ponowna weryfikacja skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: Ewusia »

Witajcie,
w przeglądarce skierowań mam taki komunikat:
Skierowanie zwrócone do lekarza kierującego w celu weryfikacji/aktualizacji danych medycznych z powodu braku możliwości jego potwierdzenia w okresie 18 m-cy od dnia jego wystawienia.
Co to w praktyce oznacza, czy mam jakoś zadziałać, czy odbywa się to bez mojego udziału?
Pierwszy raz się z tym spotykam, mimo, że nie raz korzystałam z tej formy rehabilitacji...
Podpowiecie...
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2519
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: Mazrena »

NFZ wysyła do lekarza kierującego celem sprawdzenia czy żyjesz ;) . W różnych przychodniach różnie do tego podchodzą- ja dostałam info z przychodni ,że mam odebrać potwierdzone i sama wysłac do NFZ, a u mojej mamy sami potwierdzili i odesłali - jest na to 30 dni. Potem wracasz w kolejkę i czekasz na przydział skierowania :) :idea:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: zbigniew165 »

Ewusia na twoim miejscu co dziennie bym się dowiadywał w przychodni czy już doszedł twój wniosek z NFZ. Jeżeli za późno przychodnia cię powiadomi, to będziesz miała mało czasu na powtórzenie badań i odesłanie wniosku do NFZ, a faktycznie jest na to tylko 30 dni. Ja tak miałem i odesłałem wniosek w ostatnim momencie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: darek »

Ewusia pisze: 10 wrz 2018 14:14 Witajcie,
w przeglądarce skierowań mam taki komunikat:
Skierowanie zwrócone do lekarza kierującego w celu weryfikacji/aktualizacji danych medycznych z powodu braku możliwości jego potwierdzenia w okresie 18 m-cy od dnia jego wystawienia.
Co to w praktyce oznacza, czy mam jakoś zadziałać, czy odbywa się to bez mojego udziału?
Pierwszy raz się z tym spotykam, mimo, że nie raz korzystałam z tej formy rehabilitacji...
Podpowiecie...
NFZ
Zobligowany jest WERYFIKOWAĆ zasadność -Niestety Zasadność skierowania na leczenie stąd weryfikacja .
Ale wg Twojego wpisu może to być Nowość Weryfikacja -Weryfikacji bo............
Lub lekarz do którego wniosek został odesłany Mógł nie wskazać zasadności lub wypisał pokrętnie schorzenie i NFZ na wątpliwości co Leczenia Sanatoryjnego.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: jacky6 »

Ewusia pisze: 10 wrz 2018 14:14 w przeglądarce skierowań mam taki komunikat:
Skierowanie zwrócone do lekarza kierującego w celu weryfikacji/aktualizacji danych medycznych z powodu braku możliwości jego potwierdzenia w okresie 18 m-cy od dnia jego wystawienia.
Też miałem identycznie brzmiący komunikat w okresie 23 miesięcy od daty wystawienia.
W przychodni POZ po 10 dniach dowiedziałem się miejsca skazania.
Po 6 tygodniach skierowanie zostało wznowione na sanatoryjnej przeglądarce.
Sporo się denerwowałem, czy w sekretariacie przypadkiem skierowanie nie utknęło w urlopowej szufladzie.
Ale jednak powędrowało z pocztą ( jeszcze ) polską do funduszu...
amen...
:mrgreen: .... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: Felice »

Darek to jest po prostu standardowa weryfikacja ,zawsze taka była po 18 miesiącach bo tyle jest ważne skierowanie.A słowo aktualizacja chyba jest bardziej adekwatne.
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: Ewusia »

darek:
"NFZ
Zobligowany jest WERYFIKOWAĆ zasadność -Niestety Zasadność skierowania na leczenie stąd weryfikacja .
Ale wg Twojego wpisu może to być Nowość Weryfikacja -Weryfikacji bo............
Lub lekarz do którego wniosek został odesłany Mógł nie wskazać zasadności lub wypisał pokrętnie schorzenie i NFZ na wątpliwości co Leczenia Sanatoryjnego"
- czyli przy pierwszej weryfikacji skierowania wątpliwości nie mieli, a teraz mają?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ponowna weryfikacja skierowania

Post autor: Felice »

czyli przy pierwszej weryfikacji skierowania wątpliwości nie mieli, a teraz mają?
Potwierdzają,czy stan np nie pogorszył się,a może polepszył? Takie są procedury,wszystko może zmienić się radykalnie prze 1,5 roku.
ODPOWIEDZ