Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Elu Kolobrzeg koniec maja pasuje ? :lol: :lol: :lol: ok wiec mamy zaklepane :lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Aniu i Elu my tzn. Łódzkie Towarzystwo wzajemnego Czekania też się tam wybieramy ale z NFZ. Może uda nam się ze zwrotów, to możliwe będzie wspólne spotkanie w Kołobrzegu lub innym uzdrowisku nadmorskim. :( :lol: :lol:
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

:D bardzo chetnie
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

aniag pisze: 03 gru 2017 16:30 Elu Kolobrzeg koniec maja pasuje ? :lol: :lol: :lol: ok wiec mamy zaklepane :lol: :lol:
Oczywiście . Bo jak nie my , to kto . Przed gwiazdką sie spotkamy , to obgadamy. Jutro na drutach :?:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Dertieen pisze: Wiesz coś może o wcześniejszych powrotach?
Mój turnus kończy się w poniedziałek, a ponieważ niedziela jest bez zabiegowa, to chętnie bym wyruszyła stamtąd już w sobotę po zabiegach. ;)
Piniu pisze: W turnusie Zus nie ma takiej opcji. Mój kończy się w niedzielę a już na początku dostałem odpowiedź że niedziela to niedziela.
Nie wiem, może z NFZu puścili by szybciej. W ZUSie twarde zasady.
Pozwoliłem sobie przenieść te dwa posty tutaj ponieważ moja odpowiedź może zainteresować szersze grono osób.
Piniu to nieprawda, że na turnusach ZUS - u są twarde zasady. Wszystko zależy od ośrodka, a raczej jego kierownictwa.
Pobyt tegoroczny (prewencja rentowa ZUS) , miesiąc wrzesień - koniec turnusu w niedzielę; bez problemu można było
wyjechać w sobotę po zabiegach, które specjalnie w tym dniu "ściśnięto" na godziny poranne. Oczywiście jeśli ktoś
chciał mógł zostać do niedzieli. Jedna osoba z powodu ważnych spraw rodzinnych zakończyła, bez żadnych konsekwencji,
turnus kilka dni wcześniej. Jakby tego było mało, (turnus obejmował cztery weekendy bo zaczynał się w czwartek) to bez
żadnych problemów można było uzyskać przepustkę od soboty po zabiegach do niedzieli wieczorem. Jak ktoś zadeklarował,
że zostaje na miejscu, to przepustkę można było otrzymać od piątku po zabiegach do poniedziałkowego, porannego zabiegu.
Warunek był tylko taki, że trzeba było być na zabiegach w sobotę. Reszta czasu do swobodnego wykorzystania. Więc jak widać
można, ale nie wszędzie. Świadomie nie podaję profilu leczenia i miejsca kuracji żeby komuś nie narobić żadnych problemów bo
nie wiem czy aż taka swoboda na tych turnusach jest dopuszczalna.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Piniu »

Dzięki Dzia_dek miejmy nadzieję że coś da się uhandlować i tutaj :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Zapomniałem dodać, że na ten wcześniejszy wyjazd, w sobotę, też trzeba było napisać przepustkę.
Trzeba próbować, może i Wam się uda jakoś to załatwić, czego oczywiście życzę. :)
Awatar użytkownika
Aliszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 04 gru 2017 10:18
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Aliszka »

Dzień dobry,
Czy ktoś może spotkał się z sytuacją wyjazdu z ZUS ale bez wcześniejszego długiego zwolnienia lekarskiego? Jestem pod opieką neurologa, ale cały czas pracuje zawodowo. Jednak zmęczenie organizmu psychiczne i fizyczne robi swoje. Czy w ramach prewencji jest szansa na taki wyjazd?
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: basiat »

Aliszko, jak najbardziej jest. wiem to z własnego doswiadczenia. Bierzesz komplet wyników badań, wniosek od neurologa i prosto do Zus-u. Powodzenia :kwiat:
Awatar użytkownika
Aliszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 04 gru 2017 10:18
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Aliszka »

basiat pisze: 04 gru 2017 13:07 Aliszko, jak najbardziej jest. wiem to z własnego doswiadczenia. Bierzesz komplet wyników badań, wniosek od neurologa i prosto do Zus-u. Powodzenia :kwiat:
Właśnie posiedziałam i poczytałam forum. Będę próbowała.
ODPOWIEDZ