Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2554
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

Witam, mam pytanie odnośnie wyjazdu ze zwrotów. Mam złożony wniosek juz ponad 12 miesięcy razem z mama. Nasz planowany wyjazd to ok sierpnia (20 miesięcy WLKP ). Ja jadę po raz pierwszy z NFZ, mamie minęło ok 15 miesięcy od poprzedniego wyjazdu. Czy i kiedy mogę starać się o tzw zwroty, ponieważ wolałabym jechać 4, 5 niż lato..... Jest takowa szansa aby dostać wyjazd na 2 osoby ze zwrotu? Kiedy i gdzie dzwonić ? :?: :?: :oops: Z góry dziękuje za odpowiedzi :) :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Mazrena,witaj. Ogólne zasady możliwości skorzystania z tzw.zwrotów to zarejestrowany wraz z nadanym numerem wniosek na skierowanie do leczenia uzdrowiskowego,oraz minimalny czas od ostatniego pobytu 18 miesięcy. Poniżej masz tekst pisma z Waszego OW NFZ ( Wielkopolskie) dotyczącego zwrotów wraz z nr tel.i adresem.

Czas oczekiwania na realizację skierowania na leczenie uzdrowiskowe można skrócić korzystając z tzw. „zwrotów”, czyli ze skierowań na leczenie uzdrowiskowe, z których zrezygnowali inni pacjenci z przyczyn losowych. Należy wówczas kontaktować się z WOW NFZ,
tel. 061 850 61 89, 061 850 61 38 poniedziałek - piątek w godz. 9.00-15.00,
godziny przyjęć 8.00-16.00 poniedziałek – piątek na ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu, pokój nr 30.

Kolejna ważna sprawa. Jeżeli składałyście z mamą razem wnioski i macie wskazanie na rehabilitację z tej samej jednostki chorobowej ,są minimalne szanse na wspólny wyjazd. Należy dodatkowo przy skierowaniu do WOW NFZ dołączyć pismo z uzasadnieniem wspólnego wyjazdu np. że mama potrzebuje opieki ruchowej, najlepiej podbite przez lekarza kierującego ( coś trzeba pościemniać). Takie pismo też najlepiej składać wraz z wnioskiem na początku ,wtedy mogą wspólnie rozpatrywać. Ale tak czy tak dołączcie jeszcze teraz, to zwiększy szansę na wspólny wyjazd. Zwroty przychodzą raczej pojedyncze,na różne terminy wyjazdowe i na różne jednostki chorobowe. Więc wspólny wyjazd ze zwrotów ma minimalne szanse. Opcja istniejącą ,to w piśmie o wspólny wyjazd poprosić o przesunięcie terminu na okres jesienny.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2554
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

Alien, dziękuję za informacje. No ja jadę1x więc u mnie nie ma tego okresu 18 miesięcy, u mamy bedzie w kwietniu. Razem wysyłałysmy skierowania i mamy numery w kolejce obok siebie. To kiedy mogę zacząć dzwonić i pytać ? Czy może już spróbować i dopytać Panie w NFZ? Właśnie jesień będzie mnie kolidowała z komisjami :oops: dlatego wolę przyspieszyć niż potem przekladać. :idea:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Proponowałbym w kwietniu. Wtedy macie obie spełniony warunek ponad 18 miesięcy. Teraz napiszecie pismo z prośbą o wspólny wyjazd z dobrą argumentacją przemawiająca za( warunek albo ta sama jednostka chorobowa ,a to powinno być w dokumentacji medycznej lekarza kierującego,lub przy różnych jednostkach chorobowych ale uzdrowisko które się w obu specjalizuje). Lecz jak pisałem wspólnie trafić zwrot jest minimalną szansą. Zadzwoń i wyjaśnij sprawę , może trafi się jakieś ludzkie panisko w NFZ i coś doradzi,w sumie niczym nie ryzykujesz
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: IwonkaG »

alien pisze: 10 sty 2018 08:55 A teraz tak poważnie....nie wiem czy będziesz mogła zabrać ze sobą córkę ,ponieważ ze zwrotów dostaniesz miejsce po kimś,a to i tak zawsze jest limitowana ilość miejsc zakontraktowanych na dany turnus przez NFZ.
Dopytaj się również w OW NFZ jak wygląda sytuacja gdzie jesteś np. jedyną opiekunką dziecka,masz skierowanie do sanatorium i jak to rozwiązują w Funduszu, bo istnieje opcja ,że jeśli zgłosisz w NFZ iż nie możesz zostawić lub jesteś jedynym opiekunem dziecka ,to zamiast leczenia uzdrowiskowego (wyjazdu do sanatorium) fundusz da Ci skierowanie na leczenie ambulatoryjne ,czyli w najbliższej okolicy gdzie działa oddział rehabilitacyjny.
I, jak sugerował alien, podeszłam do tematu poważnie. Zdecydowałam się na przekwalifikowanie z leczenia uzdrowiskowego dla dorosłych na ambulatoryjne. Zwroty to niestety totolotek, a ja w nim szczęścia nie mam ;) W OW NFZ powiedzieli, że tak można. Pani z NFZ (bardzo miła i bardzo pomocna) podała mi miejsca, gdzie mogę pojechać i napisałam pismo a w nim poprosiłam o termin dogodny dla mnie. Czekam teraz na odpowiedź. Jak wszystko pójdzie dobrze, to kwiecień przywitam w Szczawnicy :D
Ogromnie wszystkim dziękuję za pomoc! Buziaki! :serce:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Iwonka, fajnie że forum mogło Ci w jakiś sposób pomóc ,a jeszcze lepiej że trafiłaś na pomocnego człowieka w NFZ. Mam nadzieję iż odpoczniecie i zregenerujesz zdrowie...niech Moc będzie z Tobą 😉
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: IwonkaG »

alien pisze: 17 sty 2018 09:01 Iwonka, fajnie że forum mogło Ci w jakiś sposób pomóc ,a jeszcze lepiej że trafiłaś na pomocnego człowieka w NFZ. Mam nadzieję iż odpoczniecie i zregenerujesz zdrowie...niech Moc będzie z Tobą 😉
Z Tobą również :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Alien , jestes pewien , ze na wspólny wyjazd musi być ta sama jednostka chorobowa :?:
No bo własciwie czemu :?: :roll: przecież w ośrodkach są osoby z różnymi jednostkami ..
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Oczywiście,że mogą być z różnymi. Wystarczy że w danym obiekcie leczą te schorzenia.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ela-ela »

Witam, Chcę zapytać czy ktoś ostatnio otrzymał jakiś zwrot z pomorskiego i po jakim czasie. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ