Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ona88_ »

Później też nie mogę jechać bo mam zasiłek rehabilitacyjny do końca października
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Ona88_ pisze: 27 sie 2018 16:55 Leczę się na depresję dostałam skierowanie z ZUS do sanatorium 7.10 na 24 dni ale koleżanka ma 26 października ślub będę świadkowa nie chce z tego rezygnować,nie wiem co mam teraz zrobić może to kiepskie argumenty....
Po mojemu wybitnie kiepskie argumenty...
Wybór jest prosty albo zdrowie albo imprezowanie.
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ona88_ »

No tak racja tzn.to akurat imprezowanie nie było bo miałam być tylko jakoś świadkowa na wesele nie ide,ale rzeczywiście będę musiała zrezygnować ze ślubu
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: beatricze »

Witam
a co ma piernik do wiatraka zamień termin i już a na zasiłku można
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tico22 »

Witam, jest przecież możliwość skorzystania z przepustki na czasowe opuszczenie sanatorium. Idziesz do ordynatora i przedstawiasz okoliczności wyjazdu. Wróciłem tydzień temu z pobytu w sanatorium z ZUS-u podczas którego takie przepustki były wydawane bez problemu :-)
Pozdrawiam serdecznie.
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ona88_ »

Co do przepustki to ciężko by było bo mam tam prawie 300 km więc kawał drogi :P
Ale spróbuję dzisiaj zadzwonić i zapytać co można zrobić w tej kwestii
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ona88_ »

Dzwoniłam terminu mi nie zmienią,mogę zrezygnować ale czy to się wiąże z tym,że zabiorą mi cały zasiłek rehabilitacyjny?Bo ogólnie mnie jeszcze spłacają bo kończyło mi się chorobowe 3 lipca.
Jak by to wyglądało,jak bym chciała wrócić wcześniej ile bym musiała zapłacić dodatkowo?To dosłownie 6 dni pewnie sporo?
Nie chce rezygnować ale znów chciałabym być na tej uroczystości nie chce zawieźć.Terminu mi nie zmienią bo wcześniejszych na moją dolegliwość nie mają a później kończy mi się zasiłek
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ona88_ »

Zastanawiam się jeszcze czy może spróbować wysłać pismo ze zmianą miejsca i przyspieszyć termin?
Ale jakoś to ładnie ubrać w słowa,że nie chce rezygnować tylko o jeden tydzień chodzi dosłownie co myślicie?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

papier jest cierpliwy. najwyżej odpowiedzą że nie ma szans.
oczywiscie jeśli wszystko inne jest ok.
Bo np ja dostałem termin i miejsce będąc jeszcze na L4, nie mając jeszcze decyzji o przyznaniu świadczeń rehabilitacyjnych... chodziło mi po głowie żeby uderzyć z pismem o przyśpieszenie sanatorium.. Ale posłuchałem rad innych i odpuściłem zostawiając to do czasu przyznania świadczeń... i cale szczescie ze sie wstrzymałem bo usłyszałem ze niejako normą jest ze zus przyznaje sanatorium na koniec swiadczen. a mi świadczenia sie konczą w lutym.. i moje pismo prawdopodobnie poskutkowało by na opak i zamiast sanatorium miec w pazdzierniku miałbym je w grudniu styczniu tak żeby pasowało wg okresu otrzymywania świadczeń... zima w sanatorium brrrrrr
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: beatricze »

Witam
i jak tu dogodzić mam rybkę i che rybkę o weselu wiedzieć wcześniej było działać. A teraz to tylko można skrócić o ten tydzień na podstawie zaświadczenia z urzędu o ślubie możne pójdą na to ale ośrodek straci albo za osobodzień trzeba będzie zapłacić.
powodzeni
ODPOWIEDZ