Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Na jakie schorzenie jedziesz do Ustronia i ile czekałaś na wyjazd od komisji. Też chciał bym jechać do Ustronia. Wiem, Ze w Równicy jest pulmonologia z ZUS.
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bebe14 »

Witam ja byłem w tym roku 28 dni w Równicy było super teraz jadę w marcu do Orlika.Nasz zus tam nie wysyła ale napisałem podanie do głównego orzecznik i sie zgodzili Mam trochę róznych tematów miedzy innym dwie endoprotezy bioder. Też pracuje rzadko chodzę na zwolnienia i dali mi w drodze wyjątku tak daleko od domu
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Jadę do Ustronia-Równica od 02.01.2018 r. układ oddechowy. Na komisji nie było żadnych problemów. W maju lub czerwcu mogę składać następny wniosek i pojadę drugi raz w 2018 r. oczywiście z ZUS. Pozdrawiam wszystkich, którzy oczekują na badanie orzecznika.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Gratuluję Zbyszku. Skąd wiesz że po 4-5miesiacach można składać na to samo schorzenie i dadza? :) to potwierdzone informacje? Pytam bo ja też chcę składać na oddechowe w marcu. Wróciłam we wrześniu z rehabilitacji oddechowej zus. Miłego dnia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Witajcie ,czy możecie mi odpowiedzieć w temacie wyjazd z ZUS na drogi oddechowe . czy zabiegi są tylko na drogi oddechowe czy przy okazji można rehabilitować kręgosłup lub Bark (wcześniej po operacjach właśnie na narząd ruchu jeździłem . ) temat wyjazdu na drogi oddechowe( w ramach prewencji z ZUS) r jest dla mnie mało znany ,jeśli nie sprawi to kłopotu to proszę o podpowiedź , :)
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Sztani. Byłam na rehabilitacji oddechowej w tym roku i miałam też zabiegi na kregoslup. Powiedziałam dr że mam problemy z odc szyjnym i przepisal. W ubiegłym roku byłam na rehabilitacji ruchowej i prosiłam o inhalacje. Niestety nie dostałam. Lekarz stwierdził żenię może mi dać bo ma wykaz zabiegów które może przydzielic.pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Ania tak mi podpowiedziały Panie w ZUS, które przydzielały mi wyjazd do Ustronia. Informacja 100 procent pewna, bo z ZUS. Ale to jest w przypadku /oddechówki/ jak one to mówiły.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Zbyszek wysłam info na priv.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Zbyszku
Miałeś jakies inne propozycje wyjazdu prócz Ustronia?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Witam Zbyszku . Mam pytanie , czy komisja odbywała się w Łodzi :?: Ja miałam zaznaczone tereny nadmorskie i dostałam nieszczęsną Almę . Nie mając dużego wyboru spytałam o Ustroń i Równicę . Bez problemu zaproponowano mi Ustroń ale Orlika . Mnie bardzo zależy na zabiegach , więc podziękowałam . Wczoraj byłam w ZUS na Teofilowie aby u zródła zasięgnąć języka i powiedziano mi że wniosek mogę składać nawet po miesiącu jeżeli lekarz kierujący stwierdzi taką potrzebę ale o celowości zadecyduje orzecznik.Sucha wyuczona regułka . Dowiedziałam się jedynie że tak nie oficjalnie to dwa razy w roku ale co drugi raz to ambulatoryjnie .Zobaczymy jaki będzie finał bo za miesiąc składam wniosek . Niestety z tego co mi wyłożyła urzędniczka , to wygląda na to że mam szanse na rehabilitację ambulatoryjną . Oczywiście podziękuję , bo w moim przypadku , to nie realne ze względów logistycznych . Gratuluję Równicy . Mój znajomy był tam dwa razy na wczesno kardiologicznej i postawili go na nogi , a jednocześnie podreperowali mu lędzwiowy do tego stopnia że neurochirurg na razie odstąpił od rehabilitacji. :)
ODPOWIEDZ