Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

GIENIA pisze: 17 sty 2018 09:14 Alien , jestes pewien , ze na wspólny wyjazd musi być ta sama jednostka chorobowa :?:
No bo własciwie czemu :?: :roll: przecież w ośrodkach są osoby z różnymi jednostkami ..
Gienia,tu się z Tobą zgodzę jeśli chodzi o normalny czas oczekiwania.Wtedy warto przy składaniu wniosku do jednej koperty z nimi dorzucić pismo z prośbą o wspólny wyjazd.
Inaczej jest jeśli chodzi o zwroty , ponieważ mogą być zwrócone dwa skierowania z tą samą jednostką chorobową i z tego samego uzdrowiska np. rezygnuje małżeństwo daje większe szanse na wyjazd wspólny,lub w danym uzdrowisku leczą dane schorzenia, ale jest w danym terminie tylko jeden zwrot na jedno schorzenie ,a w zupełnie innym terminie drugie. Dlatego wspólny wyjazd ze zwrotów to jest ogromna loteria.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

Dzwoniłam do NFZ i jest szansa na podwójny wyjazd :P Mogłam już jechac w styczniu do Połczyna :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Mazrena to trzymaj teraz rękę na pulsie i nie wypuszczaj słuchawki :lol:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

alien pisze: 19 sty 2018 08:59 Mazrena to trzymaj teraz rękę na pulsie i nie wypuszczaj słuchawki :lol:
Dzięki :) trochę odczekam... może bliżej marca ;)
daroo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 90
Na forum od: 31 paź 2013 11:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: daroo »

witam odeslala mnie tu mila Gienia :D ,po ilu miesiacach w slaskim nfz mozna polknac jakis zwrocik :P
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Właśnie tutaj dyskutujemy o tym , że niektóre oddziały ( np mój ) rządza się swoimi prawami :evil:

Zgodnie z prawem , o wyjazd ze zwrotu , może ubiegać się osoba , której od ostatniego pobytu w sanatorium mija 18 miesięcy .
Czy Śląski nie ma dodatkowych wymogów :?: nie wiem ... zapewne Ktoś Ci odpisze ..
daroo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 90
Na forum od: 31 paź 2013 11:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: daroo »

wlasnie,u nas bylo 22m ale teraz ponoc 24 tojest bol nie moge sie dodzwonic, 24 mija mi w maju,trzeba probowac bo 36 to dopiero 2019 szok :shock:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Moze podjedź do NFZ i zapytaj osobiście :) a nóż otrzymasz jakis dodatkowy numer do zwrotów ;)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

daroo pisze: 27 sty 2018 16:01 wlasnie,u nas bylo 22m ale teraz ponoc 24 tojest bol nie moge sie dodzwonic, 24 mija mi w maju,trzeba probowac bo 36 to dopiero 2019 szok :shock:
Daroo,jak będę na kompie,na priv, podeślę Ci oficjalną odpowiedź z dnia 22.01.2018
z śląskiego OW NFZ.
Faktycznie zwroty po 24 miesiącach,a jest to czas proponowany przez OW, weryfikacja po 18,ale ogólny czas jej trwania to aż 3 miesiące...szok.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Daroo wysłałem CI mailowo odpowiedź z Śląskiego OW NFZ. Przeczytaj i sprawdź jak argumentują takie a nie inne terminy..dla mnie dziwna.
ODPOWIEDZ