Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Termin Alien odpowiadał mi jak najbardziej :)
Byłam w Kołobrzegu rok temu w listopadzie , więc wiedziałam na co się decyduję :D
Wolę lekką kurteczke , adidasy i miejsce wdłuz wody do spaceru .... niż upał , tłumy ludzi i rozkrzyczanych dzieciaków , oraz zapach potu dokoła . :roll:
Ostatnio zmieniony 22 lis 2017 09:57 przez GIENIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Wienia2 pisze: 22 lis 2017 09:36 <.....>
Ja dopiero będę mogła o takowe się starać w kwietniu 2018 ,wszystko zależy kiedy wróci wniosek po weryfikacji.
Wieniu , jak ten czas szybko biegnie :shock: a wydawałoby się , że dopiero co byłaś w MSW :)
Kolejnego , udanego zwrotu życzę :serce:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Gienia...ale jak się człowiek wstrzeli w terminu od połowy maja do połowy czerwca to miodzio jest!!! Udało mi się 2 razy...Świnoujście i Kolberg...21 po 30 stopni i dzieci nie było za dużo..jedynie w weekendy tłoczniej...ale wtedy jeździło się jak w zegarku równo rok od momentu złożenia,wiec można było cyrklować terminem wniosku. I wtedy nawet byli uczynni w temacie wyboru miejsca po odpowiedniej argumentacji.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Właśnie wysłałem zapytanie mailem zapytanie do małopolskiego NFZ jak prawnie wygląda sytuacja zwrotów i wyjazdów jeśli Rozporządzenie MZ daje nam możliwość wyjazdu nie częściej niż co 18 miesięcy,a nasz fundusz zwroty łaskawie wystawi dopiero po 18 miesiącach od zarejestrowania skierowania,nie patrząc na czas kiedy pacjent korzystał ostatnio z wyjazdu.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Masz rację .... maj lub wrzesień ... jest the best 8-)
Alien ... 18 miesięcy nie od zarejestrowania , nieco później ..... po 18 miesiacach wniosek wraca do weryfikacji i dopiero po powrocie wniosku możemy dzwonić o zwroty . Czyli realnie , to tak po ok 20-21 miesiącach ... a, ze raczej nikt nie składa wniosku nastpnego dnia po powrocie , więc termin ten nieco sie wydłuża :?
Napisz jaka otrzymasz odpowiedź ..
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Wienia »

Alien ja też małopolski fundusz nie zachodniopomorski :o :lol: :lol:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Gienia,Rozporządzenie MR na podstawie Ustawy jasno mówi,że należy się możliwość skorzystania raz na 18 miesięcy. Nie 18 miesięcy po rejestracji wniosku.
Więc jeśli mój ostatni pobyt zakończył się 14 miesięcy temu (co zapewne w komputerach i papierologi NFZ jest odnotowane),a wniosek zarejestrowany był 7 miesięcy temu to według rozporządzenia kiedy mogę starać się o wyjazd ,co jest równoznaczne z zapytaniem o możliwość wyjazdu ze zwrotów?
Gienia to też zauważyłem ,że wolisz tupot białych mew o pusty pokład..parę postów wcześniej :D
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

U mnie w zachodniopomorskim mogę dzwonić po zwroty dokładnie od dnia kiedy minie 18 miesięcy od ostatniego powrotu z sanatorium. Podaję numer pesel a miła pani mówi mi czy cos jest. Telefonowac można dwa razy dziennie, około 9.00 i drugi raz około 14.00.
Bogutka
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Bogutka i to jest prawidłowo! Nie wiem czemu inne oddziały NFZ mają z tym problem..
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

alien pisze: 22 lis 2017 11:08 Gienia,Rozporządzenie MR na podstawie Ustawy jasno mówi,że należy się możliwość skorzystania raz na 18 miesięcy.
Masz 100% rację :D .. chyba źle zrozumiałeś mój wpis .... :oops:
ODPOWIEDZ