OPŁATA za TV

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
pike01
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2012 20:00

OPŁATA za TV

Post autor: pike01 »

witam,
jakie opłaty za TV w sanatoriach w kraju? przymusowe?
Jeżeli są takie czy zgodne z prawem?
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Pike01 ,bardzo dobre pytanie :) kazdy własciciel odbiorników tv ,musi płacic abonament ,sanatoria takowy płacą .
Natomiast opłaty za tv ,w sanatorium ,nie sa obowiazkowe,lecz dobrowone ,chcesz ogladać płacisz ,nie? nie musisz ale wtedy nie bedziesz mógł z odbiornika korzystać.
Czy to jest zgodne z prawem? Ja myślę,że tak :( :)
pike01
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2012 20:00

Re: OPŁATA za TV

Post autor: pike01 »

Tak pytam kuracjuszy , bo ministerstwo mi jeszcze nie odpowiedziało . Do Krritv tez pisałem.
Za dużo tych OPŁAT !
pike01
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2012 20:00

Re: OPŁATA za TV

Post autor: pike01 »

Aha ja TV mam gdzieś i nie oglądm nawet w domu bo nie mam. Po górkach wolę pochodzić.
Pozdravki.
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Sanatoria uiszczają jedną opłatę abonamentową niezależnie od liczby używanych odbiorników tv.
Natomiast ,czy pobierając opłatę ,od kuracjuszy ,za tenże odbiornik nie łamia prawa ? tak myślę ,że nie ,natomiast zadałam tez to pytanko prawnikowi przed chwilą i czekam :) sama jestem ciekawa tej interpretacji.
;)
Napiszę jak otrzymam odpowiedż pozdrawiam :)
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Otrzymałam odpowiedż :"tak sanatorium ma prawo pobierać opłaty za udostępnienie ,oraz mozliwość korzystania z odbiornika tv..."
Hm, czyli opłaty pobierane od odbiorników tv ,to juz zysk danego sanatorium :)
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Gosia43 »

Zastanawiam się dlaczego tak drogo bo za 21 dni przewarznie to kwota 60 zł.A przeciesz Abonament TV jest w kwocie 18 zł.
No to faktyczne zarabiają na kuracjuszach. No ale nikogo nie zmuszają , jest to dobrowolne.Chcesz oglądać no to płać .
Tak to już jest.....
pike01
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2012 20:00

Re: OPŁATA za TV

Post autor: pike01 »

Otrzymałam odpowiedż :"tak sanatorium ma prawo pobierać opłaty za udostępnienie ,oraz mozliwość korzystania z odbiornika tv..."
To jak możesz , niech Nam twój znajomy prawnik powie na jakie przepisy sie powołał, jeżeli go z taką pewnością cytujesz.
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Gosia43 »

pike01. Zgadzam się z Toba .No włąśnie jak to ustawa. Sama jestem ciekawa.Dlaczego pobierają od kuracjuszy opłate.Jak byłam w Dąbkach tam nie płaciłam za korzystanie z RTV. NP: Jadąc na urlop w pensjopnacie nikt nie pobiera opłat za RTV.Płacisz jedynie za pokuj i klimatyczne.To jest doś ciekawy temat.
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

pike01 nie powołal sie na konkretna ustawę ,pytanie zadawałam póżno wieczorem ;) dopytam o szczegóły ,ale to jest tak jak z ustalaniem cen w prywatnych pensjonatach ,tam też własciciel ustala cenę sam ,/noclegów oraz innych swiadczeń ,tez może pobierac dodatkowo opłaty od sprzętu i jak zechce tez za taki odbiornik czy czajnik/ ,prawa wolnego rynku ;) :)
pozdro
ODPOWIEDZ