Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
JoannaJoanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 14 mar 2018 08:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: JoannaJoanna »

tak , Pani w nfz sprawdziła po numerze pesel i zaproponowała właśnie ten ciechocinek z giełdy ogolnopolskiej. a że giełda jest dostępna tak samo dla wszystkich nfz to ktoś to sprzątnal sprzed nosa dosłownie
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2549
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

czyli to dzwoni się do swojego nfz i oni maja w takie zwroty wgląd ? hmhm czyli jak dzwonie o zwrot to oni proponują i nie koniecznie ze swego NFZ ?? :oops:
JoannaJoanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 14 mar 2018 08:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: JoannaJoanna »

tak. dziś dzwoniłam i nie upolowalam nic . tylko ja dzwonie o zwroty czy ktoś jeszcze ?
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2549
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

ja dzwoniłam, ale też nic nie upolowałam :( potrzebuje 2x . Teraz zacznę znowu bo dopiero będę mogła jechać po 15 .07 :|
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Cześć nigdy nie korzystaliśmy z żoną ze zwrotów może warto jednak .
Jak zrobic to fachowo ?
:)
Pozdrawiam serdecznie :)
kuracjusz54
JoannaJoanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 14 mar 2018 08:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: JoannaJoanna »

Pytanie juz do tych doświadczonych w zwrotach jak pogodzić zwrot z urlopem ? dzwonicie kilka dni przed rozpoczęciem urlopu i polujecie na pasująca wam datę wyjazdu gdziekolwiek zwrot jest ?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11614
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

JoannaJoanna pisze: 07 cze 2018 22:08 tak. dziś dzwoniłam i nie upolowalam nic . tylko ja dzwonie o zwroty czy ktoś jeszcze ?
Joanno Joanno ...Twoja mama złożyła skierowanie w 2016 roku?
Pytam ponieważ ja 2017 i dostałam taką informację,że nie mogę teraz skorzystać tylko z skierowania z 2016 :roll: Nadmieniam ,że 20 miesięcy temu wróciłam z sanatorium :?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dzia_dek »

kuracjusz54 pisze: Cześć nigdy nie korzystaliśmy z żoną ze zwrotów może warto jednak . Jak zrobic to fachowo ?
Kuracjusz, musisz jeszcze sprecyzować do kogo jest to pytanie i od kogo oczekujesz odpowiedzi?
Czy od tych, jak ich nazwałeś celebrytów, co wszystko wiedzą i wątpliwie tutaj błyszczą, czy też
oczekujesz informacji od innej grupy osób piszących na forum? Ty sam, jak widzę, zajmujesz się
tylko zadawaniem pytań i krytykanctwem we wszelkich możliwych tematach, w których piszesz.
Ale tak to już jest, że "Kocioł garnkowi przygania, a sam smoli".
JoannaJoanna pisze:(...) jak pogodzić zwrot z urlopem ?
dzwonicie kilka dni przed rozpoczęciem urlopu i polujecie na pasująca wam datę wyjazdu gdziekolwiek zwrot jest ?
Joanno obawiam się, że będzie Ci trudno pogodzić te dwa zagadnienia, czyli urlop i zwrot. "Polowanie" na zwroty to
w pewnym sensie jest loteria. Przez kilka dni nie ma nic interesującego, a następnie w jednym dniu jest dwie, trzy
oferty i wtedy nie wiadomo, na co się zdecydować. Często decyzja musi być prawie natychmiastowa, a i musimy też
pamiętać, że czas do wyjazdu jest krótszy niż dwa tygodnie, a często jest to nawet tylko dwa lub trzy dni. Więc sama
widzisz, że trudno będzie zgrać urlop ze zwrotem, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Przy odrobinie szczęścia, kto wie?
Osoby, które ubiegają się o zwroty można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to "polująca" na termin, ale nie w tak ścisłym
zakresie jak urlop. Chodzi o termin w szerszym pojęciu czyli np. okres wakacji lub jeszcze szerszy okres od wiosny do jesieni.
Natomiast druga grupa to osoby co "polują" na jakieś miejsce, z różnych względów, dla nich atrakcyjne. W tym drugim przypadku
dobrze jest wiedzieć z jakimi uzdrowiskami nasz NFZ ma podpisaną umowę. Ilość zwrotów jest też ściśle uzależniona
od pory roku (najmniej w okresie letnim, wakacyjnym), okresów świątecznych (zwrotów więcej bo wiele osób nie lubi
w tym okresie przebywać poza domem) no i jeszcze od atrakcyjności położenia uzdrowiska. Im bardziej atrakcyjne
położenie to tych zwrotów jest zdecydowanie mniej i to bez względu na porę roku (np. Kołobrzeg czy Krynica).
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14384
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Dziadku :) ja bym dodała jeszcze trzecią grupę , do której ja się zaliczam :D
Był mi obojętny termin i miejsce - bardzo chętnie skorzystałam w listopadzie z Kołobrzegu ... moja "walka " o zwrot kierowana była tym , aby nie pojechać do jednej z dwu miejscowości , do których Kraków chętnie kieruje z moim profilem leczenia :) można powiedzieć , że ten zwrot wydzwoniłam w ostatniej chwili , przed nadaniem skierowania :D
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11614
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Geniu i to się nazywa fart :)
Trzeba dzwonić i być dobrej myśli...
ODPOWIEDZ