OPŁATA za TV

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Fionka »

Maarek tysiąc plusików za pomysł.Telewizor w sali telewizyjnej i to wystarczy.Tylko ze w wielu przypadkach syndrom odstawienia może być bolesny dla otoczenia :lol: :lol: :shock:
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: OPŁATA za TV

Post autor: moderator »

Sprawa opłat za TV w przypadku szpitalnych pobytów rehabilitacyjnych zdaje się być prawnie unormowana decyzją NSA.
https://www.nasze-sanatorium.pl/11-info ... alach.html

W przypadku leczenie uzdrowiskowego póki co bez zmian.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: ANDY12345 »

Moim skromnym zdaniem najlepiej by było żeby nie było tv. w pokojach. Są osoby które niedosłyszą lub oglądają programy które nie odpowiadają pozostałym i konflikt gotowy. Niech będą na piętrach ogólnodostępne a ludzie sami się dogadają. Oczywiście nie dotyczy to ludzi obłożnie chorych. Odpocznijmy od spraw codziennych i cieszmy się spokojem oraz porozmawiajmy jak ludzie to lepsze niż patrzenie w tv.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: OPŁATA za TV

Post autor: smuga »

Przecież już tak było ( to do wiadomości tych co zaczęli jeżdzić na kurację w 21 wieku ;) ) telewizorki na piętrach lub w specjalnych salach telewizyjnych w szafkach zamykanych na kluczyk :lol: :lol: :lol: czyżby czas wrócić do tej złej komuny :o :o :roll: Nie chcę to nie płacę :mrgreen:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: ANDY12345 »

Nie musisz płacić wystarczy że jeden ze współlokatorów wykupi i będzie nadawał ton, a nie każdy jest wyrozumiały i ściszy jak się go poprosi.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: OPŁATA za TV

Post autor: smuga »

Widać mam szczęści bo lokują mnie w pokoju z przeciwnikami telewizji :mrgreen: a dokładnie to przy meldunku pani pytała i tak nas dobrała . No a jak bym dostała lokatora maniaka TV pozostaje mi to jakoś dograć i przeżyć ....zawsze można się dogadać :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: OPŁATA za TV

Post autor: GIENIA »

Na moim pierwszym turnusie miałam współspaczkę , która potrafiła o 4 rano włączyć tv , bo nie mogła spać :lol: :lol:
Ja do tego podchodziłam z humorem , ale komuś innemu by przeszkadzało :oops: i konflikt gotowy :shock:

Moim zdaniem powinni dobierać w pokojach osoby chcące korzystać z tv lub nie .
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: OPŁATA za TV

Post autor: zawiela »

Jeden raz wykupiłyśmy TV i ostatni.Nie jade do sanatorium aby oglądać tv,nie ma na to czasu .
Ostatnio w Krynicy,byłyśmy we trzy w pokoju.Ja, moja współtowarzyszka wyjazdów i Pani X.
My kategorycznie odmówiłyśmy wykupu (żeby nie było,że jakieś sknery,żydówy) długo nie musiałyśmy przekonywać X,że obejdzie się BEZ telewizora.
Partner X,który również był na turnusie,przychodząc pierwszy raz do naszego pokoju,był bardzo zbulwersowany,że jak to,bez tv,że nawet nie może obejrzeć wiadomości przy kawie.
O żesz ............mać ,to idź do swojego i ogladaj.Takie typy się trafiają.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Samosia »

Moim zdaniem przy meldunku powinni pytać czy chcesz czy nie tv i przydzielać pokoje wedle deklaracji kuracjusza :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: ANDY12345 »

Czyli jak można to się da, zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcami
ODPOWIEDZ