Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Pytanko , takie mam . Jak wygląda sprawa zwrotów we wrześniu , czy nadal taki zastój , czy może wtedy już coś drgnie.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Adela »

Też chciałbym wiedzieć ;)
Wisteria
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 05 lip 2018 20:55
Oddział NFZ: Opolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Wisteria »

Skierowanie ze zwortów odbieramy osobiście w NFZ. Możemy się o nie ubiegać po 18 miesiącach od ostatniego pobytu. Dostałam tel. z tygodniowym wyprzedzeniem.Trafiłam na Iwonicz Zdrój i byłam mega zadowolona. Tak jest w opolskim. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Wisteria, czy to info jest aktualne. :?: Mi 18 miesięcy minęło w czerwcu, więc pozwoliłam sobie zadzwonić z zapytaniem i uzyskałam zupełnie inną informację. A mianowicie, że o zwrot można się starać na miesiąc przed zaplanowanym wyjazdem ( reumatologia to okres oczekiwania 24 miesiące) ponieważ jest kolejka. Przepisy sobie, a życie sobie. :? Ostatnio jak starałam się o zwrot (chodziło o przyspieszenie tylko o jeden miesiąc) to musiałam sama wydzwaniać, choć była zgłoszona prośba o przyspieszenie i wyjazd ze zwrotów.
No chyba, że miałaś więcej szczęścia, niż ja.

Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Fionko,Adelko trzeba zatem we wrześniu wziąć telefon w dłonie :)
Także jestem zainteresowana tym tematem... :roll:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Mam nadzieję że te magiczne 18 miesięcy nadal jest aktualne , bo inaczej szyki mi pomieszają . Szkoda Dziewczyny że każda inny NFZ. W łódzkim ciągle tylko Ciechocinek albo Solec ewentualnie Kudowa . Znajomi dzwonią już 4 miesiąc .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Ja składałam wniosek dwa miesiące temu i ponieważ w sanatorium z NFZ nie byłam dawno napisali mi w piśmie,że już mogę ubiegać się o zwroty.
Wisteria
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 05 lip 2018 20:55
Oddział NFZ: Opolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Wisteria »

Witaj Lawenda.Termin miałam na przełom 01/02 2018r a wyjechałam 10.2017r. Przypadkowo dowiedziałam się o takiej możliwości. Zadzwoniłam, wszystko mi wytłumaczono. Po ok miesiącu oddzwoniono z propozycją. Może to odrobina szczęścia- nie wiem. Miłe zaskoczenie. Powodzenia- trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Wisteria, to chyba trafiłaś na tą sympatyczną panią. ;)
Ja trafiłam na tą drugą. :( Nie użyję żadnych epitetów, choć się cisną na usta. :?
Wyleczyła mnie skutecznie z dzwonienia o zwroty.

Pozdrawiam. :kwiat:
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

W Dolnośląskim zwroty dopiero po ponownym potwierdzeniu lekarza czyli ok. 19 miesięcy. Od złożenia wniosku a nie ostatniego wyjazdu. Ponadto sa jakieś chore zapisy na listę. Aby uzyskać taką informację zadzwoniłam do...działu skarg i zażaleń. NIGDY nie dodzwoniłam się na podane numery. A Pani na infolinii o zwrotach nie wie nic, kazała mi pisać pismo ( nie maila) do Wrocławia. Czysty obłęd. :mrgreen:
ODPOWIEDZ