Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

irenae ,bardzo przykre, tym bardziej piszesz że to twój pierwszy wniosek , nie wiem ale wydaje mi się że bardzo tną wydatki.Dawno już roztrwonili nasze pieniądze.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

irenae pisze: 08 lut 2018 17:32 Witam
No niestety słabo trzymaliście kciuki bo lekarz orzecznik (ZUS Poznań) nie przyznał mi
rehabilitacji (sanatorium) uznając że mój stan zdrowia nie wymaga rehabilitacji.
Nadmieniam iż miała wypisne kilka chorób (nadciśnienie tętnicze w czasie badania miałam 165, niedoczynność tarczycy, kręgosłup, napuchnięte kostki nóg, wychodzą mi żylaki).
pozdrawiam IE
Witam, może złóż na inny profil.Pozdrawiam.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tojka »

irenae, ja tez mialam klopot z uzyskaniem skierowania na rehabilitacje i tez to bylo w Poznaniu.

reszte napisze do Ciebie na priw,
Awatar użytkownika
mercedes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 343
Na forum od: 02 mar 2012 13:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mercedes »

Witam - wiadomosci jeszcze cieple -dzis na komisji Pani orzecznik dala mi do poczytania zarzadzenie wazne od 02.02 18 dotyczace przyznawania sanatorium w ramach prewencji rentowej - do 1 stycznia wyjazd w ramach prewencji raz na 2 lata i nie wiecej niz 3 razy w ciagu zycia a nie jak dotychczas raz lub dwa razy w roku - pozdrawiam
Megusia1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 01 lut 2018 19:41
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Megusia1 »

Byłam na komisji z końcem stycznia, i nic mi takiego lekarz nie powiedział :(
Na stronie zus też sie niczego takiego niedoczytałam :(
Czyz by zus chciał nam zabrać możliwość rehabilitacji ??
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Też ciekawe wygląda na to jak by ograniczyli ilość wyjazdów ale czy może tak być . A co z osobami które bedą pracowały i potrzebowały stałej rechabilitacji by móc pracować lub powypadkowe.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Coś nowego , trzeba będzie poczytać :roll:
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewlinka7 »

Przeczytałam na szybko to zmieniające rozporządzenie i przyznam, że nigdzie nie widzę takiego zapisu ograniczającego możliwość korzystania z tego typu rehabilitacji?? Nie zaglebałam się dokładnie w pierwotne przepisy, które na mocy nowego rozporzadzenia zostały zmienione- zrobię to w poniedziałek - na kom. studiowanie przepisów jest niekoniecznie dobrym pomysłem, ale póki co nigdzie nie natknęłam się na taki zapis. Osobiście wydaje mi się to kompletnym absurdem i raczej jest malo realne do zrealizowania, gdyż w przypadku przysłowiowego wyczerpania ilości prewencji a jednoczenie pogorszenia stanu zdrowia - to przecież ZUS będzie ponosił koszty dłuższych absencji. ..może ktoś już w głębi się w nową lekturę dot. prewencji??. Pozdrówka dla wszystkich forumowiczów :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Jeżeli spadnie ilość wyjeżdżających w ramach prewencji co zrobią z obiektami, które utrzymują się tylko z kontraktów ZUS . Takie ośrodki jak Olecko, Osieczek, Poddębice, Pustkowo itp. będą musiały ogłosić upadłość. Sanatoria w uzdrowiskach się utrzymają z komercji i NFZ.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witam. A tak to wygląda w śląskim ZUS.
29.01 2018 - złożenie wniosku w oddziale ZUS
09.02.2018- komisja. Skierowanie na leczenie stacjonarne
I teraz czekam do dwóch tygodni na informację pisemną w jakim terminie i gdzie zostanę skierowana. Miałam możliwość aby napisać prośbę o skierowanie w wybrane miejsce więc napisałam i wymieniłam nawet ośrodek. Zobaczymy czy zostanie to wzięte pod uwagę. Podobno terminy są na maj. Jak się dowiem to napiszę. Jestem w szoku że wszystko tak szybko poszło. I nie dostałam na komisji nic do przeczytania.
ODPOWIEDZ