Rezerwacja pokoju

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Joanna74
Posty: 2
Na forum od: 27 sie 2018 19:37
Oddział NFZ: Lubuski

Rezerwacja pokoju

Post autor: Joanna74 »

Witajcie, to będzie mój pierwszy wyjazd (15.11- Lądek Zdrój)więc pytań kilka, ale to najważniejsze dotyczy rezerwacji pokoju. Zdziwiona jestem, że wyboru pokoju dokonuję dopiero po przybyciu, więc może okazać się, że zamiast jedynki z łazienką dostanę wieloosobowy bez łazienki ?? Czy moje obawy są słuszne ?
pozdrawiam serdecznie
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rezerwacja pokoju

Post autor: zbigniew165 »

Joanna74 tak jest prawie we wszystkich sanatoriach. To jest też powodem, że trzeba być wcześnie rano w dniu rozpoczęcia turnusu, albo przyjechać dzień wcześniej za dodatkową opłatą.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rezerwacja pokoju

Post autor: Bietka »

Nie miałam nigdy możliwości rezerwacji pokoju a byłam 11 razy. Jedynki w sanatorium to wyjątek na szczęście wolę trójki i już się martwię, że w Lądku (Jubilat) są prawie same dwójki -wszystkie z węzłem. Warto być wcześniej ale czasami później przydzielą lepszy pokój niż wcześniej. tego doświadczyłam.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rezerwacja pokoju

Post autor: kuty »

Joanna74.....do jakiego sanatorium jedziesz?
Jestem obecnie w Lądku w 23 WSZUR. Nie było możliwości rezerwacji jedynki.
W pawilonie 2 są same dwójki i tylko kilka jedynek, pani w recepcj powiedziała że dwie :(
Nie zawsze przyjeżdzając wcześnie mamy możliwość wyboru.
Z doświadczenia wiem że pokoje rozdzielane są wcześniej, czasami można negocjować.
Jedynka to bardzo często "szczęście"..... :)
Pozdrawiam.
Joanna74
Posty: 2
Na forum od: 27 sie 2018 19:37
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Rezerwacja pokoju

Post autor: Joanna74 »

Dziękuję za odpowiedzi :) Jadę do Szpitala Wojskowego i już się dowiedziałam, że jedynek jest bardzo mało i przeznaczone dla osób z mocno ograniczoną sprawnością.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rezerwacja pokoju

Post autor: darek »

Joanna74 pisze: 09 wrz 2018 19:12 Dziękuję za odpowiedzi :) Jadę do Szpitala Wojskowego i już się dowiedziałam, że jedynek jest bardzo mało i przeznaczone dla osób z mocno ograniczoną sprawnością.
pozdrawiam
Czyli juz wykonałaś tzw PIERWSZY RUCH
Telefon.
Proponuje kolejny najlepiej w godzinach wczesno popołudniowych około 15,30 do Recepcji i zaciągnąć Mocno języka .
Jak przedmówcy napisali pokoje są wstępnie rozdzielane wg klucza około 10 dni przed rozpoczęciem Turnusu -wtedy Obiekt otrzymuje listy kuracjuszy , sa tam informacje dotyczące małżeństw
- Niestety ale prawie 100% obiektów dogadza parom z potwierdzonym papierem z usc.( dotyczy pokoi dwu osobowych )
Tzw Single przeważnie kwaterowani są do 3 czy 4 czy pozostałych 2 na zasadzie Kto pierwszy ten lepszy
Telefon i nawet mocne pytania .
Zawsze jest możliwość kwestia poznania zasad Obiektu i prośby czy ...
Wszystko zalezy od Twojej inwencji i daru przekonania .
ODPOWIEDZ