Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Kilka razy jechałem w urlopie na turnus ZUS .Obecnie tez pracuję nie jestem na zwolnieniu i złożyłem wniosek komisja w przyszły wtorek . Nie ma obowiązku być na zwolnieniu czy świadczeniu rehabilitacyjnym aby składać i jechać (jak ZUS da)Może na marginesie dodam ,że różnie do tego podchodzą sami orzecznicy. Zdarzyło się ,że Orzecznik wprost powiedział ,że skoro pracuję to nie jest tak ,,,,,,,,,,,źle z moim zdrowiem inny pochwalił ,że zapobiegam aby nie chorować . i bądź tu mądry.Powodzenia Aliszka nie próbuj tylko składaj . Nie musi być neurolog może wypisać wniosek lekarz rodzinny .Pewnie zna Twoje przypadłości a reszta jak pisze Basiat i do ZUSu.
Na wizytę do specjalisty czeka się dość długo więc rodzinny szybciej ,ważna dokumentacja :) Sama składając masz prawo wyboru miejsca (z tych ktore Ci wskażą do wyboru) i czasu w którym chcesz jechać
Awatar użytkownika
Aliszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 04 gru 2017 10:18
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Aliszka »

sztani pisze: 04 gru 2017 14:19 Kilka razy jechałem w urlopie na turnus ZUS .Obecnie tez pracuję nie jestem na zwolnieniu i złożyłem wniosek komisja w przyszły wtorek . Nie ma obowiązku być na zwolnieniu czy świadczeniu rehabilitacyjnym aby składać i jechać (jak ZUS da)Może na marginesie dodam ,że różnie do tego podchodzą sami orzecznicy. Zdarzyło się ,że Orzecznik wprost powiedział ,że skoro pracuję to nie jest tak ,,,,,,,,,,,źle z moim zdrowiem inny pochwalił ,że zapobiegam aby nie chorować . i bądź tu mądry.Powodzenia Aliszka nie próbuj tylko składaj . Nie musi być neurolog może wypisać wniosek lekarz rodzinny .Pewnie zna Twoje przypadłości a reszta jak pisze Basiat i do ZUSu.
Na wizytę do specjalisty czeka się dość długo więc rodzinny szybciej ,ważna dokumentacja :) Sama składając masz prawo wyboru miejsca (z tych ktore Ci wskażą do wyboru) i czasu w którym chcesz jechać
Dziękuje. Trochę się obawiam, bo choruję raczej na raty i jakby dla siebie. A praca zawsze najważniejsza i tak się zastanawiam jak trzeba być chorym żeby móc skorzystać z tego świadczenia. Widzę ,ze tu większość tzw. weteranów wyjazdowych:) mam na myśli duże doświadczenie wyjazdowe...
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

W nowych drukach RP-4 nie ma już opcji zakreślenia krzyżykiem jakie świadczenia pobierasz lub nie pobierasz . Można było zaznaczyć ,że się pracuje ( nie pobieram świadczeń ) teraz jest tylko czy rokuje powrót do zdrowia po odbytej rehabilitacji.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

każdy jechał pierwszy raz . jeszcze raz powiem . nie ma znaczenia czy chodzisz na zwolnienia . Podstawa to choroba i dokumentacja jaką posiadasz . :) Nie weterani ważni a to co im dolega i kwalifikuje się do turnusu . musisz ocenić sama .
jeszcze jedno skoro piszesz pod moim postem to już go nie cytuj bo wiadomo o co chodzi .Pozdrawiam
Nie może tak być "" a chciała bym a boję się "" :) :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Hejka , pomyliłam tematy , chyba ze zdenerwowania . Wpisałam pytanie w ZUS Lubelski . Ponawiam zapytanie . Czy ktoś ma wiedzę na temat tego że posiadanie jednostki chorobowej G- 62 (wg. ICD-10) Inne polineuropatie- DYSKWALIFIKUJE z możliwości korzystania z Prewencji Rentowej . Gdzieś o tym czytałam ale nie wiem gdzie .W ZUS nie dostałam odpowiedzi jedynie , lakoniczne - orzecznik decyduje. Dziękuje za wszelkie info . Jeżeli tak , to lepiej może się nie ujawniać i wybrać inne schorzenie , a tych do wyboru , do koloru :lol:
Awatar użytkownika
Aliszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 04 gru 2017 10:18
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Aliszka »

sztani pisze: 04 gru 2017 14:38 każdy jechał pierwszy raz . jeszcze raz powiem . nie ma znaczenia czy chodzisz na zwolnienia . Podstawa to choroba i dokumentacja jaką posiadasz . :) Nie weterani ważni a to co im dolega i kwalifikuje się do turnusu . musisz ocenić sama .
jeszcze jedno skoro piszesz pod moim postem to już go nie cytuj bo wiadomo o co chodzi .Pozdrawiam
Nie może tak być "" a chciała bym a boję się "" :) :)
szukam po prostu informacji. Stad wrażenie chciałabym i boję sie.Tak nie jest.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Aliszka , ja też nie chodzę na zwolnienia lekarskie a mimo to bez problemów byłam już dwukrotnie na rehabilitacji . Jeżeli bym poszła na zwolnienie to bym długo nie popracowała a co za tym idzie z prewencji nici. Teraz składam ponownie i zobaczymy co zadecydują . Bez rehabilitacji długo nie popracuję .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Aliszka NIE CYTUJ za każdym razem jak piszemy to każdy pamięta ostatnie posty i że,Twój nawiązuje do mojego czy kogoś innego.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

elu wiesz u mnie zmiana planow :0 :0 :lol: :lol: :lol: marzy mi sie Ustron ale chyba lodzkie ma tylko Orlika ,Roza nie dla nas :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Aniu z tym remisem nie kumam.Mam wolne druty,albo P.W. W wykazie brak Orlika.
ODPOWIEDZ