Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Alien i ja nie wiem, dlaczego inne oddziały mają z tym problem. tak samo jest z przyjmowaniem wniosku po powrocie z sanatorium. Różne NFZ wyznaczają różne czasy, jakie musza upłynąć od powrotu aby przyjęli wniosek. Zapytałam o to w naszym NFZ i dostałam odpowiedź, że to lekarz kierujący decyduje o kolejnym wniosku biorąc pod uwagę korzyści dla zdrowia po poprzednim pobycie itd. Ale w praktyce bywa różnie. Mój wniosek został przyjęty po 6 miesiącach od powrotu. A w śląskim wiem, ze przyjmują dopiero po roku. Samowolka w temacie.
Bogutka
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Bogutka5 pisze: 22 lis 2017 11:21 U mnie w zachodniopomorskim mogę dzwonić po zwroty dokładnie od dnia kiedy minie 18 miesięcy od ostatniego powrotu z sanatorium. Podaję numer pesel a miła pani mówi mi czy cos jest. Telefonowac można dwa razy dziennie, około 9.00 i drugi raz około 14.00.
Bogutka
Twój Fundusz Bogutko działa zgodnie z przepisami :) nasz , niestety nie , rządzi się swoimi prawami :? mozemy ubiegać się o zwroty po weryfikacji , a do weryfikacji wniosek idzie po 18 miesiacach od zarejestrowania , Gdy wróci , jest to już ponad 20 miesięcy .. od rejestracji .... od od ostatniego pobytu jeszcze więcej ...
U nas wniski przyjmują zaraz po powrocie :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

To jakieś nie haloobo w tym zakresie,bo nie ma interpretacji prawa jak w podatkach...Rozporządzenie jest jednakowe dla wszystkich oddziałów i raczej nie obowiązują przepisy wewnętrzne,ponieważ one muszą mieć oparcie w przepisach nadrzędnych,z którymi są sprzeczne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Alien ...
Też byłam zdziwiona , gdy zadzwoniłam po upływie 18 miesięcy od ostatniego pobytu , a pani mi wyjaśniła , że musi być wniosek po weryfikacji , dopiero mogę dzwonic . Do weryfikacji poszedł po 19 miesiącu ....Nie potrafiła odpowiedzieć mi na pytanie , czemu stosują taki dodatkowy wymóg ... :?
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zobaczy co i czy odpiszą..a jeśli nie to kolejna korespondencja i tak do bólu.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Chmurka07 »

Bogutka5 pisze: 22 lis 2017 11:30 Alien i ja nie wiem, dlaczego inne oddziały mają z tym problem. tak samo jest z przyjmowaniem wniosku po powrocie z sanatorium. Różne NFZ wyznaczają różne czasy, jakie musza upłynąć od powrotu aby przyjęli wniosek. Zapytałam o to w naszym NFZ i dostałam odpowiedź, że to lekarz kierujący decyduje o kolejnym wniosku biorąc pod uwagę korzyści dla zdrowia po poprzednim pobycie itd. Ale w praktyce bywa różnie. Mój wniosek został przyjęty po 6 miesiącach od powrotu. A w śląskim wiem, ze przyjmują dopiero po roku. Samowolka w temacie.
Bogutka
Bogutko ja kolejny wniosek złożyłam 32 dni po powrocie z sanatorium.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Wniosek na kolejny wyjazd można złożyć w dniu powrotu z sanatorium,to czy i kiedy zarejestrują jest tylko zależne od widzimisię danej placówki NFZ. Cała sprawa rozbija się o czas, po którym starać można się o kolejny wyjazd tym razem ze zwrotów. Minimalny to 18 miesięcy... i w jednym oddziale jest to 18 miesięcy od zakończeniu ostatniego pobytu,a w innych od momentu rejestracji i weryfikacji nowego wniosku.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

alien pisze: 22 lis 2017 17:09 Wniosek na kolejny wyjazd można złożyć w dniu powrotu z sanatorium,to czy i kiedy zarejestrują jest tylko zależne od widzimisię danej placówki NFZ. Cała sprawa rozbija się o czas, po którym starać można się o kolejny wyjazd tym razem ze zwrotów.
... własnie widzimisię NFZ ... mi wniosek przyjęli 6 miesięcy od powrotu ale mojemu bratu już nie argumentując, że 6 miesięcy to za wcześnie od powrotu. I raczej po 32 dniach jak Chmurce u nas tez nie przyjmą.
Bogutka
Awatar użytkownika
Aliszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 04 gru 2017 10:18
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Aliszka »

A jak wyglądają zwroty w dolnośląskim NFZ?
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bunia »

W zachodniopomorskim przyjmują od razu po powrocie też :kwiat: ale moim skromnym zdaniem to zależy od choroby.
W moim przypadku mogę składać od razu jak wrócę,poprzednim razem tak składałam.
Skierowanie miałam wystawione przed wyjazdem do sanatorium,wróciłam wysłałam i już czekałam na następny wyjazd :)

Bogutko nie wprowadzaj w błąd - każdy z nas musi się dowiedzieć indywidualnie.

Pozdrawiam serdecznie Bunia.
ODPOWIEDZ