Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Dokładnie o to .Teraz młodzież tak określa osoby o zasiedziałych poglądach i sposobie postępowania z przed ponad ćwierć wieku.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Nierob »

Niestety nadal w urzędach pracują urzędniczki wprost wyjęte z filmów Bareji :twisted: traktują petentów jak zło konieczne, a swoją pracę jak karę za niepopełnione grzechy :evil: Na szczęście to się zmienia, chociaż baardzo powoli :?

Wczoraj zostałem podobnie potraktowany jak Ela w swoim oddziale, kiedy chciałem pani zadać jedno proste pytanie, aby wyjaśnić swoją niewiedzę w temacie pierwszego wyjazdu do sanatorium. Rozumiem, że jest sezon urlopowy, że kiepska pogoda, pani może być przemęczona przed końcem pracy itd., ale to nie upoważnia jej do opryskliwego traktowania osoby po drugiej stronie słuchawki. :evil: Koniec końców otrzymałem odpowiedź i życzyłem pani ze stoickim spokojem mimo wszystko miłego dnia :mrgreen:

Sam pracuje na infolinii - pomocy technicznej, też miewam kiepskie dni, ale nawet wtedy staram się być życzliwy, a przynajmniej spokojny, opanowany i rzeczowy. 8-)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

wiesniaczkaela pisze:Siedzą nadal te tzw. Panie Halinki i Janusze :roll:
Elcia jeżeli już to Grażynki i Janusze...Tak na mojej wsi mawiają ;) :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Maryann »

Nierob pisze:Niestety nadal w urzędach pracują urzędniczki wprost wyjęte z filmów Bareji :twisted: traktują petentów jak zło konieczne, a swoją pracę jak karę za niepopełnione grzechy :evil: Na szczęście to się zmienia, chociaż baardzo powoli :?

Wczoraj zostałem podobnie potraktowany jak Ela w swoim oddziale, kiedy chciałem pani zadać jedno proste pytanie, aby wyjaśnić swoją niewiedzę w temacie pierwszego wyjazdu do sanatorium. Rozumiem, że jest sezon urlopowy, że kiepska pogoda, pani może być przemęczona przed końcem pracy itd., ale to nie upoważnia jej do opryskliwego traktowania osoby po drugiej stronie słuchawki. :evil: Koniec końców otrzymałem odpowiedź i życzyłem pani ze stoickim spokojem mimo wszystko miłego dnia :mrgreen:

Sam pracuje na infolinii - pomocy technicznej, też miewam kiepskie dni, ale nawet wtedy staram się być życzliwy, a przynajmniej spokojny, opanowany i rzeczowy. 8-)
- Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Maryann »

Felice pisze:
wiesniaczkaela pisze:Siedzą nadal te tzw. Panie Halinki i Janusze :roll:
Elcia jeżeli już to Grażynki i Janusze...Tak na mojej wsi mawiają ;) :lol:
Na mojej wsi tak samo Felice.. :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

A u mnie Halinki :lol: ale jak zwał tak zwał diabeł taki sam :lol:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Włacze sie do dyskusji. W ubiegłym roku byłam w ramach ZUS w Ciechocinku. Przydział dostałam w listopadzie 2015r. Do wyboru miałam 3 miejscowości i 3 różne terminy. Elu i panie "zusówki" były całkiem miłe. Może trafiłaś, że miały zły dzień. Ale ja byłam jeszcze na Brzezińskiej, a teraz chyba już tam nic nie ma.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Gosiu ja w 2015 r w grudniu byłam już na Teofilowie i trafiłam na bardzo miłą obsługę .dostałam Dziwnówek -maj 2016 r -cudny wyjazd , którego długo nie zapomnę .Tam traktowali kuracjuszy tak jak powinno to wyglądać , czyli na zasadzie klient -nasz pan :!: Teraz od samego początku mam pecha do pracowników administracyjnych .Same Halinko-Grażynki a na to lekarstwa nie ma.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS mamy prawo

Post autor: forumowicz »

Witajcie mamy prawo ,po złożnym wniosku do ZUS na rehabilitację w ramach prewencji rentowej i odmowie orzecznika złożyć ponownie kolejny wniosek (np za miesiąc lub dwa) i poprosić o zmianę orzecznika.Skutkuje . :D MOgę podpowiedzieć na PW szczegłowo co i jak :)
Pozdrawiam oczekujących na orzeczników :) :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Kruszynko praktyka w ZUS jest taka ,że dopiero w przeddzień wiedzą lekarze orzecznicy kogo przyjmą .jest losowanie. A Ty przychodząc meldujesz się w rejestracji(jak zwą tak zwą )i pani wypisuje na skierowaniu który pokój tak jest w Gdańsku a u Was pewnie podobnie. Składać po odmowie można co miesiac . lekarz orzecznik widzi poprzednie skierowania jak i Twoja determinację . jeden da a drugi się nie przychyli ,loteria :)
Elu nasze Panie w przydzialach turnusu są dla wszystkich sympatyczne choć czasami wiele od nich nie zależy.
ODPOWIEDZ