Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Felice,właśnie takie pytanie zadałem rozbudowane o czasoterminy i rozporządzenie MZ. Potem gdy odpowiedzi były wymijające (np. bym podał nazwisko,pesel,numer w kolejce,albo otrzymałem tylko numery telefonów by sprawę telefonicznie załatwić)z kilku OW ,uprościłem pytanie do minimum...i nadal cicho.
Jedynie Dolnośląski OW i Wielkopolski odpowiedział tak jak przepis podaje: wniosek zarejestrowany,nadany numer,oraz czas od ostatniego pobytu nie krótszy niż 18 miesięcy...dwa OW NFZ na 16!
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

jan19557 pisze: 29 gru 2017 18:53 Mnie z kolei powiedzieli, że mogę dostać skierowanie ze zwrotów ale to trwa ze względu na to, że o zwrotach decyduje Warszawa a lokalne NFZ-y tylko wnioskują o taką opcję i nie było mowy o terminach. Powiedziano mi, że to może nastąpić równie dobrze za miesiąc , dwa albo..................
Jan,nie daj sobie takich rzeczy wmówić,ktoś kto nie jedzie do sanatorium, odsyła dany wniosek do Oddziału wojewódzkiego NFZ,to one kontraktują miejsca w sanatoriach,nie odsyłają wniosku do Warszawy (jedynie gdy czas do wyjazdu jest krótszy niż 14 dni a nie mają nikogo na,,zwrot" na dany symbol chorobowy). Jeśli maja zgłoszenia telefoniczne lub pismo od świadczeniobiorcy (pacjenta) ,iż decyduje się na taką formę wyjazdu (zwrot) to wtedy idzie szybkie powiadomienie to petenta.
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: IwonkaG »

Na ile przed ewentualnym wyjazdem (tym planowanym oczywiście ze zwrotów) najlepiej zadzwonić i pytać o terminy? Czy czas "okołoświąteczny" - wielkanocny jest mocno oblegany?
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

IwonkaG pisze: 03 sty 2018 20:18 Na ile przed ewentualnym wyjazdem (tym planowanym oczywiście ze zwrotów) najlepiej zadzwonić i pytać o terminy? Czy czas "okołoświąteczny" - wielkanocny jest mocno oblegany?
IwonkaG,ogólne zasady to mieć zarejestrowany wniosek,nadany numer,od ostatniego pobytu musi minąć >niż 18 miesięcy,zwrot tj. skierowanie zwrócone przez pierwotnych adresatów jest z terminem do rozpoczęcia leczenia krótszym niż 14 dni, oraz musi się zgadzać jednostka chorobowa Twoja i na zwrocie. Czy masz już zaplanowany przez NFZ termin wyjazdu i miejsce czy chcesz starać się o zwrot?
Jeśli masz spełnione warunki ogólne to zadzwoń u Was (OW Łódzkie), chcąc skorzystać z tej formy leczenia we wcześniejszym terminie należy kontaktować się telefonicznie z Działem Lecznictwa Uzdrowiskowego w sprawie tak zwanych „zwrotów” skierowań pod numerem telefonu 42 275 40 89, 42 275 40 83.
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: IwonkaG »

Dostałam w ubiegłym tygodniu potwierdzenie. Numer w kolejce 57 tysięcy z ogonkiem, czas oczekiwania 24 miesiące. Ortopedia. Będzie to mój pierwszy wyjazd i w NFZ powiedzieli, że za jakieś 2 miesiące mogłabym pytać o zwroty. I tak właśnie planuję zrobić. Będzie to okres świąteczny i liczę, że będą zwroty. Nie zależy mi na miejscu jakoś szczególnie, byle mogłabym zabrać ze sobą córkę.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Iwonka ,to gratulacje..Twój OW NFZ przestrzega przepisów.....czyli da się?Da? I wcale nie musisz czekać na weryfikację,czy na upływ x miesięcy od rejestracji..
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Alien .... meldujemy się w Łodzi :?: ;) :lol: :lol:
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: IwonkaG »

:D :D :D Pozdrawiam z łódzkiego :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Iwonka,przygarniesz biednych ,spragnionych sanatorium kuracjuszy? Chociażby teoretycznie 😂😊
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: IwonkaG »

No ba! Czujesz jak przygarniam...? ;)
ODPOWIEDZ