowanie od 5 października do Osieczka.
Nigdy tam nie byłem, ale czytając opinie i patrząc po lokalizacji to w październiku pobyt tam to nie rewelacja.
Będąc na jej miejscu zaryzykowałbym prośbę do ZUS-u o zmianę miejsca rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Do Osieczki
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Slodziak_2 »

Witam

Myślę, że wystarczy odpowiednio umotywować prośbę i nie będzie problemu.
Ja sam właśnie wczoraj na kolanie w ZUS'ie pisałem prośbę o zmianę terminu i jutro mam dzwonić w tej sprawie do pani, która mi ustalała poprzednie miejsce i termin.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Dzia_dek pisze: 04 lip 2018 22:27
Fionka pisze:Hej .Możesz zdradzić gdzież to ZUS Cię zsyła :?:Może się okazać , ze to super miejsce
Fionka znalazłem post Joasi w innym temacie. Tam pisze, że ma skierowanie od 5 października do Osieczka.
Nigdy tam nie byłem, ale czytając opinie i patrząc po lokalizacji to w październiku pobyt tam to nie rewelacja.
Będąc na jej miejscu zaryzykowałbym prośbę do ZUS-u o zmianę miejsca rehabilitacji.
Fionko jesten tu nowa i mam jechać do Osieczki ale mam mnóstwo wątpliwości po przeczytaniu wszystkich komentarzy.. stad moje zapytanie czy wogole istnieje możliwość zmiany..Dziadek fajnie mi wszystko wytłumaczył ale teraz z tego co widzę to też by zaryzykowałby z prośbą do ZUS-u o zmianę miejsca rehabilitacji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: sztani »

Jeżeli podstawą są wątpliwości co do miejsca a nie ma innego poważniejszego powodu to z zamianą będzie kiepsko . Mignęło mi gdzieś ,że jesteś z pomorskiego a z tego co mi wiadomo to ostateczność gdy wysyłają do Osieczka ( miejsc gdzie indziej w pobliżu już brak). Myślę ,że nie mieli miejsca gdzie indziej i tam dostałaś skierowanie. jeśli jesteś na jakimś świadczeniu z ZUS to marne szanse na zamianę a to z tego powodu ,że jesteś w dyspozycji( sorki za słowo) ZUS . Pewnie miał swoje powody ,że wysyła w tym czasie . Obecnie na długo do przodu wysyłane są skierowania a wszystkie zwroty wędrują do centrali. Musisz mieć moim zdaniem bardzo ważny powód starając się o zamianę . Np. ważna wizyta u specjalisty w tym czasie lub badania ( MRI , TK ) Joasiu realnie spójrz na problem bo Osieczek ma różne opinie od skrajnych do super pobytów. każda ocena jest zawsze subiektywna . :) Choć w konkluzji zawsze warto próbować. :) Przyznam ,że sam i to dwa razy zmieniałem datę wyjazdu Dodam ,że sam starałem się o wyjazd z ZUS a na przeszkodzie były poważne powody zdrowotne.. Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

sztani pisze: 05 lip 2018 07:24 Jeżeli podstawą są wątpliwości co do miejsca a nie ma innego poważniejszego powodu to z zamianą będzie kiepsko . Mignęło mi gdzieś ,że jesteś z pomorskiego a z tego co mi wiadomo to ostateczność gdy wysyłają do Osieczka ( miejsc gdzie indziej w pobliżu już brak). Myślę ,że nie mieli miejsca gdzie indziej i tam dostałaś skierowanie. jeśli jesteś na jakimś świadczeniu z ZUS to marne szanse na zamianę a to z tego powodu ,że jesteś w dyspozycji( sorki za słowo) ZUS . Pewnie miał swoje powody ,że wysyła w tym czasie . Obecnie na długo do przodu wysyłane są skierowania a wszystkie zwroty wędrują do centrali. Musisz mieć moim zdaniem bardzo ważny powód starając się o zamianę . Np. ważna wizyta u specjalisty w tym czasie lub badania ( MRI , TK ) Joasiu realnie spójrz na problem bo Osieczek ma różne opinie od skrajnych do super pobytów. każda ocena jest zawsze subiektywna . :) Choć w konkluzji zawsze warto próbować. :) Przyznam ,że sam i to dwa razy zmieniałem datę wyjazdu Dodam ,że sam starałem się o wyjazd z ZUS a na przeszkodzie były poważne powody zdrowotne.. Trzymam kciuki :)
Witaj Sztani bardzo dziękuje za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Slodziak_2 pisze: 04 lip 2018 22:45 Witam

Myślę, że wystarczy odpowiednio umotywować prośbę i nie będzie problemu.
Ja sam właśnie wczoraj na kolanie w ZUS'ie pisałem prośbę o zmianę terminu i jutro mam dzwonić w tej sprawie do pani, która mi ustalała poprzednie miejsce i termin.

Pozdrawiam
Witaj Słodziak..dziękuję za podpowiedz :)
forumowicz

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: forumowicz »

Niestety czasami tak jest , że dostajemy w przydziale nie to co chcielibyśmy , ale trzymam kciuki za zmianę miejsca :)
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

bibi pisze: 05 lip 2018 09:49 Niestety czasami tak jest , że dostajemy w przydziale nie to co chcielibyśmy , ale trzymam kciuki za zmianę miejsca :)
Dziekuje Bibi :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joasia1967
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 04 lip 2018 16:42

Re: Zmiana miejsca rehabilitacji ZUS

Post autor: Joasia1967 »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i przepraszam jeżeli popełniłam gafe :serce: ..Kazdaz Wasza uwaga jest dla mnie cenna..Byłam w szpitalu ale wniosek złożyłam sama. Na komisji lekarz orzecznk przyznał mi rehabilitacje. Dostałam informacje dokąd mnie wysyłają..padlo Osieczke.
ODPOWIEDZ