Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Sergio z łódzkiego . Moja znajoma jedzie na początku stycznia .Są schorzenia przy których nie wszędzie można jechać a i sama rehabilitacja narządu ruchu nie daje rezultatów , bez leczenia klimatycznego. Ja np. nie pojadę do Lądka , Wysowej a i Ustroń jest po za moim zasięgiem a bardzo bym chciała . Orzecznik zaznacza nadmorskie i wyboru brak . Na Kołobrzeg nie liczę a do Koleczkowa czy Almy nigdy więcej :!: :!: Może Inowrocław dadzą ...albo nic nie dadzą . :roll: Mam przy okazji pytanie z jakim wyprzedzeniem przysyłają wiadomość o terminie spotkania z orzecznikiem :?: oczywiście chodzi mi o sytuację kiedy to samemu składamy wniosek , nie będąc na świadczeniu. Dziękuję .Miejsce złożenia wniosku Łódz .
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

My dostaliśmy powiadomienie o spotkaniu z orzecznikiem coś około tygodnia od złożenia wniosku do ZUS .
Z terminem spotkania też coś około tygodnia może kilka dni dłużej z wyprzedzeniem .
Orzecznik jak orzecznik sama wiesz na kogo się trafi , różni ludzie różne charaktery i różne podejście do tematu.
Pracownicy ZUS bardzo mili i pomocni takie moje wrażenie po ostatniej wizycie .
Pozdrawiam serdecznie . :D
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Dzięki . Właśnie wróciłam z ZUS i przesympatyczna pani powiedziała że do 30 dni , zresztą tak jak zawsze . Tylko zapomniałam zapytać z jakim wyprzedzeniem . Odnoszę wrażenie że od czasu jak przenieśli się z Brzezińskiej na Teofilów , jak by ich zaczarowano . Może warunki socjalne na to wpłynęły . :lol: Myślę że u mnie trochę się przeciągnie , bo okres świąteczny . Pożyjemy , zobaczymy .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Ela trzymam kciuki. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

A ja na razie nie dziękuję :)
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

To trafisz w cieplejsze miesiące : sierpień może wrzesień . Nic tylko się cieszyć. :) . My święta spędzimy w Ustroniu .
Rozważaliśmy wziąć rowery ale to nie czerwiec , czy nawet maj . Oby narty nie były potrzebne hahaha.
A w Ustroniu jest gdzie jeździć i to wcale nie po górach ale do Wisły , do Cieszyna to rzut beretem.
Czy ktoś z Was zabiera może rower lub był z nim w sanatorium . Ciekawy jestem czy są tutaj miłośnicy jazdy na rowerze??!??!:):):) zabierający rower ze sobą do sanatorium
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Sergio pisałam pw😔
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Sergio , jeżeli o mnie chodzi , to znam dość dobrze Ustroń i faktycznie jest tam co robić . Nie wiem czy to o moim przypadku pisałeś że trafię na sierpień , lub wrzesień . Jeżeli tak to to raczej mało realne , ponieważ wyjazd od czasu komisji musi być zrealizowany w okresie do 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Powiem Ci , że mogliśmy jechać w sierpniu . Ale ten termin z wielu względów mimo wspaniałej letniej pogody nam nie odpowiadał . Ale jedziemy w marcu od 22 jesteśmy w Danielu. Najbardziej cieszy mnie to , że trafimy na nowy basen z którego zamierzam korzystać bez wychodzenia z budynku. W Róży od marca zaczynają budowę basenu bo podobno to warunek ZUS. Co jest bardzo dobrą opcją .Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Takie straszne rzeczy pisza o tym ośrodku tzn Daniel ciekawe jaka prawda
ODPOWIEDZ