Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Z poproszeniem u specjalisty to jest problem ,bo do specjalisty trzeba czekac w kolejce ponad :o 8 miesięcy.to nie jest takie proste .Na wykonanie badan przed komisja do wniosku o rente czekalem 2 miesiace , gdyby nie termin komisji w ZUS to czekalbym na badania jeszcze :roll: dluuugo. Pokazalem papiery z ZUS o terminie komisji , to skrócono czas w kolejce :P na wykonanie badan ktore musialem dolaczyc do wniosku o przyznanie mi renty.Na komisję ZUS ponad 180 km pociągiem musiałem jechać , do pociagu PKSem 26 km , do lekarza 32 km PKS. to nie takie proste w moim przypadku.Dziekuje za odp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Zapytałem się bebe14.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tojka »

skierowania do sanatoriów otrzymuję od lekarza rodzinnego. idąc na wizytę jestem przygotowana :) mam przy sobie wydrukowany wniosek, tak na wypadek, gdyby rodzinny chciał mnie zbyć mówiąc: niestety dzisiaj nie mam druków ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

Tojka,u mnie by to nie przeszło.Skierowanie musi wydrukować lekarz kierujący w gabinecie i musi być na tym skierowaniu kod kreskowy systemu.Innego wniosku NFZ nie przyjmie.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Gdzie te druki ? Trzeba miec drukarke , w miescie w ksero na pewno mają drukarki .A czy takie druki z drukarki lekarz bedzie honorowal ? Moze zwrocic uwage i powie " u mnie sa druki oryginalne."
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

No właśnie wyżej napisałam.W każdej przychodni muszą być wszystkie druki,albo drukują sami z systemu.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dziekuje bardzo. :kwiat: Konkretna odpowiedz.Druk wniosku musi byc lekarza wypisujacego wniosek do sanatorium.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mart 36 »

Na komisje odnośnie sanatorium ZUS wnioski wypisywali mi lekarze pierwszego kontaktu,czyt.rodzinni,internista,Do sanatorium z NFZ,mój lekarz neurolog :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Właśnie wczoraj złożyłem wniosek o sanatorium w ramach prewencji rentowej. Sam go ściągnołem ze storny ZUS, wpisałem swoje dane, a resztę wpisała pani doktor od chorób płuc/lekarz pierwszego kontaktu/. Napisała mi, że wskazane jest uzupełnienie leczenia farmakologicznego leczeniem sanatoryjnym. Mam od kilku miesięcy rozpoznaną astmę alergiczną. Jako chorobę współistniejącą pani doktor wpisała reumatologię na którą to jeżdżę do sanatorium z NFZ. Dodam jeszcze, że jestem emerytem ale pracuję na pełny etat. Czekam na wezwanie na komisję. Nie jestem na zwolnieniu. Jestem ciekaw co mi powie orzecznik. Do tej pory na tym forum nie spotkałem się z podobnym przypadkiem i nikt mi nie potrafił powiedzieć czy mam szansę na wyjazd w ramach prewencji rentowej. O orzeczeniu orzecznika na pewno napiszę na tym forum.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Dodam jeszcze, że druk o leczenie sanatoryjne w ramach prewencji rentowej można pobrać w ZUS - w dziale zasiłki
ODPOWIEDZ