Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Atinko chyba raczej już po opisach na forum można wnioskować.Dla każdego co innego jest atrakcją lub decyduje o popularności.To mniej więcej jak z rankingiem i statystykami
"statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi"
Jakie miejsce pociąga najbardziej?Ponadto zawsze ze zwrotem możesz mieć chwilę do zastanowienia.Prosisz o zatrzymanie do oddzwonienia bo np musisz skontaktować się z praca,przegadać z mężem...to nie jest tak że masz minute i bierzesz lub nie.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Felice pisze: 21 lis 2017 18:44 "statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi"...no tak to prawda :roll:
Osobiście znam dwie perełki :D
W moim NFZ są nie za bardzo mili i z tym czasem bywa różnie :?
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Małgosia69 »

Alien oczywiście,że Maryann ma racje, bardzo Cię lubimy. I jest jeszcze jedna racja- my w łódzkim jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, żeby nie powiedzieć nakręceni i zawsze ze wszystkiego zadowoleni. :lol: :lol: Mamy wszędzie blisko, a jednocześnie daleko. Czy to górki, czy szum fal zawsze na nas działają uszczęśliwiająco. Bo nam brak wszystkiego. :lol: :lol:
Felice masz racje, teraz zwrotów duuuużo, a nawet więcej. :lol: Ale cóż, Zbigniew wybiera się do Ustronia, Ela dopiero co wróciła z Wieńca, o Gdańsku nie wspominając, a ja do Kujawiaka się powolutu zbieram. Czyli nie skorzystamy z milusich zwrocików. ;)
A poza tym marzą nam się spacery dziką plażą lub dzikimi górskimi szlakami w dzikim wiosennym słonku. :lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Z tym lubieniem Alien to Maryann ma rację, ale jestem zaskoczony, bo po otwarciu laptopa nie mogłem odnależć mojej ostatniej rozmowy z Maryann. Zapisaliście aż dwie strony tematu co w ostatnim okresie czasu się nie zdarzało. To dobrze, że nasza rozmowa z wczoraj ożywiła dyskusję na temat zwrotów. Na was zawsze można liczyć, że się odezwiecie na forum i podejmiecie dyskusję w każdym temacie. Tak trzymać. :D :D :D
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Wydzwaniałam po zwroty przez luty-marzec 2016 roku. A że miałam wymagania to zwrotu nie dostałam. Chciałam aby były 2 i w góry. Nic z tego. Były po dwa ale nad morze. Odczekałam swoje i pojechałam do Dusznik Zdroju. I tak bywa.
Teraz jak minie magiczne 18 miesięcy może spróbuję.
Bogutka
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

To extra. My chcemy morze, to chyba się uda z tymi zwrotami jak zaczniemy dzwonić w marcu. Zostawimy bardzo chętnie górki i góry dla ciebie Bogutka.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Sergio jest też z naszego funduszu i w temacie Kolejka na 2018 napisał, że dostał zwrot, gdzie turnus zaczął się w czwartek, a on miał dojechać w sobotę i go przyjął. Czyli miał jeden lub dwa dni na dojazd. Ja również pójdę na taki termin, jeden lub dwa dni do rozpoczęcia turnusu jeżeli to będzie nad morzem to oczywiście -jadę ! :!:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Warto dzwonić i czekać na to , co nam odpowiada :D chciałam morze , więc wydzwoniłam kołobrzeski Posejdon 8-) :D dwa dni na załatwienie spraw i już siedziałam w pociągu :D
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Wienia »

Warto dzwonić do skutku,ja dzwoniłam ponad miesiąc po 2x dziennie ze zdecydowaniem na nadmorskie i gdy już prawie zrezygnowałam
dostałam MSW Kołobrzeg i to w wakacje :D
Marzenia sa po to by je spelnia i wydzwaniać do skutku.
I takich zwrotów Wam życzę :kwiat:
Ja dopiero będę mogła o takowe się starać w kwietniu 2018 ,wszystko zależy kiedy wróci wniosek po weryfikacji.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

zbigniew165 pisze: 22 lis 2017 08:57 To extra. My chcemy morze, to chyba się uda z tymi zwrotami jak zaczniemy dzwonić w marcu. Zostawimy bardzo chętnie górki i góry dla ciebie Bogutka.
Zbigniew,Małgosia Dzięki Wielkie!!! :lol:
A z tym zwrotami jest różnie...Wienia ma zachodniopomorski oddział NFZ ,więc u niej najwięcej będzie zwrotów nad morze,u nas na południu w góry..a u Was zapewne Ciechocinek i inne niziny. Nie ma Centralnego ,,kosza" na zwroty ,tylko każdy oddział dysponuje tym co do niego wraca,no i najważniejsze by pokrywała się jednostka chorobowa skierowania. Trzeba mieć farta,jak Gienia ,że trafiła morze ze zwrotu ..zresztą termin w jaki była jest już dobrym do dzwonienia. Najwięcej jest między listopadem ,a lutym. Też miałem farta ze zwrotów na Kołobrzeg 3 lata temu końcem października i też dzwoniłem w czwartek,5 minut na namysł i 7 rano w sobotę meldunek w Kolberg.
Pozdro all
Ostatnio zmieniony 22 lis 2017 09:55 przez alien, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ