Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

ZUS daje nadzieje :lol: .Mnie nie dają .Zmiana miejsca może być ale muszę oddać skierowanie i mogą zamienić ale wtedy już nie będę miała wyboru .Czyli może być tak że zamienił stryjek siekierkę na kijek :roll:
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Nierob »

Nadzieja została mi przydzielona, ale dalej gnębi czy pani doktor na ponownej komisji była z tego samego oddziału czy też z zewnątrz ? :roll:
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Witam, dawno mnie nie było na forum, ale czytam posty i zaglądam bardzo często. ale do rzeczy. :lol:
W czwartek byłam na komisji ZUS w Tomaszowie Maz. o rehabilitacje i... Pani Doktor bardzo zasadnicza i niesympatyczna, prawdziwy dragon w spódnicy, ale po bardzo skrupulatnym badaniu : 'Zejdzie pani na parter pokój numer 3". Hura, czyli dostałam rehabilitację. Zeszłam i dwie niezbyt miłe paniusie, żadnego pytania kiedy i gdzie. o co to to nie. od razu pani stwierdziła -mamy od 27 listopada Pniewy koło Warszawy. Akurat Pniewy :!: to ten nieszczęsny Osieczek. :!: A ja że nie, że mają bardzo słabą rehabilitację, itd. Pani :"jak pani chce, jak nie w takim razie styczeń." Dobrze, niech bedzie styczeń. Pani już ciut milej: gdzie pani była już na rehabilitacji ? ja: Inowrocław, Kujawiak. Pani już ani słowa tylko klik , klik w laptopika i drrr, wydrukowała, podaje z gestem władczyni i słowami: od 27 stycznia Inowrocław, Kujawiak. i tym sposobem dostałam!!! A że i Inowrocław mi się podobał i rehabilitacja dobra, to i styczeń przeżyję, nawet te zabiegi do 22 też / basen tamtym razem 21.40!!!! sic!!!/ Ale fakt faktem łatwo nie było. Potwierdzają się słowa wieśniaczki eli, że w łódzkim uzyskanie rehabilitacji z ZUS w jakimś sensownym miejscu zaczyna graniczyć z cudem. :shock:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Nierob pisze:Nadzieja została mi przydzielona, ale dalej gnębi czy pani doktor na ponownej komisji była z tego samego oddziału czy też z zewnątrz ? :roll:
Tak z tego samego oddziału . przecież komisje miałes na pewno w tym samym miejscu (ponowną). Są Ludzie i .....
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Nierob »

Dzięki sztani za odpowiedź :D

Tak, w tym samym oddziale, ale... w innym gabinecie .... sam jeden bez żadnej kolejki ..... profesjonalny wywiad i kompleksowe badanie, a przede wszystkim podejście jak do chorego pacjenta, a nie oszusta ... :D ..... normalnie poczułem się jak w profesjonalnej klinice :lol: .... szkoda w takim razie, że to nie standard w tej instytucji :roll:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Maryann »

Małgosia69 pisze:Witam, dawno mnie nie było na forum, ale czytam posty i zaglądam bardzo często. ale do rzeczy. :lol:
W czwartek byłam na komisji ZUS w Tomaszowie Maz. o rehabilitacje i... Pani Doktor bardzo zasadnicza i niesympatyczna, prawdziwy dragon w spódnicy, ale po bardzo skrupulatnym badaniu : 'Zejdzie pani na parter pokój numer 3". Hura, czyli dostałam rehabilitację. Zeszłam i dwie niezbyt miłe paniusie, żadnego pytania kiedy i gdzie. o co to to nie. od razu pani stwierdziła -mamy od 27 listopada Pniewy koło Warszawy. Akurat Pniewy :!: to ten nieszczęsny Osieczek. :!: A ja że nie, że mają bardzo słabą rehabilitację, itd. Pani :"jak pani chce, jak nie w takim razie styczeń." Dobrze, niech bedzie styczeń. Pani już ciut milej: gdzie pani była już na rehabilitacji ? ja: Inowrocław, Kujawiak. Pani już ani słowa tylko klik , klik w laptopika i drrr, wydrukowała, podaje z gestem władczyni i słowami: od 27 stycznia Inowrocław, Kujawiak. i tym sposobem dostałam!!! A że i Inowrocław mi się podobał i rehabilitacja dobra, to i styczeń przeżyję, nawet te zabiegi do 22 też / basen tamtym razem 21.40!!!! sic!!!/ Ale fakt faktem łatwo nie było. Potwierdzają się słowa wieśniaczki eli, że w łódzkim uzyskanie rehabilitacji z ZUS w jakimś sensownym miejscu zaczyna graniczyć z cudem. :shock:
Wiem o czym mówisz. Ja akurat trafiłam na miłą Panią doktor... ale paniusie przy przydzielaniu te same pewnie...księżniczki cholera...żeby przypadkiem w którymś momencie kosa na kamień nie trafiła, bo dzisiaj to troszkę czasy się zmieniły... jak się paniom ich praca nie podoba to zawsze ją mogę zmienić.
Awatar użytkownika
gre_ys
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 19 gru 2009 15:58
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gre_ys »

Witam.
Jestem od kilku lat na rencie ( całkowita niezdolność) , na początku świadczenia byłam dwa razy na turnusach prewencyjnych ( kierowana przy okazji komisji w sprawie przedłużenia renty) , czy teraz mam szansę otrzymać skierowanie na taką rehabilitację czy raczej już mam ,,pozamiatane,,?. Może ktoś z Was słyszał o takim przypadku, chętnie złożyłabym wniosek. Dokumentacja moja w Zus-ie bogata bardzo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Maryann pewnie tak, jedna paniusia blond, druga czarna, pewnie innych w tym milusimy pokoiku nie ma. A że czasy się zmieniają to pewne, podejście urzędników do petentów też,ale nie w Tomaszowskim ZUS-sie niestety. Ale może i tego doczekamy. :o
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

gre_ys pisze:Witam.
Jestem od kilku lat na rencie ( całkowita niezdolność) , na początku świadczenia byłam dwa razy na turnusach prewencyjnych ( kierowana przy okazji komisji w sprawie przedłużenia renty) , czy teraz mam szansę otrzymać skierowanie na taką rehabilitację czy raczej już mam ,,pozamiatane,,?. Może ktoś z Was słyszał o takim przypadku, chętnie złożyłabym wniosek. Dokumentacja moja w Zus-ie bogata bardzo.
Pozdrawiam
nie ma szans na wyjazd w ramach prewencji ( z ZUS) gdyż masz całkowitą niezdolność to przesądza sprawę . :(
janek_
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 15 cze 2016 18:52
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: janek_ »

gre_ys, szansę na wyjazd z prewencji rentowej masz.
ODPOWIEDZ