Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Miało być -odstąpił od operacji :lol: Guła jestem :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Witam. Dopiero wróciłem z pracy i mogę odpowiedzieć Ani i Wieśniaczceli. Na komisji nie stawałem w Łodzi ale to mogę podać nie na forum. Nie wiem jak pisze się na to priv. Może któraś was by mi podpowiedziała. Ja uzyskałem informację przy przydziale ośrodka, że mogę w maju lub czerwcu składać wniosek o sanatorium i pojadę w lepszym terminie tj. jesienią. Nie było mowy o leczeniu ambulatoryjnym astmy alergicznej. To można leczyć tylko w górach i nad morze, gdzie są lasy świerkowe, bo jestem uczulony na wszystkie drzewa liściaste. Co do propozycji o przydziale sanatorium to dostałem Ustroń Równice na którą się od razu zgodziłem. Miałem do wyboru od 02.01.2018r lub koniec stycznia. Wybrałem Nowy Rok, ponieważ liczę, że będę jako jeden z pierwszych kuracjuszy tego turnusu. Nie jestem aż taki rozrywkowy i mogę wyjechać nawet w Nowy Rok. Liczę, że będę miał większy wybór przy przydziale pokoi. O inne obiekty nie pytałem, ponieważ wiem że w Równicy od niedawna istnieje oddział pulmonologi i jest dobra rehabilitacja. W takim molochu/830 kuracjuszy/ jeszcze nie byłem. Zawsze w małych do 160 kuracjuszy. Może ktoś wie na którym piętrze jest pulmonologia, jakie zabiegi są na astmę i jakie pokoje -jedno czy dwu osobowe. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Dzięki za odpowiedz. Faktycznie pulmo. to najlepsze lasy sosnowe a o takowe w mieście ciężko :lol: Ja mam sosenki wokół .
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

zbigniew165 pisze: 21 paź 2017 20:24 ... Może ktoś wie na którym piętrze jest pulmonologia, jakie zabiegi są na astmę i jakie pokoje -jedno czy dwu osobowe. Pozdrawiam.
Od mojego pobytu w Ustroniu minęło już kilka lat, ale z tego co pamiętam pulmonologia była na III pietrze. Po jednej stronie kwaterowali prewencję ZUS, a po drugiej był Oddział Pulmonologii. Najlepiej zadzwoń u dowiedz się u źródła - przy rezerwacji poproś o pokój od strony miasta, znacznie widniej zwłaszcza w okresie kiedy tam będziesz.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Czy z ZUS nikt nie był na leczeniu dróg oddechowych w Ustroniu-Równicy. Przejrzałem całe forum do 2012 r. i nie znalazłem żadnego opisu pobytu i leczenia tego schorzenia. Może był ktoś z NFZ na pulmonologi. Trudno nawet zlokalizować na którym piętrze mieszkają kuracjusze z tym schorzeniem. Jedni piszą o pierwszym piętrze, inni o trzecim piętrze, a jeszcze inni o wyższych piętrach. Pozdrawiam i czekam na w miarę aktualny opis. W czasie swojego pobytu na pewno opiszę dokładnie pobyt i leczenie chorób dróg oddechowych. Biorę laptopa i swój internet, a w tej porze roku raczej będzie czas na pisanie z sanatorium na bieżąco.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej1955 »

Witam Zbyszku-jeżeli przejrzałeś w przeglądarce w dziale-Oceń Sanatorium-górne prawe okienko z lupką i napisem -Szukaj,i Schorzeniach różnych-to nic innego chyba na forum nie znajdziesz-Miłego Pobytu i Owocnej Rehabilitacji,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Zbyszku!
jesli chcesz wysłać wiadomość prywatną musisz się zalogować na NS, wybrac osobę do której chcesz napisać i pod napisem staż sanatoryjny jest napis:kontakt.Klikasz na chmurkę i pojawiają się dwie opcje: wyslij e mail lub wiadomśc prywatna ( wybierasz co chcesz i to wszystko:-). Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Aniu dziękuje za udzielenie odpowiedzi. Doszedłem do tego sam i udało mi się napisać do Sztaniego. już teraz będę wiedział jak się kontaktować. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
iruchna1969
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 06 wrz 2015 14:55
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iruchna1969 »

Moi kochani pragnę rozwiać wasze wontpliwości odnośnie prewencji rentowej ZUS .Oczywiście piszę to na swoim przykładzie . Jeżeli ktoś żeczywiście choruje to ma prawo złożyć do ZUS wniosek nawet i dwa razy w roku i z takiej formy leczenia skorzysta . Jeżeli macie państwo jakieś pytania postaram się ofpowiedzieć :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Witaj iruchna 1969. Może wiesz czy kuracjusze z prewencji rentowej płacą klimatyczne w sanatorium. Nie mogłem tego nigdzie przeczytać, nawet na stronie ZUS.
ODPOWIEDZ