Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

Zmiena lae tyko w zaleznosc od stpnia orzecenia komjii lekarskiej ,sam sie o tym przekonalen.Zazncam,to niema to nic z renta.Mam renta i st.nesprawnosci, cekam na opercje oczy.byle w sanaotium 4 razy i nigdy nik nie zapytal o st.niepelnosprwnosc. Cala prawda.
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

sa santoria ktor przyjnowly z Zusu juz nie przyjuja na tursny , tyko z NFZ bo jak ma wesc pacjnt po dgore o kula,taki pacjnt powinni miec przydilone santoria polozeno na rownym,jak ma dopchas sie do windy gdie ludzi pchajo sie bez kultuy.Dzikuje idobre nocy.
Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: delfin »

Podłączam się do wątku ze swoimi dwoma pytaniami...

W styczniu 2018 kończy mi się orzeczenie o niepełnosprawności (PFRON) i zastanawiam się kiedy powinnam złożyć ponowne dokumenty - przed końcem tego okresu czy później. I drugie pytanie - czy powinnam złożyć całą moją dokumentację od początku czy wystarczy tylko te ostatnie 10 lat (bo miałam przyznane na 10 lat, z nadzieją na poprawę).
Dzięki
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Felice »

Zdecydowanie przed upływem terminu,ja dołączałam całą dokumentację .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: darek »

delfin pisze: 09 paź 2017 13:13 Podłączam się do wątku ze swoimi dwoma pytaniami...

W styczniu 2018 kończy mi się orzeczenie o niepełnosprawności (PFRON) i zastanawiam się kiedy powinnam złożyć ponowne dokumenty - przed końcem tego okresu czy później. I drugie pytanie - czy powinnam złożyć całą moją dokumentację od początku czy wystarczy tylko te ostatnie 10 lat (bo miałam przyznane na 10 lat, z nadzieją na poprawę).
Dzięki
Wg posiadanych informacji a i podanych w e-mailu
Moja sugestia jak i Felice jest złożenie kompletnej dokumentacji oczywiście kopii -Orginały do wglądu
Kiedy
Wg ostatnich informacji złożyć można ..NAJWCZEŚNIEJ W MIESIĄCU KIEDY KOŃCZY SSIE ORZECZENIE

Kolejna sprawa piszesz ,ze masz Orzeczenie do stycznia 2018 obawiam sie czy nie otrzymasz na okres przejściowy bo wg kolejnych informacji
OD MARCA 2018 będzie tylko JEDEN ..Orzecznik
Ale ostatnio pytałem sie w katowickim MOPS jak to będzie wyglądać Pani rozłożyła ręce
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Fionka »

Zdecydowanie przed terminem , na 30 dni przed upływem .Dokumentów , czym więcej , tym lepiej .Najlepiej jakiś pobyt w szpitalu w ostatnim kwartale . Bardzo lubią :roll: stosy papieru i wypisy szpitalne :roll: Sprawa zmian przycichła .Poszli po rozum do głowy. Z pustego i Salomon nie naleje. Ostatnia dysputa--------------SM i przekwalifikowanie :?: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: delfin »

Dziękuję Wam bardzo :-)

Jeśli całość to już zacznę gromadzić tę dokumentację... bo wcześniejsze 20 lat i ostatnie 10... nazbierało się :-(
choć akurat w tym wypadku to chyba dobrze...
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

tak jak pisze Ela miesiąc( 30 dni) przed końcem ważności orzeczenia( Pytałem w PCPR). Natomiast co do przyszłości ZUS jako jedynej instytucji która ma orzekać w przyszłości (od marca 2018)to sprawa padła i na razie jest tak jak było , nie stresujmy się niepotrzebnie. Dokumenty możesz dołączyć wszystkie nowe .te które składałaś wcześniej(przed 10 lat jeśli to ta sama jednostka PCPR mają w aktach) nie musisz . U nas bazuje komisja na tym co załączam do wniosku . mając nowe MRI czy TK których nie dołączyłem do wniosku bo badania były przed terminem samej komisji i Lekarz nie chciał ich oglądać powiedział cytuję; ""dla mnie ważne to co dołączył pan do wniosku. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Felice »

Można i wcześniej jeżeli występujemy o zmianę orzeczenia tzn jeżeli nasz stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu lub doszły schorzenia zmieniające status.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

Tak oczywiście Alicjo ja pytałem (w PCPR)o standardową komisję. Jeśli stan zdrowia się pogorszył to pewnie ,że nikt nie będzie czekał na ostatnią chwilę z komisją :) i składa tak jak piszesz :)
ODPOWIEDZ