Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
daroo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 90
Na forum od: 31 paź 2013 11:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: daroo »

OOO, Niwa pikny osrodek,gratulacje milego odpoczynku,kiedys tam chyba zaliczylem jakies baletyyy :)
Awatar użytkownika
maria 71
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 188
Na forum od: 19 kwie 2016 10:41
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: maria 71 »

Dzień dobry forumowicze.
Spotkałam się oto z taką sytuacją w moim Oddziale Funduszu, że zwrot można otrzymać po uprzednim przesłaniu oświadczenia o gotowości podjęcia leczenia uzdrowiskowego we wskazanym przeze mnie terminie. Otrzymam "w ciemno" pierwszy zwrot jaki się pojawi w bazie. Odmowa będzie skutkowała oczekiwaniem na swoją kolejkę w II terminie tzn. jaki był pierwotnie przewidziany. Czy ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6435
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Martinka »

GIENIA pisze: 04 lut 2018 10:14 a poza tym za 9 dni jadę do Kołobrzegu do Niwy :D
A ja w tym samym czasie do Inowrocławia.
Właśnie pochodziłam sobie po nim z mapą Google . :)
W sumie niedaleko mam Galerię Handlową . ;)
Pozdrawiam. i udanego wypoczynku. :kwiat:
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ela-ela »

Martinko ja Inowrocław trochę znam to mój 4 pobyt w tym pięknym mieście, galeria faktycznie jest bardzo blisko i samo sanatorium też jest ładnie położone. Pozdrawiam i do zobaczenia na miejscu. :kwiat:
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6435
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Martinka »

Do zobaczenia ela-ela :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

maria 71 pisze: 06 lut 2018 12:03 Dzień dobry forumowicze.
Spotkałam się oto z taką sytuacją w moim Oddziale Funduszu, że zwrot można otrzymać po uprzednim przesłaniu oświadczenia o gotowości podjęcia leczenia uzdrowiskowego we wskazanym przeze mnie terminie. Otrzymam "w ciemno" pierwszy zwrot jaki się pojawi w bazie. Odmowa będzie skutkowała oczekiwaniem na swoją kolejkę w II terminie tzn. jaki był pierwotnie przewidziany. Czy ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją? Pozdrawiam :)
Witam serdecznie. Z wysyłanych pytań do OW NFZ w całym kraju,niestety z Twojego OW nie otrzymałem odpowiedzi. Piszesz,że musisz wysłać oświadczenie,godząc się na termin i czas wyjazdu z tzw. zwrotów (tylko nie rozumiem czy w wskazanym przez Ciebie czy OW NFZ terminie,chyba raczej to drugie). Bo jeśli możesz mniej więcej określić sobie termin,a fundusz tylko dopasuje dołoży miejsce to i tak duży połowiczny sukces!
Jeżeli godzisz się dobrowolnie na taki układ to jest traktowane jako oświadczenie woli.
Przeważnie jest tak ,ze dają propozycję kilu bliskich terminów i miejsc ,ale minimum czasu na decyzję.
Zwroty to mają do siebie,że są szybkie i nagłe,a ryzyko wcześniejszego wyjazdu w kierunku nieznanym, kładzione jest na szli krótszego czasu oczekiwania. Chociaż miejsce ,,kolejkowego" wyjazdu też jest mało precyzyjne.
Najlepiej dzwonić,nękać i dopytywać.
Awatar użytkownika
maria 71
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 188
Na forum od: 19 kwie 2016 10:41
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: maria 71 »

Dzień dobry.
Alien, dziękuję za odzew. We wspomnianym oświadczeniu, które należy złożyć w moim Funduszu podaję termin rozpoczęcia i zakończenia leczenia uzdrowiskowego tzw widełki. Pracownik Oddziału poinformował mnie, że otrzymam pierwszy zwrot jaki się pojawi w zaproponowanym przeze mnie terminie . Jeśli nie przyjmę go zostaje mi czekać na swoją kolejkę. Nadmienię jeszcze, że "zwroty są tylko w I i IV kwartale"-cytat :( II i III wyjątkowe sytuacje ;) Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Witam.
Mario,to i tak masz w miarę komfortową sytuację, że możesz wybrać sobie termin. Wiadomo , że najlepiej te kwartały gdzie są wyjątkowe sytuacje, bo i tak niczym nie ryzykujesz, wracając na swoje miejsce w kolejce.
Ze śląskiego OW NFZ otrzymałem odpowiedź iż propozycje wyjazdów ze zwrotów jest dobrowolną decyzją NFZ, więc oddziały wojewódzkie nie mają obowiązku proponować pacjentom tej formy wyjazdów. I to jest odpowiedź urzędnika ,utrzymywanego z naszych podatków którego obowiązkiem jest służyć pacjentowi. Aż mi się zachorowało w środku jak to przeczytałem!!!!
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Sorry,miało być zagotowało w środku.... jeszcze mnie trzepie na myśl o bezmyślności urzędnika.
Do cholery! Kto tu dla kogo jest!? My dla nich czy oni dla nas?!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Alien ... złość piękności szkodzi ;) :lol: :lol:
Takie zachowania to zazwyczaj pozostałości minionej epoki :? już coraz mniej jest takich zachowań w biurach , urzędach itp ... a moze sa , tylko ja ich nie dostrzegam ? :roll: :oops:
ODPOWIEDZ