sanatorium dla rodzica - wyjazd z dzieckiem

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: Selene »

Iwciaa zajrzyj do wątku "Sanatorium dla dzieci. Dziecko w sanatorium" i zapewne tam znajdziesz.

Pozdrawiam
Selene :oops:
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: mamaMarty »

Też jestem w takiej sytuacji. Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia. Pozdrawiam:)
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: IwonkaG »

Podnoszę temat. Kto ma doświadczenie? Kto widział w ogóle dzieci w sanatorium dla dorosłych?
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: Bunia »

Dąbki sanatorium Argentyt i Dukat,dzieci z opiekunami i dorośli,większość dzieci na skierowania z NFZ,ale były też dzieci prywatnie - zajęcia dla dzieci - opiekunowie mogli spokojnie iść na zabiegi.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: Hipokryt »

IwonkaG pisze: 07 sty 2018 14:38 Podnoszę temat. Kto ma doświadczenie? Kto widział w ogóle dzieci w sanatorium dla dorosłych?
Ja mam doświadczenie już kilkunastoletnie w wyjazdach z dzieckiem na turnusy do sanatorium. Jakie masz pytania?
Co w tym dziwnego że rodzic zabiera ze sobą dziecko do ośrodka? Sanatoria są dla ludzi (i tylko ludzi) w każdym wieku.
Dlaczego ten temat dotyczy wyjazdu tyko z mamą a nie obojga rodziców? To jawna dyskryminacja, więc Admin powinien tu zajrzeć :)
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: IwonkaG »

Maarek36 pisze: 07 sty 2018 18:16
IwonkaG pisze: 07 sty 2018 14:38 Podnoszę temat. Kto ma doświadczenie? Kto widział w ogóle dzieci w sanatorium dla dorosłych?
Ja mam doświadczenie już kilkunastoletnie w wyjazdach z dzieckiem na turnusy do sanatorium. Jakie masz pytania?
Co w tym dziwnego że rodzic zabiera ze sobą dziecko do ośrodka? Sanatoria są dla ludzi (i tylko ludzi) w każdym wieku.
Dlaczego ten temat dotyczy wyjazdu tyko z mamą a nie obojga rodziców? To jawna dyskryminacja, więc Admin powinien tu zajrzeć :)
Dla mnie to nic dziwnego, ale czy w ogóle tak można... Sprawa wygląda tak: mam potwierdzone skierowanie (ja - mama) i żeby wyjechać muszę zabrać dziecko, bo nie mam z kim zostawić. Rzecz w tym, że nie wszystkie ośrodki dla dorosłych chcą przyjąć dzieci (dzwoniłam w kilka miejsc). Dwukrotnie byłam w odwrotnej sytuacji, byłam w sanatorium jako opiekun dziecka ;) Niestety nie znalazłam nigdzie informacji, co w odwrotnej sytuacji. I uwierz mi proszę, nikogo nie dyskryminuję :twisted: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: Felice »

W Sopocie spotkałam się z taką sytuacją,mama w jedynce z dostawką na niej dziecko. Również w Krynicy w Wojskowym przez ścianę miałam tatę na leczeniu i córka. Dzieci z tego co wiem za dopłatą oczywiście.
Wszystkie wojskowe sanatoria mają na pobytach żołnierzy misyjnych z rodzinami. Dzieci więc tam nie są niczym niezwykłym i są to dzieciaki w bardzo różnym wieku. Od takich w wózkach po nastolatki.
Może próbuj tam dostać skierowanie.
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: IwonkaG »

Oj...to dobrze. Jutro zadzwonię do NFZ - tu i porozmawiam, poproszę. Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: Hipokryt »

Jeśli już masz skierowanie do konkretnego ośrodka to dzwoń tam i uzgodnij warunki pobytu. Prawdopodobnie zapłacisz za komercyjny pobyt dziecka - opłata zależy od wieku dziecka i sezonu. Na opiekę ze strony ośrodka nie licz, więc dziecko powinno być na tyle samodzielne aby wytrzymało Twoją nieobecność z powodu zabiegów. Czasem jednak da się i to załatwić z życzliwym kierownictwem a nawet dogadać z innymi kuracjuszami, więc warto próbować już na miejscu. Mnie się zawsze udawało, ale trzeba wykazać się inicjatywą i być otwartym na nowe osoby.
Ominie Cię problem współlokatorki bo będziecie w pokoju 2-osobowym, więc sami swoi. Uważaj na starsze współkuracjuszki bo to one najczęściej chcą "doradzać" młodej mamie a przez to może dochodzić do tzw. "zachowań aspołecznych".
Ogólnie pobyt z dzieckiem w sanatorium na turnusie to fajna sprawa, więc "głowa do góry" :D i życzę udanego pobytu!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium dla mamy wyjazd z dzieckiem

Post autor: Felice »

Marek opieka w ośrodku nie jest gwarantowana,ale są życzliwi rehabilitanci,kuracjusze...itp.
Sama zabierałam na spacery córkę sąsiada zza ściany bo tak akurat czasowo z zabiegami nam pasowało.Życzliwość naprawdę nie jest czymś ponadczasowym :?
ODPOWIEDZ