Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

Wiadomość dla ZUSowców.
Od września ma podpisaną na narząd ruchu umowę WSZUR Lądek Zdrój. Jest 50 miejsc w pawilonie III. Na przyszły rok kontrakt ma być większy.
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Szpaczek »

Dzień dobry wszystkim. Chciałam zapytać jak jest w Bryzie czy w innym miejscowościach w 2018 czy jak będzie w 2019 r. ja jestem ze śląskiego ZUS. Jaka jest szansa wyjazdu nad morze. Czy kierują najbliżej miejsca zamieszkania czy można poprosić na komisji o miejscowość i termin ? 23 października mam komisję i interesuje mnie prewencja psychosomatyczna. Dziękuję za ewentualny odzew bo to moja pierwsza komisja i ewentualnie 1 wyjazd :) Chciałabym dalej wyjechać z brudnego śląska, czy mam szanse. Czytałam na forum ze kierują najbliżej miejsca zamieszkania. W moim przypadku zostałby Ustroń, ale chcę daleko. Co powie orzecznik, nie wiem. I pytanko...……… może słyszał ktoś co nam przyniesie 2019 r.??? :) pozdrowionka dla walczących o swoje zdrowie :) i dziękuję za ew. odzew :).
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Szpaczek »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Czekam na komisję. Pozdrawiam i życzę szybkich wyjazdów 😊😊😊😊😊😊
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ona88_ »

Pozdrawiam osoby z Gołdap z turnusu 7.10
Wspaniali ludzie,aż szkoda że już w czwartek kilka dni wcześniej muszę wyjechać do domu.Wspaniali lekarze,współlokatorka i ludzie których poznałam.Pozdrawiam psychosomatycznych
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

W dniu 3 Pazdziernika ZUS podpisał umowy na lata jest to dokupienie usług do umowy głównej 2018-2021 są tam róże grupy schorzeń .Schorzenia po wczesnych wypadkach narząd ruchu;

Szpital Kliniczny Otwock czyli będą kierować osoby po wypadkach.

Schorzenia narząd ruchu system stacjonarny ; Sanvit Iwonicz Zdrój, Alma Gdańsk, Stróże, Leśnik -Krynica Zdrój, PZL Mielec Krynica-Zdrój, Uzdrowisko Wieniec, JS Kolecki Szczecin. Schorzenia układu krążenia system stacjonarny; Solanki Uzdrowisko Inwrocław,Uzdrowisko Wieniec, Holmed-Supraśl. Schorzenia oddechowe ;Uzdrowisko Wieniec, Narząd głosu; Polanica Zdrój,Cieplice Jelenia Góra , Uzdrowisko Świeradów Zdrój.

Układ ruchu system ambulatoryjny; Świdnica ,Kobylnica,Centrum Medyczne Ujastek Kraków ,CM Rodzina Płock plus dwa punkty w Warszawie. Psychosomatyka Wysowa,Gołdap
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dobrze, że ktoś trzyma rękę na pulsie , dzięki Grzegorz :)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Szpaczek pisze: 20 paź 2018 14:55 Dzień dobry wszystkim. Chciałam zapytać jak jest w Bryzie czy w innym miejscowościach w 2018 czy jak będzie w 2019 r. ja jestem ze śląskiego ZUS. Jaka jest szansa wyjazdu nad morze. Czy kierują najbliżej miejsca zamieszkania czy można poprosić na komisji o miejscowość i termin ? 23 października mam komisję i interesuje mnie prewencja psychosomatyczna. Dziękuję za ewentualny odzew bo to moja pierwsza komisja i ewentualnie 1 wyjazd :) Chciałabym dalej wyjechać z brudnego śląska, czy mam szanse. Czytałam na forum ze kierują najbliżej miejsca zamieszkania. W moim przypadku zostałby Ustroń, ale chcę daleko. Co powie orzecznik, nie wiem. I pytanko...……… może słyszał ktoś co nam przyniesie 2019 r.??? :) pozdrowionka dla walczących o swoje zdrowie :) i dziękuję za ew. odzew :).
Daj znać jakie masz wrażenia po komisji. Masz już wiedzę odnośnie terminu wyjazdu i miejscowości. :?:
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Szpaczek »

Dzień dobry Gosiu, dzień dobry wszystkim, ja już po komisji, pozytywnie, ale skierowania jeszcze nie mam :( Czekam. A co do Komisji, Pani orzecznik bardzo kompetentna, pytająca i jestem pozytywnie nastawiona. Cierpliwie czekam na skierowanie :)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Szpaczek pisze: 17 lis 2018 12:11 Dzień dobry Gosiu, dzień dobry wszystkim, ja już po komisji, pozytywnie, ale skierowania jeszcze nie mam :( Czekam. A co do Komisji, Pani orzecznik bardzo kompetentna, pytająca i jestem pozytywnie nastawiona. Cierpliwie czekam na skierowanie :)
Dzięki za info. Zamierzam złożyć wniosek na poczatku roku. Ciekawa jestem jaki jest okres oczekiwania i czy obowiązuje odległość do 200km.
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Szpaczek »

Gosiu z tego co wiem tak mamy na Śląsku. i czeka się od Komisji 4 do 5 miesięcy. I wydaje mi się, ze przybywa kuracjuszy. Pozdrawiam wszystkich .
ODPOWIEDZ